Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

mars28

New member
Mój też czasami zmieniał sam z siebie datę i godzinę, po sformatowaniu pilota, wgraniu firmware'u i ustawień jak na razie problem się nie powtórzył.

A macie może taką sytuację, że pilot nie wysyła komendy po naciśnięciu dowolnego klawisza? Najczęściej dzieje się to przy wygaszonym ekranie. Tzn. naciskam cokolwiek, ekran się "zapala" (co chyba oznacza, że pilot załapał przyciśnięcie) ale urządzenia nie reagują. Muszę nacisnąć jeszcze raz aby zadziałało.
 

ojciec250

New member
Witam. Poszukuję dobrego pilota uniwersalnego.Byłem już zdecydowany na Harmony one, ale przeczytałem kilka niepochlebnych opinii na jego temat, dlatego wolę zapytać. Może ktoś ma lepszą i tańszą propozycję. Chciałbym by współpracował z takim sprzętem: TV samsung B650T2W, blu-ray bd 370 lg, amplituner yamaha RX-V663 i dekoder STB HD 5800C od vectry. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
harmony one rulez.
ale bez żartów. ja nie spotkałem lepszego pilota uniwersalnego chociaż zmieniłbym parę rzeczy. ale jeszcze się nikt nie urodził co by każdemu dogodził. użytkuję go od roku i w zasadzie jest ok.
 

plesniak

New member
ojciec250 napisał:
[...] ale przeczytałem kilka niepochlebnych opinii na jego temat, dlatego wolę zapytać. Może ktoś ma lepszą i tańszą propozycję. Chciałbym by współpracował z takim sprzętem: TV samsung B650T2W, blu-ray bd 370 lg, amplituner yamaha RX-V663 i dekoder STB HD 5800C od vectry. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

A cóż to za niepochlebne opinie, może zweryfikujemy je? Co do sprzętu One współpracuje ze wszystkimi.
 

MMrozo

New member
Może to ja napisałem, że po aktualizacji zegar się już nie przestawia. Od momentu aktualizacji oprogramowania pilota (zaznaczam, że programik w kompie to nie to samo) nie zdarzyło się aby był problem z zegarem. Byłem 3 tygodnie na urlopie i wszystko jest prawidłowo.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@pleśniak,

ty prawie ekspert zadajesz takie pytanie ;)

1. opalasz harmony remote
2. podpinasz pilota
3. naciskasz przycisk "Pobierane pliki" (u góry ekranu pod belką)
4. naciskasz przycisk "Oprogramowanie firmware"
5. na koniec musisz wgrać polecenia jeszcze raz czyli aktualizacja pilota
 

plesniak

New member
Ja wiem jak się aktualizuje firmware ale kolega z góry (MMrozo)napisał coś takiego:

"[...] Od momentu aktualizacji oprogramowania pilota (zaznaczam, że programik w kompie to nie to samo) nie zdarzyło się aby był problem z zegarem. [...]"

Pomyślałem że jest jakas inna tajemnicza metoda zfirmwarowania pilota :)

Wprowadziłem pilota wczoraj w safe mode i co ciekawe od tamtego momentu zegar się nie resetuje.
 

MMrozo

New member
misiaczekmarek napisał:
@pleśniak,

ty prawie ekspert zadajesz takie pytanie ;)

1. opalasz harmony remote
2. podpinasz pilota
3. naciskasz przycisk "Pobierane pliki" (u góry ekranu pod belką)
4. naciskasz przycisk "Oprogramowanie firmware"
5. na koniec musisz wgrać polecenia jeszcze raz czyli aktualizacja pilota

Dokładnie o to chodzi.
 

MMrozo

New member
Robię programikiem w kompie ale chodziło mi, że nie jest to aktualizacja Remote Software tylko firmware pilota. Po zastanowieniu, aktualizowałem obydwa więc nie mam pewności czy aktualizacja sterowników pilota wystarczy, ale na logikę to tak.
 
Ostatnia edycja:

jajen

New member
Witam

Nosze sie z zamiarem zakupu pilota harmony. Waham sie miedzy harmony one a harmony 785. Czy ktos moze mi powiedziec czym z punktu widzenia funkcjonalnosci roznia sie te piloty? Pomijam sprawe ekranu dotykowego bo wlasciwie mi na nim nie zalezy. Interesuje mnie co ma harmony one a czego nie ma 785. Czy np 785 ma mozliwosc zaladowania ikonek ulubionych stacji, czy to tylko funkcja one. Prosze o porade w sprawie wyboru. Nie ukrywam, ze cena 300 zl za 785 przy 500 zl za one robi swoje. Zreszta 785 jakos z wygladu wydaje mio sie bardziej stonowany i jego design bardziej mi lezy. Niestety niewiele wiem o roznicach funkcjonalnych obu urzadzen.
 

pawlaczynski

New member
Witam,

785 vs. One:
Ekran: 64k vs. full color
Przyciski makr: 6 po bokach wyświetlacza vs. ikonki na ekranie

Baterie takie same, ładowanie jest, jednocześnie w pamięci po 15 urządzeń, oba mogą obsługiwać teletext (z tym, że One nie ma dedykowanych przycisków a 785 ma), podświetlenie z czujnikiem ruchu ...

Chyba wszsytko.

Pozdrawiam
P.R.
 

jajen

New member
Witam,

Kupilem pilot h 785 i jestem mocno zniechecony. Niby wszystko ladnie i pieknie ale nie dziala najwazniejsza dla mnie funkcja - przelaczanie wejsc w tv. Moj telewizor to toschiba 32w300p . Telewizor przelacza wejscia wg schewmatu 3 (jeden guzik otwiera menu, stralki gora dol , przelaczaja wejscia, trzeci guzik zatweirdza wybor). Nie pomija wejsc nie podlaczonych i nie ustawia sie na wejscie domyslne ale zawsze na ostatnio wybrane. Problem w tym ze pilot nie wykonuje ostatniego polecenia, czyli "zatwierdz". Sprawdzilem za pomoca czytnika podczerwieni i programu odczytujacego kody (girdera). Poprostu pilot nie wysyla podczas calej sekwencji w ogole sygnalu z polecenia zatwierdz. Zastanawiam sie co jest grane. Nie wyglada mi to na kwestie konfiguracji. Opoznienia tez nie bo sprawdzilem. Co o tym sadzieice?
 
Do góry