Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

stefwal

New member
:twisted: Tyle trzyma ta bateria i już. Normalne intensywne uzywanie to max 2-3 dni. Na szczęście szybko sie ładuje.

Tak na marginesie zapala się Wam jakaś lampka przy ładowaniu Harmony One i gasnie jak naładuje :confused:
 

totmes526

New member
bateria harmony one

U mnie normalnie lampka na bazie świeci, i nic sie nowego nie zapala i nic nie gaśnie po naładowaniu, pod spodem bazy jest tylko 3 - pozycyjny przełącznik jasności lampki bazy
 

klembol

New member
ikony w harmony one

mam taki problem posiadam plazmę samsunga i aby wybrac kanał dwucyfrowy muszę nacisnąc przycisk -/- zaprogramowanie wpilocie nie sprawiało kłopotu natomiast po nacisnieciu ikoy ulubione zamiast 11 wchodzi 1 .Może wiecie co z tym zrobić iczy można dodawać wiecej ikon niż 24.
 

_MarSs_

New member
A mnie w tym pilocie (Harmony One) denerwuje "sztywność" programu konfiguracyjnego! Przez to nie mogę wybrać Ulubionych programów w formie ikon dla czynności Słuchanie radia! Przecież to powinna być taka sama czynność jak Ogldanie telewizji - też zmieniamy programy.
 

totmes526

New member
Postulaty do poprawek i zmian w sofcie

1. jak wyżej
2. większa liczba możliwych do dodania ikon ulubionych programów/ stacji radiowych/ nawet 5000 / tylko co z pamięcią /
3. możliwość konfigurowania działań, urządzeń dla pilota z poziomu dysku / bez połączenia z netem /
4. wydłużenie czasu konfiguracji / zapisywanie ustawień co 5 minut to trochę męczące /
5. wprowadzenie możliwości zmiany kolejności urządzeń
6. wprowadzenie do użytku żywotniejszej baterii
7. wykonanie klapki zaślepiającej port USB z lepszego materiału / powinna być lepiej dopasowana /
8. dodanie na pilocie / fizycznym /przycisku " Eject "
Może nowy pilocik będzie jeszcze lepszy, choć i tak jestem z niego bardzo zadowolony, mimo , iż konfiguracja przy większej ilości sprzętu bardzo ale to bardzo czasochłonna

czekam na inne propozycje zmian i poprawek, później można je wysłać do Logitecha, może wezmą pod uwagę
 

Lygi

New member
problem z skaczacymi kanałami

witam

mam dziwny problem z pilotem - powiedzmy na ekranie dotykowym wybieram z grupy ulubionych kanałów kanał HBO (czyli 101) dekoder przełacza sięna kanał 101 by za ułemek seknudy przełaczyć sięna 111 a potem na kanał 2. I tak jest z róznymi kanał mi najczęściej tymi które są dwu albo trzy cyfrowe.

spotkał się juz ktoś z tym - jakieś rozwiąznie ?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Lygi,

a nie są to numery kanałów związanych z przyciskami obok?
u mnie ten problem nie występuje, ale czasami zdarza się, na ekranie dotykowym przypadkowo wybieram nie to co chciałem (wielkość palca :), kąt patrzenia...)
 

_MarSs_

New member
Może ktoś z posiadaczy Harmony One potrafi zmusić tego pilota żeby wysyłał dany sygnał bez przerwy gdy trzymany jest przycisk?
Miałem kiedyś taki prosty pilot uniwersalny 8in1 za 39zł i on dobrze sterował mi takim mikro samochodzikiem firmy Carrera. Harmony niby nauczył się komend ale:
1. wysyła komendy "paczkami" więc samochodzik rusza i staje, rusza i staje pomimo ciągłego trzymania przycisku;
2. nie da się wysyłać jednocześnie 2 komend (skręt kół i jazda do przodu);
3. ma duże opóźnienie pomiędzy naciśnięciem klawisza, a wysłaniem komendy.

Opóźnienia i blokady ustawiłem na 0ms.
 

stefwal

New member
Lygi:

Problemu takiego nie stwierdziłem. Wszystko działa OK, no chyba, że paluch się omsknie jak misiaczekmarek pisze ;) Ustawiłeś wybieranie kanałów jako trzycyfrowe ? Może zmniejsz czułość ekranu.

:niewiem::niewiem::niewiem:
 

danielp

New member
klembol napisał:
mam taki problem posiadam plazmę samsunga i aby wybrac kanał dwucyfrowy muszę nacisnąc przycisk -/- zaprogramowanie wpilocie nie sprawiało kłopotu natomiast po nacisnieciu ikoy ulubione zamiast 11 wchodzi 1.

Rozwiązałeś może problem z przyciskiem -/-?

Może jeszcze raz opiszę problem. W TV Samsung jest przycisk -/-- którym informuje się TV czy będziemy wybierali program jedno czy dwu cyfrowy. Problem jest taki, że jeśli TV ustawiony jest na -/- czyli jednocyfrowe a wybierzemy na pilocie ulubiony program 2-cyfrowy np 12 to TV przełączy się najpierw na 1 a potem na 2. Z kolei jeśli TV ustawiony jest na -/-- i wybierzemy na pilocie program np 1 to TV będzie czekał na wprowadzenie 2-giej cyfry. Bez sensu sobie to Samsung wymyślił. Ma ktoś rozwiązanie jak zaprogramować pilota by przed wybraniem programu automatycznie przełączył Tv w odpowiedni tryb?

pzdr. DanielP.
 

totmes526

New member
Samsung

Ja też mam TV samsung i nie mam żadnych problemów z wybietaniem programów:
program 1 naciskam 01
program 1o naciskam 1 i 0
oczywiście trzeba zaprogramować w przyciskach dodatkowych przycisk " -/-- "
ponadto mam ustawiony ten przycisk na " -- "
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@totmes526

chyba nie rozumiesz problemu z jaki się boryka kolega danielp.

on także jak rozumiem nie ma kłopotu z przełączaniem kanałów a jego problem polega na złym wysyłaniu komend związanych z programami ullubionymi. programując programy ulubione podajesz nazwę programu lub ikonę, która będzie się pokazywała na wyświetlaczu oraz ( itu jest problem) numer programu a nie ciąg poleceń wybierających program.

jeżeli telewizor (czy też odbiornik sat) jest normalny tzn. wciskasz 1 i 1 żeby wybrać program 11 to wszystko jest ok. ale w Waszych tv trzeba wcisnąć jakiś klawisz wcześniej a dopiero potem 1 i 1 . i nie wiadomo jak to zaprogramować w ulubionych.

logicznym wydawałoby się, żeby to pilot realizował odpowiednią sekwencję naciskania klawiszy a w ulubionych podawać należałoby tylko nr programu. chyba niestety tak nie jest.

ja mam podobny problem z tv thomson (starym). tam żeby wybrać program 11 muszę przytrzymać 1 kilka sekund i potem ponownie wcisnąć 1. co gorsza wsparcie techniczne nie rozwiązało tego problemu. tak więc nie mogę wybierać dwucyfrowych numerów programów.
 

totmes526

New member
TV Samsung

Właśnie, że rozumiem, też mam utworzoną listę 24 ulubionych programów i po przyciśnięciu ikonki / w logitechu / obojętnie jakiego programu, obojętnie czy to jest program jednocyfrowy czy dwucyfrowy pilot powoduje wyświetlenie właściwego programu, pozdrawiam

Aha, natomiast ja mam problem innego rodzaju, wprowadziłem do pilota 10 urządzeń oraz 20 działań / a zamierzam wprowadzić jeszcze ok. 20 działań / i już brakuje w nim pamięci, czy wie ktoś czy i jak można zwiększyć w pilocie ilość pamięci

W instrukcji jest, iż pilot ma tylko 4MB pamięci flash

Po próbach doszedłem do wniosku, iż to właśnie ikonki logo programów zajmują w pilocie najwięcej pamięci

Niestety pozostaje tylko zmiana / na mniejszą / rozdzielczości ikonek logo
 
Ostatnia edycja:

danielp

New member
totmes526 napisał:
Ja też mam TV samsung i nie mam żadnych problemów z wybietaniem programów:
program 1 naciskam 01
program 1o naciskam 1 i 0
oczywiście trzeba zaprogramować w przyciskach dodatkowych przycisk " -/-- "
ponadto mam ustawiony ten przycisk na " -- "

Ja tu kombinuję a rowiązanie takie proste. Nie wpadlem na to by przy jednocyfrowych wklepywać 0 przed nr programu :) Pewnie dlatego, że jestem informatykiem a w notacji dziesiętnej nie istnieje cyfra 01 ;)
Dzięki totmes526, pilot z dnia na dzień zastępuje stertę oryginalnych. Nie spodziwealem się, że najwięcej radości przyniesie on 4 letniej córce, która przedtem nie radziła sobie z obsługą RTV. Teraz obsługa idzie jej lepiej niż żonie ;) a dzięki ikonkom w ulubionych, szczególnie Mini Mini potrafi przełączyć na co jej się podoba.
 

ml69

New member
Czujnik ruchu - harmony one

Mam wrażenie, że po kilku tygodniach użytkowania tego pilota, stał się mniej czuły na ruch. Na początku praktycznie wystarczyło go unieść aby się wzbudził, teraz trzeba mu już „pomagać”. Czy to normalne zjawisko, czy mam nękać serwis?
 

danielp

New member
Mój też po kilku dniach jakby był mniej czuły. Samo podniesienie często go nie wzbudza - trzeba wtedy lekko potrząsnąć. W zasadzie mi to nie przeszkadza, ale nie wiem czy to jest normalne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry