Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@iajen,

ustawiałeł kiedyś jakąś toshibę w programie reote harmony była specjalna opcja dla toshiby na przełączanie kanałów. nie pamietam gdzie ale była.
 

jajen

New member
Problem udalo sie rozwiazac. Ta opcja dla toschiby, o ktorej mowisz misiaczekmarek akurat nie dotyczy mojego tv (ma zupelnie inny sposob przelaczania wejsc niz wynika z opisu tej opcji). Natomiast problemem byl bledny kod przypisany przez harmony guzikowi nasladujacemu enter. W efekcie pilot zamiast polecenia "Enter" akceptujacego wybor wejscia , wysylal jakis inny kod, ktorego tv nie rozumial. Dopiero trzeba bylo recznie nauczyc pilota kodu i zaczelo dzialac nareszcie.
 

jajen

New member
Czy u was zasilacz do bazy tez tak dziwnie i denerwujaco "szumi" ? Wkurza mnie to na tyle, ze okreslam to jako spory minus dla pilota.
 

xgrzesx2

New member
Zastanawiam się nad zakupem Harmony One ale martwi mnie brak kolorowych przycisków w tradycyjnej postaci. Czytałem, że są one wyświetlane na ekranie. Wiem, że na ekranie można skonfigurować dodatkowe 6 przycisków, które będą wyświetlane. Czy przyciski kolorowe mogą być wyświetlane równocześnie z tymi 6 dodatkowymi ?
 

xgrzesx2

New member
misiaczekmarek napisał:
@xgrzesx2,

nie, każdy ekran to 6 przycisków, możesz ustawić więcej ekranów. ja mam chyba w jednym urządzeniu 4 ekrany czyli 24 przyciski

dzięki za odpowiedź. Czy takie rozwiązanie jest wygodnie jeśli chodzi o dekoder w którym wykorzystuje się w najpopularniejszych operacjach właśnie przyciski kolorowe ? Czy można ten pilot tak zaprogramować aby dla dekodera domyślnie na ekranie były wyświetlane kolorowe przyciski ?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@xgrzesx2,

ja osobiście nie jestem fanem przycisków na wyświetlaczu ale jeśli producent nie dał kolorowych przycisków mechanicznych to ekran jest jedynym rozwiązaniem problemu. czesto nie trafiam w ikonę kolorowego przycisku na ekranie i to jest chyba wada, którą muszę przyznać rekompensuje zastępowanie u mnie przez harmony one ośmiu innych pilotów.
pilot wraz z ekranem obsługuję jedną ręką, może gdybym używał dwu nie miałbym kłopotów z trafianiem w przyciki. a może ( ito wypróbuję będę celował w sufit przy wyborze przycisków z ekranu i wtedy nie będzie kłopotu)
na drugie pytanie odpowiedź brzmi tak, można ustalać co sie znajdzie ekranach i w jakiej kolejności.
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Dzisiaj dotarł do mnie Harmony One. Po wyjęciu pilota z pudełka okazało się, że coś w środku lata jak nim poruszam. Czy tak powinno być czy coś się uszkodziło ?
 

xgrzesx2

New member
Czy to jest delikatne to ciężko mi powiedzieć (subiektywne odczucie) ale wygląda to trochę tak jakby jakaś metalowa kulka latała w środku. Raczej bym powiedział, że delikatne to to nie jest bo to coś w środku trochę "hałasuje".
Też pierwsza moja myśl to była taka, że może to jest czujnik ruchu ale mam kilka urządzeń z takimi czujnikami i tam jakoś to jest rozwiązane dyskretniej :)
 

xgrzesx2

New member
Mam jeszcze jeden pytanie. Wgrałem jedno polecenia z oryginalnego pilota ale się pomyliłem i nacisnąłem nie ten co trzeba przycisk na oryginalnym pilocie. Jak usunąć takie skojarzenie ? Nigdzie nie widzę opcji usuwania jest tylko "Zarejestruj".
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
xgrzesx2 napisał:
Mam jeszcze jeden pytanie. Wgrałem jedno polecenia z oryginalnego pilota ale się pomyliłem i nacisnąłem nie ten co trzeba przycisk na oryginalnym pilocie. Jak usunąć takie skojarzenie ? Nigdzie nie widzę opcji usuwania jest tylko "Zarejestruj".

Już wiem że się nie da :-(
Mam jeszcze takie pytanie. Sprawa dotyczy kolorowych przycisków. W działaniach, jak wybiorę "Polecenia" to mam dostępne cztery piękne kolorowe przyciski natomiast jak wejdę w urządzenie "TV" to przyciski nie są kolorowe tylko mają same etykiety "zielony", "zółty" itp. Co zrobić aby tutaj były też one oznaczone odpowiednimi kolorami ?
 

kazek_krk

New member
Mam pytanie do osób które bardziej siedzą w temacie programowania czy możliwe jest aby po naciśnięciu przycisku wyłącz (wszystkie urządzenia) na pilocie Harmony można było wykonać wcześniej akcję przełączenia wyjścia na amplitunerze ?
 

sam650

New member
nietypowa prośba

Przepraszam z góry za delikatny OT, ale mam prośbę do jakiegoś posiadacza pilota Logitech Harmony. Mam wiele pilotów uniwersalnych, ale tego nie mam. Cena mnie wstrzymuje przed zakupem. Otóż potrzebuję pilota do tunera satelitarnego Skymaster DX 21. Niestety nigdzie nie mogę dostać ani oryginału ani zamiennika, a żaden z posiadanych pilotów uniwersalnych go nie obsługuje. Sprawdziłem, że Harmony ma w bazie ten tuner. Czy mógłby ktoś w jakiś sposób przekazać mi choć jeden kod Skymastera DX 21 ? Nie wiem w jaki sposób kody są pobierane z internetu i zapisywane w Harmony - byćmoże jest to jakiś plik? Albo, czy posiada ktoś również coś w rodzaju oscyloskopu cyfrowego aby ten kod wyświetlić? Wystarczy mi wręcz rysunek przebiegu. Mam urządzenie i odpowiedni soft, którym mogę wygenerować dowolny przebieg w podczerwieni, więc mógłbym sobie resztę kodów dorobić. Aby nie zaśmiecać tego wątku, proponuję kontakt ze mną przez wiadomość prywatną. Dziękuję.
 

sam650

New member
nietypowa prośba - problem rozwiązany

markatan napisał:
Spróbuję ale nic nie obiecuję

I kolega markatan mi bardzo pomógł przesyłając to co chciałem na moją skrzynkę pocztową. Dziękuję za poświęcenie swego czasu. Pozostałym forumowiczom także dziękuję za zainteresowanie i w związku z rozwiązaniem problemu zamykam swój malutki OT. :D

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Harmony. Może sam kiedyś do nich dołączę.
 

mars28

New member
kazek_krk napisał:
Mam pytanie do osób które bardziej siedzą w temacie programowania czy możliwe jest aby po naciśnięciu przycisku wyłącz (wszystkie urządzenia) na pilocie Harmony można było wykonać wcześniej akcję przełączenia wyjścia na amplitunerze ?
Jest to jak najbardziej możliwe. Robi się to w tym miejscu, gdzie dodaje się akcje przy uruchamianiu danej "aktywności", tam poniżej (opisane jako "Przy wychodzeniu z tego działania wymienione urządzenia zostaną wyłączone oraz zostaną wykonane następujące akcje:") dodaje się akcje wykonywane przy wychodzeniu z tej "aktywności" (czyli przy przełączeniu na inną "aktywność" lub po naciśnięciu "OFF").
 
Do góry