Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

markatan

New member
Problem z kolejnością urządzeń

Witam.
Też jestem posiadaczem HARMONY ONE i powiem szczerze że jestem mega-zadowolony.
Pilot wymiata wszystko ( ostatnio nawet aparat CANON 450D)
Tylko akumulator trchę krótko trzyma ale to nie problem jak się odkłada na bazę.
Mam inną sprawę. ( jak w tytule)
Czy można zmienić kolejność urządzeń na zakładce urządzenia?
Pozdrawiam..
 

totmes526

New member
Harmony One

Właśnie nabyłem to cudo / Harmony One /, troszeczkę odstraszała mnie cena, ale po załapaniu o co chodzi w oprogramowaniu i po zapoznaniu się z możliwościami pilota jestem pewien, iż pilot jest rewelacyjny i naprawdę wart swojej ceny, polecam - zaprogramuje praktycznie każde urządzenie działające na podczerwień
 

yoyi

New member
markatan napisał:
Witam.
Też jestem posiadaczem HARMONY ONE i powiem szczerze że jestem mega-zadowolony.
Pilot wymiata wszystko ( ostatnio nawet aparat CANON 450D)
Tylko akumulator trchę krótko trzyma ale to nie problem jak się odkłada na bazę.
Mam inną sprawę. ( jak w tytule)
Czy można zmienić kolejność urządzeń na zakładce urządzenia?
Pozdrawiam..

Czy możesz podzielić się info jak skonfigurowałeś Canona? Próbuję, ale nic nie moge znaleźć.
 

totmes526

New member
Harmony One

Kolejności urządzeń zmienić się chyba nie da, kolejność działań - tak, ale piszmy wszyscy do Logitecha to może w kolejnej wersji softu będzie taka możliwość / a i inne udoskonalenia wskazane / ja już kilka uwag im wysłałem

Chyba się jednak da, zaglądnąć w pomocy do najczęściej zadawanych pytań, jest tam odpowiedź

Kurcze, jednak się nie da
 

Attachments

  • Zmiana kolejnosci.jpg
    Zmiana kolejnosci.jpg
    45,7 KB · Wyś: 101
Ostatnia edycja:

pinja

New member
Ten fragment pomocy mówi wg mnie o zmianie kolejności przycisków, już po wyborze konkretnego urządzenia. Czyli możemy zmienić kolejności na wyświetlaczu opcji sterujących danym urządzeniem, a nie kolejność urządzeń.
 

danielp

New member
Noszę się z zamiarem kupna Harmony One bądź 895. Za One przemawia cena i dotykowy ekran, ze 895 z-wave. Czy używal ktoś obu pilotów i podzieli się spostrzeżeniami? Którego wybrać nie zwracając uwagi na cenę?

pzdr.
 

markatan

New member
yoyi napisał:
Czy możesz podzielić się info jak skonfigurowałeś Canona? Próbuję, ale nic nie moge znaleźć.

No niestety właśnie mi też nie działa.
Posta napisałem zaraz po tym jak znalazłem CANONA na liście urządzeń pilota. Zaprogramowałem go a w tym czasie bateria do mojego aparatu się ładowała i nie miałem jak sprawdzić.
Przepraszam jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd ale z drugiej strony jeżeli jest na liście to powinien działać.
Póki co chciałem pilotem wyzwalać spust migawki i nie idzie.
Może jeszcze coś źle robię.
Jak mi się uda to dam znać.
 

stefwal

New member
Co do kolejności urządzeń.

Z poziomu softu komputerowego kolejności urządzeń nie mozna zmieniać, natomiast pilot sam przestawia kolejność licząc od najczęściej używanego (ale używanego poprzez wybieranie z polecenia "Urządzenia")

KOREKTA ;)

Urządzenia są dobierane (ich kolejność) w zależności od tego jakie działanie wykonujemy (te które biorą udział w danych czynnościach są na początku)
 
Ostatnia edycja:

yoyi

New member
markatan napisał:
No niestety właśnie mi też nie działa. (...)
Póki co chciałem pilotem wyzwalać spust migawki i nie idzie.
Może jeszcze coś źle robię.
Jak mi się uda to dam znać.

No właśnie do tego samego chciałem One wykorzystać. Chyba trzeba będzie zadzwonić na infolinię.
Jak mi sie uda coś zdziałać to też dam znać.
 

BlackJack1

New member
Czy mógłby ktoś napisać dokładne ustawienia opóźnień dla N-box'a lub N-box recordera bo męczę się już miesiąc a kanały przeskakują mi po "2" naraz i każde naciśnięcie to los szcześcia czy przeskoczy właściwie ... :(
 

totmes526

New member
Harmony One

Może ktoś się orientuje gdzie można kupić baterię do tego pilota, oprócz Allegro, bo tam ktoś oferuje o jeszcze mniejszej trwałości niż ta w oryginale
 

Alf2

New member
BlackJack1 napisał:
Czy mógłby ktoś napisać dokładne ustawienia opóźnień dla N-box'a lub N-box recordera bo męczę się już miesiąc a kanały przeskakują mi po "2" naraz i każde naciśnięcie to los szcześcia czy przeskoczy właściwie ... :(
Ja mam tak:
1) Po wejsciu w urzadzenia-> dekoder n (u mnie bialy) ->Dostosuj opóźnienia (ustawienia prędkości):
mam kolejno: 1500,100,500 [ms]
2 Po wejsciu w rozwiazywanie problemow/Urządzenie Dekoder N zbyt mocno reaguje na niektóre polecenia lub reaguje na nie sporadycznie/ ustawione na 1

gdybym o czyms zapomnial i wciaz nie dzialalo to daj znac...
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Niezależnie od kolejności włączenia urządzeń pojawia się info o błędzie HDCP, ale po jakichś 3 sekundach znika....
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
panowie,

biały n-box - nie zmieniałem nic po wybraniu urządzenia i dołączeniu do "oglądania n-box":

włącza tv,
włącza n-box'
włącza wzmacniacz av

i zero problemów

m.
 

BlackJack1

New member
Alf2 napisał:
Ja mam tak:
1) Po wejsciu w urzadzenia-> dekoder n (u mnie bialy) ->Dostosuj opóźnienia (ustawienia prędkości):
mam kolejno: 1500,100,500 [ms]
2 Po wejsciu w rozwiazywanie problemow/Urządzenie Dekoder N zbyt mocno reaguje na niektóre polecenia lub reaguje na nie sporadycznie/ ustawione na 1

gdybym o czyms zapomnial i wciaz nie dzialalo to daj znac...

Poprawiłem ustawienia. Zwłaszcza to w pkt. "rozwiązywanie problemów" - u mnie było na "3" ustawione. Teraz już jest super. Dzięki wielkie za pomoc. :)
Pozdrawiam.
 

Alf2

New member
Logitech One skrzypi

Trochę z innej beczki..

Czy ktoś z was reklamował już pilota ze względu na nieprzyjemne skrzypienie przycisków (u mnie skrzypią te do zmiany kanałów, regulacja siły głosu jest natomiast OK)?

Zaczyna mnie to drażnić powoli, ale jesli te typy tak maja to nawet wymiana na nowy nie pomoze.....
 
Ostatnia edycja:

totmes526

New member
bateria do harmony One

mam pytanko, ile właściwie powinna trzymać bateria, u mnie po 7-8 godzinach intensywnego działania / przy konfiguracji i wprowadzaniu informacji z oprogramowania z bazy Logitecha / bateria pada.
 
Do góry