Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@lepp & @pleśniak,

z tym formatem obrazu, moje pomysły w oparciu o mój tv:

ustawione mam, że na wejściu np. 2 po jego wybraniu proporcje ekranu są automatycznie ustawiane jako Opcja2. ponieważ kolejność formatów ekranu jest stała np.:

Opcja1
Opcja2
....
Opcja5
Opcja6

i pleśniak chce żby była ustawiona Opcja5: to ustawia sekwencje 3 krotnego naciśnięcia przycisku formatu ekranu.

z dźwiękiem jeszcze nic nie wymyśliłem i chyba czarno to widzę.
 

plesniak

New member
Co do formatu ekranu wygląda to tak. AXN nadaje 4/3. Teraz powiększam ekran na "16:9 powiększenie". Ekran się powiększa przycinając górę i dół. Wolę mieć obcięte nogi niż głowy więc przesuwam ekran 4 kliknięciami "strzałki w dół". i o taką operację mi chodzi. Głośność to pryszcz. Ważne jest to ustawienie ekranu.
 

tombalt

New member
harmony one

po wielu miesiącach zdecydowałem się na tego pilota. porównywałem w sklepie z 885. początkowo planowałem zakup tego właśnie modelu z uwagi na osiem przycisków programowalnych, bedących realnymi przyciskami, oraz przycisków "kolorowych".
Miałem oba piloty w "rencach" i powiem tak:
zdecydowanie ONE, dlaczego?
ergonomia, ergonomia i raz jeszcze ergonomia ułożenia przycisków
w 885 strasznie niewygodnie rozplanowano przyciski sterujące odtwarzaczami, mute przypadkowo, osiem przycisków też jakies takie.. plastikowe. obawiałem się również plastiku - raczej malowany - czyli się bedzie ścierał...
menu nawigacyjne głęboko osadzone - niewygodne w sterowaniu
przyciski "kolorowe" - fajna sprawa, ale w ONE można je zaprogramowac więc problemu nie ma...
żona zdecydowanie była za ONE, więc takiego nabyłem. cena 420 (408 wysyłkowo + transport), 24 gwarancji więc spokój ducha... (początkowo miałem kupić niewiadomego pochodzenia z allegro) ale zdecydował zdrowy rozsądek (głównie gwarancja, pełen komplet, no i niemacany :) )

wrażenia:
REWELACJA
początkowo miałem kłopoty z obsługą komputera - Silverstone GD01 - nic nie działało, ale po wybraniu soundgraph > imedian działa rewelacyjnie.
TV: jak wiadomo powszechnie Samsung stosuje upośledzony sposób przełączania źródeł sygnału - dotarcie do HDMI3 to 6 kliknieć i długie czasy przełączenia (pdp). Obecnie wybieram "filmy" i koniec - wszystko samo się przełącza

mam pytanie:
jak dodać ikonę?
nie chodzi mi o ikony programów, ale przycisków dodatkowych.
obecnie w standardzie mam kolory czerwony, żółty, niebieski i zielony. takie też są nazwy - chciałem je zmienić, ale wówczas znikają te ikony i nie wiem jak je dodać lub zmienić.....
 

_MarSs_

New member
plesniak napisał:
Masz? Miałeś? 2,5 letnie dziecko?
Wiem, że rozumie i co z tego. Rozmumiesz że w mieście jest ograniczenie do 50 km/h? Ile jezdzisz w mieście? :D
Wyobraź sobie, że mam! I tak sie składa, że miało kiedyś 2,5 roku. I NIGDY nie musiałem przenosić kwiatków wyżej, chować pilotów (nie miałem jeszcze Hermony), zaklejać gniazdek, wiązać szafek, na ławie zawsze mógł leżeć koronkowy obrusik - dlaczego? - KONSEKWENCJA, KONSEKWENCJA i jeszcze raz KONSEKWENCJA w ustalaniu zasad! Wystarczy w pierwszym roku życia dziecka wykazać się samodyscypliną a potem jest już "z górki". Swoją drogą zawsze śmieszyli mnie znajomi z 1000 zabezpieczeń przed dzieckiem, na co wydali majątek!
To, że ludzie nie przestrzegają ograniczeń prędkości, to również brak KONSEKWENCJI w egzekwowaniu ich przestrzegania - pojedź do USA, to zobaczysz o czym mówię!
tombalt napisał:
mam pytanie:
jak dodać ikonę?
nie chodzi mi o ikony programów, ale przycisków dodatkowych.
obecnie w standardzie mam kolory czerwony, żółty, niebieski i zielony. takie też są nazwy - chciałem je zmienić, ale wówczas znikają te ikony i nie wiem jak je dodać lub zmienić.....
Nie da się. Tylko te cztery przyciski mogą być kolorowe, pozostałe są zawsze niebieskie. Co więcej jak usuniesz te 4 przyciski i włączysz ponownie, to już nie będą kolorowe.

Ja podjałem podobną decyzję i też za namową żony - już załuję, och żałuję.... Ciekawe jak długo wytrzymasz z tym ekranem dotykowym - mnie już bardzo "dotknęło" jego używanie!
 
Ostatnia edycja:

Darek50

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem pilota 885. Po 2 nocach "zabawy" mogę śmiało polecić go wszystkim. Pilot posiada szerokie spektrum możliwości. Ja dodatkowo kupiłem pilot z "wtyczką" Snakebyte do ps3. Po kalibracji z 885 ps3 pracuję bez problemu /oczywiście konsolę trzeba włączyć ręcznie/.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
harmony one - problem (mam nadzieję, że nie trywialny)

jak zmienic kolejność urządzeń wyświetlanych na ekranie lcd po naciśnięciu przycisku/napisu urządzenia.

czy ktoś z kolegów konfigurował urządzenie typu nagrywarka dvd/magnetowid firmy funai model w4d-d4180db? może jest coś takiego pod inną nazwą tak jak blueray funai b1-m110 ma jako odpowiednik onkyo bd-606.

zapytanie umieszczam w dwu wątkach związanych z pilotamie harmony.
 
Ostatnia edycja:

mars28

New member
Czy te 2 przyciski (góra/dół - połączone w jeden) w Harmony One, te pomiędzy Menu, Exit, Info i Guide są analogiczne jak przyciski Sound/Picture w Harmony 555? Porównując te 2 piloty właśnie te przyciski mi do siebie pasują. Chodzi mi konkretnie o to, że wybierając np. aktywność wykorzystującą TV + tuner SAT + nagrywarka DVD, w przypadku 555 po naciśnięciu np. Picture da się konfigurować dodatkowe przyciski, ale tylko obsługujące TV (nie wiem jak to jest z przyciskiem Sound ponieważ nie mam amplitunera, ale podejrzewam, że będzie podobnie). No chyba, że czegoś nie wiem, lub coś przeoczyłem. Jak to jest w One - po naciśnięciu góra/dół mamy dostęp do klawiszologii wszystkich urządzeń w danej aktywności, czy tylko do jednego wybranego urządzenia?
 

tombalt

New member
misiaczekmarek napisał:
jak zmienic kolejność urządzeń wyświetlanych na ekranie lcd po naciśnięciu przycisku/napisu urządzenia.

nie wiem czy dobrze zrozumiałem (nie mam pilota przed oczami)
naciskasz aktywność i masz do wyboru listę np: oglądanie TV i słuchanie radia
i chcesz zmienic kolejność?
jreśli tak to zmieniasz to w pierwszej zakładce i tam w menu masz taką możliwość

mars28 napisał:
Czy te 2 przyciski (góra/dół - połączone w jeden)....
niedługo mam pilota, nie miałem nigdy 555, ale zakładając, że oprogramoweanie jest to samo, to raczej jest tak, że sterujesz jednym urządzeniem. Sam możesz zdecydowac którym, ale ma to sens.

Jeśli włączasz aktywność oglądanie dvd, owszem, możesz chcieć zmienić parametry obrazu w TV i w DVD, albo i jeszcze w ampli...
za dużo tego - pilot nie bedzie wiedział czym sterować - musisz więc się określić...
pilot w trybie "aktywność> DVD " z założenia ma sterować podstawowymi opcjami...
czyli sterowanie dvd: play/stop/pause/rew/ff/eject/menu itp
głośność to sterowanie ampli (lub tv)...

jeśli chcesz mieć pełny dostęp do menu ustawień danego urządzenia - wybierasz urządzenia/DVD i wtedy masz pełną kontrolę (jeśli zdefiniowałeś przyciski) nad sprzetem, a po ustawieniu dwukrotnie klikach "aktywność" i powracasz do wybranej wcześniej "oglądanie DVD"

i jeszcze jedno: te "2 przyciski (góra/dół - połączone w jeden)" w ONE raczej bym nazwał Page UP/DOWN - taką funkcję mają np. w dekoderze UPC
 
Ostatnia edycja:

mars28

New member
Zaraz, zaraz... czyli te 2 przyciski straciły, w porównaniu z 555, funkcjonalność "przełączników" (coś a'la SHIFT) a stały się w One zwykłymi przyciskami funkcyjnymi? Jeśli by tak było, to One dużo by stracił w moich oczach. Bo dzięki przyciskom Picture i Sound w 555 mam możliwość rozbudowy każdego (chyba) przycisku na pilocie o 2 dodatkowe funkcje.
 

tombalt

New member
tak jak pisałem wcześniej, nie miałem w ręku 555
czy w 555 można programować te dwa przyciski?
albo inaczej - czy są na liście przycisków do programowania?
jeśli są, to tak jak mówisz - że można użyć a'la shift - co jest wówczas wpisane w tym polu?

czy możesz podac przykład jak działa ta funkcjonalność?
bo powiem, że nie umiem sobie tego wyobrazić :confused:
play to play, a strzałka góra to góra.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@tombalt,

niestety źle zrozumiałeś chociaż to o czym piszesz jest jak najbardziej poprawne. mnie chodzi o kolejność nie po naciśnięciu "activities" ale "urządzenia"
 

tombalt

New member
@misiaczekmarek
masz rację - źle zrozumiałem, tego się raczej nieda obejść
kolejność można chyba jedynie "ustawić" przez kolejne dodawanie nowego urządzenia - w kolejności jaka nam odpowiada (z naciskiem na chyba)
dodawałem ostatnio wentylator :D i jest na samym końcu
niepamiętam tylko, czy lista jest ustawiana alfabetycznie (może dlatego wentylator jest na końcu), ale z całą pewnością był dodawany osobno i wskoczył na ostatniej pozycji
 

mars28

New member
tombalt napisał:
tak jak pisałem wcześniej, nie miałem w ręku 555
czy w 555 można programować te dwa przyciski?
albo inaczej - czy są na liście przycisków do programowania?
jeśli są, to tak jak mówisz - że można użyć a'la shift - co jest wówczas wpisane w tym polu?

czy możesz podac przykład jak działa ta funkcjonalność?
bo powiem, że nie umiem sobie tego wyobrazić :confused:
play to play, a strzałka góra to góra.
Nie, to nie są przyciski programowalne - to bardziej "przełączniki", wciskam je i mogę chyba pod każdy (piszę "chyba" bo nie jestem pewny czy wszystkie) przycisk przypisać drugą funkcję.

Może na konkretnym przykładzie: mam stworzoną aktywność TVSat, gdzie steruję telewizorem i tunerem SAT, np. domyślnie pod "menu" mam menu tunera i steruję po wejściu w menu SAT przyciskami kierunkowymi i OK, na wyświetlaczu mam zaprogramowanych kilka dodatkowych funkcji tunera i TV, typu zmiana formatu obrazu, czy jakiś tam timer SAT. I co dalej - wciskam w tym momencie Picture, i te przyciski, których wcześniej używałem do obsługi tunera SAT, teraz służą do obsługi TV, pod "menu" mam menu w TV, kierunkowe i OK do poruszania się po menu TV itd. W tym momencie również na wyświetlaczu znikają te funkcje, które były wcześniej a pojawiają się inne, które sobie zaprogramowałem. Nie muszę przełączać się na obsługę pojedynczego urządzenia, w tym wypadku TV, żeby sterować jego bardziej zaawansowanymi funkcjami. Czyli przycisk Picture tak jakby rozszerza funkcjonalność pilota o kolejnych kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt przycisków. Podejrzewam, że podobnie jest z przyciskiem Sound tylko pewnie jak się ma jakieś urządzenie audio w aktywności. Dlatego tak jak pisałem wcześniej - jeśli w One jest inaczej, to muszę przyznać, że zaczynam się zastanawiać, czy przesiadka na niego z 555 ma sens.
 
Ostatnia edycja:

_MarSs_

New member
Kolejność urządzeń w Czynności jest uzależniona od tego czy wystepuje w danej czynności i jest generowana automatycznie. Mam 15 czynności i w różnych jest inna kolejność użądzeń, chociaż wolałbym żeby była stała, bo tak to trzeba za kazdym razem patrzeć na wyswietlacz.

Co do Góra/Dół to są to niestety zwykłe przyciski o dowolnej funkcjonalności czyli np PadeUp/PageDown, VolumeUp/VolumeDown, PicturePreset/SoundPreset. Osobiscie używam ich jako regulacja głośności telewizora gdy dźwięk idze przez amplituner. Jest to znaczne ograniczenie funkcjonalne w porównaniu do 555.
 

111kris

New member
Harmony One od środka

Czy ktoś z użytkowników Harmony One próbował się "dobierać" do pilota od środka? Kolega mnie prosił o pomoc przy wymianie uszkodzonego wyświetlacza lcd - przekładka z innego potrzaskanego pilota. Mamy problem z rozłożeniem go czynniki pierwsze - oprócz 2 małych wkrętów pod klapką nie widzę żadnych innych, a pilot "trzyma" się cały czas kupy. Obawiamy się żeby go nie połamać. Ma ktoś już doświadczenia z rokładaniem go na czynniki pierwsze? Proszę o jakieś podpowiedzi.
Dzięki - poradziłem już sobie
 
Ostatnia edycja:

mars28

New member
Po długim zastanowieniu dołączyłem do grona posiadaczy One. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, przyciski klikają ciszej niż się spodziewałem, a to ogromny plus, wygląd fajny. Jest jednak spory, na zdjęciach wyglądał na mniejszy. Trochę niewygodnie leży w dłoni, 555 pod tym względem trzymało się pewniej. Na razie jestem na etapie konfiguracji, bo niestety przy transferze ustawień z 555 do One przeniosły się ustawienia wejść, włączane urządzenia itp. ale nie przeniosły się w większości konfiguracje przycisków, nawet tych podstawowych, czeka mnie zatem sporo pracy. Jednak taka zabawa to dla mnie bardziej przyjemność niż uciążliwy obowiązek, więc nie jest źle. Myślę, że zostanie za mną na dłużej, a 555 powędruje na dniach na Allegro.
 

111kris

New member
misiaczekmarek napisał:
@111kris,

podziel się proszę wiedzą o tym jak rozebrać harmony one?
Trochę się namęczyłem :):
- 2 śrubki pod klapką akumulatora
- 2 śrubki (bądź 1) pod naklejką z logo Logitech i nr seryjnym (gruba więc nie ma obawy o jej uszkodzenie)
- zdejmujemy spodną część pilota (tą jakby nagumowaną) - wciskana z góry na kilka klipsów i dodatkowo zabezpieczona przed odpadnięciem taśmą dwustronną w dolnej części (najlepiej chyba wypinać tę część właśnie w dolnej części choć taśma mocno trzyma)
- tam kolejne 2 śrubki w dolnej części
- i wtedy obudowę można rozdzielić na dwie standardowe części - górna i dolna (dość mocno trzyma). Tu chyba dobrze zacząć od dołu pilota.
- w środku 2 kolejne śrubki trzymające płytkę drukowaną oraz (Uwaga!) klipsik, z którego możemy wypiąć taśmę, która łączy płytkę z dolną jej częścią.
Teraz możemy wyciągnąć cały środek (Uwaga - przednia część pilota, tam gdzie znajduje się dioda z podczerwienią wlutowana przewodem w płytkę tak więc lepiej uważać by jej nie uszkodzić.
I to wszystko.
Niestety samego wyświetlacza LCD chyba nie się wymienić - połączony wtopioną taśmą z płytką. Pozostaje zatem właściwie jedynie wymiana obudowy lub gum klawiszy na zdrowsze.
Pozdrawiam
 

111kris

New member
Korzysta ktoś może z Harmony One w zestawieniu z Sony W5500? Kombinuję z ustawieniami i wszystko jest praktycznie OK oprócz przełączania się TV na wejście HDMI 1 podczas korzystania z działania w oparciu o np. WD Media Player, Onkyo i TV - pilot włącza wszystko lecz nie przełącza TV na wejście HDMI 1 (włącza TV na program który był ostatnio oglądany lub pozostaje na oglądanym kanale w przypadku załączenia tego działania podczas oglądania TV). Może coś nie tak z ustawieniami TV? Dodam, że "ukryłem" pozostałe wejścia w tv aby je pomijał przy przełączaniu a w opcji TV pilota ustawiłem aby TV nie był wyłączany podczas wyłączenia innych urządzeń.
Na razie każdorazowo przełączam zaprogramowanym przyciskiem.
Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?
 
Do góry