Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

xgrzesx2

New member
Mam następujący problem. Chciałbym w tym pilocie zmiejszyć czułość ekranu bo często zdarza się, że niechcący coś przycisnę ale jak zmieniam czułość w opcjach pilota to nie widać żadnej różnicy. Czy u Was zmiana czułości w opcjach działa i jest zauważalna ?
 

wtykacz

New member
Pilot Logitech Harmony 555 + notebook Toshiba Satellite A500-132

Witam
Posiadam model notebooka Toshiba Satellite A500-132, oczywiscie kupilem model w PL, wiec pilota nie było niestety.
Dokupilem uniwersalny pilot Logitech Harmony 555, który obsluguje u mnie cały sprzet audio /video w calym domu, nawet sterowanie oswietleniem pokoju.
Udało mi sie zmusic rowniez A500-132 do wspolpracy z pilotem Logitech, ale niestety komendy z pilota przyjmowane przez Toske sa tylko z odleglosci max z 10cm od czujnika podczerwieni w Toscie.

Czy ktos pomoze mi w tym problemie???
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
Witam po długiej nieobecności.
Ponieważ kończy mi się umowa z UPC, to zdecydowałem się na tv cyfrową z nagrywarką i kanałami HD.
Spowoduje to oczywiście pojawienie się kolejnego pilota na stole :(
Logiczne zatem będzie chyba kupienie pilota uniwersalnego.
Poczytałem trochę o tych "harmoniach" i mam pytania do użytkowników:

I.
Czy możliwe jest zaprogramowanie odtwarzania filmów niejako na dwa sposoby, tzn.:
1. oglądanie filmu z dźwiękiem puszczonym z głośników TV ( bo dzieci oglądają bajki i nie trzeba dźwięku 5.1 do np. Jasia i Małgosi).
2. oglądanie filmu z wykorzytsaniem ampli i głośników w zestawie 5.1.

Widzę to oczywiście tak: klawisz ( czy też ikona) "A" - dla dzieci, klawisz "B" dla tatusia.

Dodam, że odtwarzacz BR jest podłączony do TV dwoma kablami: HDMI poprzez ampli dla tatusia oraz bezpośrednio sinczami - to dla dzieci.

II.
Ponieważ dzieci wolą mieć polski dubbing w filmach, a ja wolę napisy, to często wykorzystywany jest taki fajny przycisk (Pilot od BR panasonic BD-35) do wybierania ścieżki dźwiękowej i ew. wyłączania napisów, bez zbędnego wchodzenia do menu płyty. Czy taką procedurę można zaprogramować na pilocie uniwersalnym.

Mój zestaw do "zaprogramowania" to: LX5090, BD-35, Onkyo 606 + HKTS-11, "jakiś" mediabox - dopiero 20.10.
 

tombalt

New member
I. programujesz 2 różne acticities, w jednym z ampli, tv i dvd a w drugim tylko tv+dvd
II. pokombinuj z danym activities: ustawienia/przejrzyj ust. tego działania/tak, ale chcę dodać....
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@jaroslawp,

wydaje mi się, że jak dodajesz urządzenie do pilota a potem dołączasz go do jakiegoś działania (activities) to oprogramowanie zarządzające pilotem w miarę inteligentnie wybiera najszczęściej używane klawisze i umieszcza je na wyświetlaczu (tak mi zrobiło z moim odtwarzaczem bd). dodatkowo sam możesz dodać swoje klawisze i zmienić kolejność.
moim zdaniem jest możliwe zaprogramowanie harmony one tak jak sobie wyobrażasz.

ja mam tylko jeden kłopot ze swoim 5090 - nie potrafię ustawić proporcji na punkt po punkcie przy przełączaniu ze źródła na źródło. a uogólniając nie potrafię ustawić proporcji na konkretną przy przełączaniu źródła.

powodzenia
 

iNT

New member
Czy posiada może ktoś z użytkowników Xtreamer`a oraz pilocik Harmony One? I czy nie było żadnych kłopotów z uruchomieniem/ustawieniem całości :)

PS.
A czy da rade kontrolowac X 360? :)
 

karel48

New member
Witam!
Posiadam Harmony One, którym steruje między innymi dekder Cyfry Philips PVR HD 7201. Po lekturze tego wątku zauważyłem że jest tu nawet kilku użytkowników tego dekodera. Wobec powyższego mam pytanie - czy podczas nawigacji po niektórych menu ekranowych komuś udało się rozwiązać problem przelatywania po dwie pozycje naraz? Myślę, że jest to problem wynikający z połączenia klawiszy nawigacyjnych z klawiszami głośności i kanałow ... właśnie mi przyszło do głowy przypisać klawiszom nawigacyjnym pilota te funkcje ... ale gdyby ktoś miał inne rozwiązanie to z góry dziękuję za odpowiedź! ;)
Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum pozdrawiam serdzecznie jego uzytkowników i szanowną administrację - robicie tu kawał dobrej roboty kochani ! :eek:k: z czego się cieszę :bober:
PS. Zapomniałem o informacji dla tych niezdecydowanych i nie będę tu oryginalny - Pilot WART swojej ceny - szukajcie na Allegro zawsze można upolować taniej i niekoniecznie bez klapki czy ładowarki - mnie brakowało tylko pudełka ... 380 pln (nowy), steruje nim kamerą Canona HV30 (choć długo szukałem urządzenia w bazie - znalazłem w ... magnetowidach) Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

sirrocoblue

New member
Problem z pierwszym logowaniem

Mam problem z pierwszym logowaniem-utworzeniem konta na witrynie Logitecha. Moze którys z kolegów podpowie.....
Wyswietla mi sie strona z "krzakami" i nie mogę przejść dalej.
Czy przyczyną moze byc wcześniejsze tworzenie konta na tym samym pilocie?

pozdrawiam
 

Alf2

New member
Do posiadaczy plazm Panasonic

Witam,
Podłaczyłem przed chwila nową plazme TX-P42S10 i mam problem z nauczeniem pilota aby przy właczaniu TV "trzymał" przycik kilka sekund.
Nie mogę tego rozkminić, a na forum gdzies znalazłem że dopiero serwis Logitecha dodaje w sofcie możliwość ustawienia czasu "włączania" telewizora np na 2 sekundy.

Prawda to czy macie jakis patent na obejscie problemu?


pozdr.
Alf
 

and2000

New member
alf2
wejdź w zakładkę -urządzenia- wybierz tv/ustawienia-wybierz-dostosuj opóźnienia i tam musisz się pobawić. Ja mam od góry:3000,500,500,500ms i nie ma problemu (42pv80)
 

albi_On

New member
od wczoraj męcze się jak zmusić pilota do włączenia PIP w le-40a656, oryginalny pilot nie ma takiego przycisku a włączenie tej funkcji odbywa się przez wykonanie serii kliknięć:
menu
dół
dół
wybierz
góra
wybierz
wybierz
dół
wybierz
menu
a żeby włączyć dźwięk do PIP trzeba drugie tyle kliknięć
dodanie przycisku z sekwencją nie pomoże bo może zawierać tylko 5 poleceń
jak to zrobić? pomóżcie
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@albi_On,

może trochę prostacka moja rada będzie ale sprawdź inne piloty tej firmy, może mają pasujący przycisk i będzie funkcjonował z twoim tv. :cool: (oczywiście nie fizyczny pilot tylko zainstaluj sobie kolejny tv w logitechu, zapewne droższy model będzie miał lepszyego pilota )
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
and2000 napisał:
alf2
wejdź w zakładkę -urządzenia- wybierz tv/ustawienia-wybierz-dostosuj opóźnienia i tam musisz się pobawić. Ja mam od góry:3000,500,500,500ms i nie ma problemu (42pv80)
and2000
niestety nie dziala- nie wymusza to na nim "trzymania" przycisku power przez 2-3 sekundy..

Jutro pogadam z serwisem.
Dzieki za odzew....
 

yoyi

New member
Alf2 napisał:
and2000
niestety nie dziala- nie wymusza to na nim "trzymania" przycisku power przez 2-3 sekundy..

Jutro pogadam z serwisem.
Dzieki za odzew....

Siemka,
Ja mam tx-p50s10e i orginalnie soft mi ustawił opóźnienia na 9500, 100, 800, 500. Jednak zmieniłem pierwszą wartość na 5000, bo zbyt długo trwało włączanie. Teraz hula jak ta lala.
Pozdrówka
 

karel48

New member
Witam i ponownie proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z mojego postu *591 - czyżby nikt z użytkowników dekodera Cyfry Philips PVR 7201 nie miał podobnych objawów?:?
Pozdrawiam!
 

babus

Member
Karel48 napisał:
"czy podczas nawigacji po niektórych menu ekranowych komuś udało się rozwiązać problem przelatywania po dwie pozycje naraz? "

Ano udało się, miałem to samo. Wystarczy ustawić odpowiednie opóźnienie do tego działania. Program sam prowadzi za rączkę, wystarczy określić z czym masz problem.Odpowiadasz na kolejne pytania i program sam doprowadzi cię do pytania czy pilot reaguje zbyt słabo czy za mocno. Można też inaczej. Wchodzisz w zakładkę urządzenia, następnie wybierasz ustawienia/urządzenie, z którym masz problem/. Na karcie opcje urządzenia zaznaczasz dostosuj opóźnienia, i masz już kartę z opóźnieniami. Pobaw się ustawieniem czasu reakcji pilota. Powinno pomóc.
 
Ostatnia edycja:

adach

New member
Hi, ja również nabyłem pilota, jestem z niego bardzo zadowolony. Trzeba jak wspominali przedmówcy poświęcić trochę czasu na odpowiednią konfigurację w/g własnych upodobań. Co do problemów również natrafiłem na takowe. Przeskakiwanie po 2 kanały na raz lub też np. przy podgłaśnianiu skok o 2 stopnie zamiast o 1, rozwiąząło ustawienie reagowania pilota, to co przedmówca opisał. Poza tym miałem oczywiście problem z włączaniem plazmy panasa oraz odpowiednim prząłączaniem wejść. Poradziłem sobie z tym, dzięki m.in. wpisom forumowiczy. Co do włączania pomogła rejestracja w formacie RAW. Przełączanie wejść ustawilem w/g opcji nr 2, kiedy tv błyskawicznie przełącza się na żądane wejście, zamiast mozolnie przełączać się między wej. Czytając wpisy na forum oraz FAQ Logitecha, gdzie było napisane, że można ustawiać dane urządzenie wpisując symbol podobnego, postanowiełm tak zrobić z tv, aby zobaczyć jak podobny mdoel będzie fabrycznie ustawionyw pilocie. Wybrałem model plazmy bliźniczy z moim /Panasonic PH 46PY85/, ale przeznaczony na rynek niemiecki tj. PZ85. Okazało się, że przełączanie wejść domyślnie ustawione bylo w/g metody 2 i nic już nie tzreba było samemu grzebać. Mało tego, w opcjach ustawienia zasilania pojawiła się możliwość ustawienia oddzielnego opóźnienia przy włączaniu tv, domyślna wartość 2000ms, spełnia swoje zadanie. Piszę o tym, ponieważ nie doszukałem się tych informacji na forum, a inni dzięki temu unikną niektórych żmudnych ustawień.;)
 
Do góry