Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

janla

New member
111kris napisał:
Korzysta ktoś może z Harmony One w zestawieniu z Sony W5500? Kombinuję z ustawieniami i wszystko jest praktycznie OK oprócz przełączania się TV na wejście HDMI 1 podczas korzystania z działania w oparciu o np. WD Media Player, Onkyo i TV - pilot włącza wszystko lecz nie przełącza TV na wejście HDMI 1 (włącza TV na program który był ostatnio oglądany lub pozostaje na oglądanym kanale w przypadku załączenia tego działania podczas oglądania TV). Może coś nie tak z ustawieniami TV? Dodam, że "ukryłem" pozostałe wejścia w tv aby je pomijał przy przełączaniu a w opcji TV pilota ustawiłem aby TV nie był wyłączany podczas wyłączenia innych urządzeń.
Na razie każdorazowo przełączam zaprogramowanym przyciskiem.
Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

jak "ukryles" nieuzywane wejscia? mam w4500 ale menu chyba jest podobne, a u siebie nie widze takiej opcji. klopot moze byc w tym ze o ukryciu wejsc musi "wiedziec" zarowno tv jak i harmony, bo przelaczanie wejsc jest sekwencyjne. btw jakiw ustawiles opoznienie dla TV? ja zmniejszylem z domyslnych 1000 na 200 ms i jest duzo lepiej ale do idealu daleko.
pozdr.
 

mars28

New member
Jak sam napisałeś: "(włącza TV na program który był ostatnio oglądany lub pozostaje na oglądanym kanale w przypadku załączenia tego działania podczas oglądania TV)" - wygląda to raczej na błędne skonfigurowanie pilota, który chyba nie próbuje nic przełączyć. A tak BTW. czyżby w W5500 aż tak drastycznie zmieniono sposób przełączania wejść w porównaniu np. z W4000? Sprawdź czy na pewno nie masz dostępnych do zaprogramowania bezpośrednich przycisków do poszczególnych wejść (oczywiście na oryginalnym pilocie pewnie ich nie masz, a może?) tak jak jest w przypadku W4000 - mam dostępny przycisk "InputNext" ale mam również "InputVideo1", "InputHDMI1" itd. i to właśnie ich używam do przełączania wejść w TV - żadnych z tym problemów nie mam.
 

stach2005

New member
misiaczekmarek napisał:
@111kris,

podziel się proszę wiedzą o tym jak rozebrać harmony one?


Podważ bardzo delikatnie tą szarą osłonę z tyłu pilota najlepiej zacznij przy kropce ja używałem cienkiego noża .Osłona jest na zatrzaskach a pod nią jeszcze chyba 4 lub 5 śrubek.
Masz może jeszcze dostęp do wyświetlaczy bo w moim harmony też padł.
Napisz jak przebiegła operacja wymiany może jakieś zdjęcia z tego zabiegu??:D :D
 

plesniak

New member
Harmony 885 895 One

Witam, w końcu podjąłem ostateczną decyzję o zakupie pilota Logitech Harmony.
Proszę o pomoc - wątek przeczytałem i poza jedną uwagą zachwalajacą 885 nic nie znalazłem.

Moje Warunki:
TV - JVC S90
Ampli Sharp jakiś tam
UPC BOX HD czarny
Pilot poza funkcjonalnością ma cieszyć oko :) czyli loga stacji itp.

Mam problem tylko jeden wlaściwie - czym poza dotykowym ekranem różnią się 885 i 895 od One i dlaczego 895 jest w śladowych ilościach obecnie w sklepach. No i gdzie kupię najtaniej pilota którego mi polecicie
 

mars28

New member
plesniak napisał:
Witam, w końcu podjąłem ostateczną decyzję o zakupie pilota Logitech Harmony.
Proszę o pomoc - wątek przeczytałem i poza jedną uwagą zachwalajacą 885 nic nie znalazłem.
Może dlatego, że to wątek o Harmony One ;) Looknij też wątek " Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych"

Poza ekranem dotykowym One i 885 różnią się (poza wyglądem) kolorowymi przyciskami do telegazety (w One ich nie ma, ale można je zaprogramować na wyświetlaczu), w 885 można na wyświetlaczu widzieć na raz 8 aktywności lub 8 fukncji, w One tylko 3 aktywności lub 6 funkcji. Ja swojego Harmony One kupiłem kilka dni temu na Allegro za 469 PLN (odbiór osobisty).
 

mars28

New member
Szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego zdecydowałem się na One a nie na 885, bo te piloty są chyba identyczne w funkcjonalności. To że 885 mieści aż 8 funkcji na ekranie w porównaniu z tylko 6 w One nie robi mi różnicy, i tak korzystam z 3-4 (format obrazu, timery, wybór wejścia). Ekran dotykowy mi nie przeszkadza jak na razie, no może poza jedną sprawą - wygasza się, więc aby wywołać jakąś funkcję trzeba go najpierw dotknąć albo potrząsnąć pilotem i dopiero wybrać funkcję. Ikony programów fajny bajer w obu tych pilotach, ale już widzę, że nie będę z niego korzystał, szybciej po prostu mi się wybiera numer programu niż przewija 2-3 ekrany w poszukiwaniu ikonki. Przy wyborze tego pilota raczej zdecydowała estetyka - chyba One urzekł mnie wyglądem, bo 885 to jakiś taki "kloc". I co ważne dla mnie - przyciski klikają dużo bardziej kulturalnie niż w 555, który miałem wcześniej.
 

marro

New member
szadoky napisał:
Witam wie ktoś gdzie można kupić klapkę do baterii do LOGITECH HARMONY ONE

Pisałem o tym w innym wątku ale może tan jest bardziej właściwy, otóż:
Wchodzisz na ten http://www.logitech.pl/wsparcie-techniczne.html link lub dzwonisz na 00800 441 18 33 i podajesz problem. Ja tak zrobiłem, ponieważ kupiłem na allegro pilot bez klapki, baterii i ładowarki. Baterię logitecha kupiłem na allegro, ładowarkę uniwersalną w sklepie. W sprawie klapki napisałem list do wsparcia technicznego, po czym zadzwonił pan z logitecha, bezpośrednio z Kanady, z którym dogadałem się bez problemów (po polsku) w sprawie dostarczenia klapki. W ten sposób skompletowałem całość za ok 200 zł.
Pozdrawiam

EDIT
Dziś dotarła klapka (drzwiczki do baterii, battery cover -za stroną logitecha). Piękne, nowe - pilot kompletny! Serwis Logitecha spisał się*na 6! Poza klapką zdalnie poprawili mi działanie niektórych funkcji w pilocie. Zgłosiłem problem via strona serwisowa (adres podałem wyżej) a następnie otrzymałem mejla z prośbą o aktualizację przez firmowy soft. Wszystko zadziałało. Gdyby wszystkie firmy miały taki support.

Ps. do EDIT.
Żeby wszystko nie wyglądało tak różowo to koszt klapki z przesyłką to 10 euro. Ale zważywszy iż pilot kosztował mnie koło 100 zł , postanowiłem zainwestować te 40% ceny wyjściowej pilota czego nie żałuję patrząc teraz na niego.
 

marro

New member
Tak jak pisałem, pilot kupiłem na aukcji allegro, bez ładowarki, baterii i klapki, jedynie ze stacją dokującą. Tak więc bez gwarancji.
Ze strony logitecha:
W większości produktów firmy Logitech niektóre części mogą być wymienione. Może być to konieczne, na przykład jeśli podkładki ślizgowe myszy zużyły się lub jeśli zgubiony został odbiornik do urządzenia bezprzewodowego.

Można zażądać następujących części wymiennych z firmy Logitech:

  • podkładki ślizgowe myszy,
  • kulki do trackballi / myszy,
  • dyski CD z oprogramowaniem,
    Uwaga: Całe aktualne oprogramowanie można pobrać pod adresem Strona pobierania firmy Logitech.
  • drzwiczki od baterii,
  • odbiorniki do urządzeń bezprzewodowych,
  • nóżki klawiatury,
  • poszczególne klawisze klawiatury,
  • akumulatory,
    Uwaga: Dotyczy urządzeń z wymiennymi akumulatorami.
  • zasilacze / ładowarki,
  • piloty do urządzeń audio firmy Logitech.
Części wymienne nie wymagają od użytkownika manipulowania jakimikolwiek mechanicznymi częściami urządzenia firmy Logitech. Części, które tego wymagają, można łatwo przymocować do urządzenia. Jeśli dane urządzenie nie posiada drzwiczków od baterii, nie posiada on również wymiennych akumulatorów.

http://logitech-pl-emea.custhelp.co...nNlYXJjaF9ubCZwX3BhZ2U9MQ**&p_li=&p_topview=1
 

plesniak

New member
Czy możecie mi pomóc? Gdzie w Warszawie dostanę Harmony One w sklepie ale z ceną do 500 zł :) jak na razie znajduje od 600 do 1100 zł :)
 

plesniak

New member
Byłem wczoraj w Electro World, mają na stanie Harmony One po 499 zł ale poza tym że maja na stanie na ekranie komputera to niestety fizycznie ich nie było, także zakupiłem przez internet za ta samą cenę z wysyłką kurierem. Przyznam że długo szukałem i robiłem rozeznanie rynku pilotów bez klapek, bez bateri, itp. Nawet prawie się zdecydowałem na jeden bez klapki - klapki sa teraz na allegro oryginały po 60 zł, ale finalnie pomyslałem że mając gwarancję 2 lata, zakup towaru niewiadomego pochodzenia to tylko pozorna oszczędność. Mam nadzieję, że jutro uda mi się po kilku godzinach skonfigurowac tego pilota i wywalić 4 pozostałe.
 

plesniak

New member
No i po pierwszym dniu użytkowania i konfiguracji napisze swoje spostrzeżenia i zadam kilka pytań.

Sam pilot z zewnątrz super. Panel dotykowy jakoś się specjalnie nie brudzi. Czułość bardzo dobra. Widocznośc w jasnym pomieszczeniu idealna.

Czas konfiguracji podstawowej - dostosowania TV, UPC i Ampli trwało godzinę ale tylko dlatego że nie chciało mi się zerknąc jaki model Mediaboxa mam - a wszystko pięknie jest napisane na spodzie obudowy urządzenia :D. Przyznam ze po 40 minutach dopiero wpadłem że po ustawieniu akcji trzeba wszystko wysłac do pilota :).

Uwagi. Trochę głośne przyciski, ale można się przyzwyczaić, zaślepka USB mogłaby być obrotowa, a nie odginana - coś jak w telefonach samsunga. Boję się, że kiedyś nie wytrzyma. Dosyć długo czekam na włączenie Mediaboxa, choć w Activities jest ustawiony do włączenia jako pierwszy.
Mam wrażenie że pilot trochę wolniej wysyła sygnały niż pilot Mediaboxowy - np strzałka w prawo na przewodniku

Sama aplikacja do obsługi pilota jest banalna przy prostych operacjach. Przy trudniejszych już się sprawa bardziej komplikuje.

Pytania:
Mam ustawiony tvn24 pod przyciskiem. Strasznie powoli wpisuje mi się 333 przez co musze dosyć długo (ok 3 sek) trzymać pilota skierowanego na MediaBoxa. Czy da się przyspieszyć wpisywanie cyferek?

Na samym początku w "oglądanie TV" ustawiłem na koniec "zmniejsz głośność". Za żadne skarby nie mogę tego teraz usunąć. W edycji ten punkt nie występuje :)

Na razie to na tyle.

Jeszcze jedno. Co ten pilot ma na "dupce"
 
Ostatnia edycja:

markatan

New member
plesniak napisał:
Jeszcze jedno. Co ten pilot ma na "dupce"
Chodzi Ci pewnie o czytnik podczerwieni.
Tego pilota możesz nauczyć dowolnego kodu z innego pilota.
Wystarczy w odpowiednim miejscu w czasie konfiguracji wybrać rejestrowanie z oryginalego pilota i zbliżyć nadajnik oryginała z "dupką" ONE.
Jak ONE wykryje kod to program napisze co wykrył i później możesz tą funkcję przypisać do któregokolwiek przycisku albo wykorzystać inaczej.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
@plesniak

Ustawa opóźnienia wysyłu sygnałów z pilota, będzie znacznie szybciej.
 
Do góry