Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

Lygi

New member
nie pomogło, z drugiej strony jakby komputer się nie mógł skomunikować z pilotem to by wyskoczył komunikat typu "nieznaleziono pilota, sprawdz połączenie" albo coś w tym stylu a tu wyskakuje że to jest błąd opragromowania i że program nie może zostac uruchomiony i mam go przeinstalować. nic nie łapie. czy ktoś mi może podpowiedzec czy po podłączniu pilota do kompa widać go w menadzerze udządzeń lub w liście urzadzeń "bezpiecznego usuwania sprzetu"
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Uruchom pilota w trybie serwisowym:
- wyjmij akumulator,
- przyciśnij przycisk power na pilocie,
- trzymając WCIŚNIĘTY power włóż akumulator,
- podłącz do komputera,
- spróbuj zaktualizować firmware a potem resztę ustawień pilota.
 

Saracen

New member
Dorobiłem kilka ikonek do kolekcji użytkownika @supczinskib - te, które brakowały dla platformy N.
http://chomikuj.pl/S4racen/Pliki/Ikony_N.ziphttp://odsiebie.com/pokaz/1212491---41c1.html

Mam jeszcze mały problemik. Ustawiłem sobie działanie z właczeniem TV i nBoxa. Jednak gdy wybieram z listy ulubionych jakiś kanał to nie zawsze dobrze wybiera. Zamiast wpisać np. 105 wpisuje 15 lub 10 albo 05. Jak to rozwiązać?

PS. Link poprawiony
 
Ostatnia edycja:

yoyi

New member
Saracen napisał:
Mam jeszcze mały problemik. Ustawiłem sobie działanie z właczeniem TV i nBoxa. Jednak gdy wybieram z listy ulubionych jakiś kanał to nie zawsze dobrze wybiera. Zamiast wpisać np. 105 wpisuje 15 lub 10 albo 05. Jak to rozwiązać?

Wchodzisz w urządzenia - nbox - opcje urządzenia - rozwiązywanie problemów - Urządzenie Skrzynka telewizji kablowej odpowiada za wolno - i tu wpisz np. 100 lub wiecej lub mniej - metodą prób i błędów dojdziesz.

A jakie jest hasełko do pliku na chomikuj?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Logitech Harmony 785 kłopoty pod Vistą ! (problem )

Przyznam uczciwie-nie czytałem całego wątku.Trochę kłopotów z wolnym czasem. Piszę ( jak w temacie), bo może komuś pomogę.
Zmieniłem system z XP na Vistę i zainstalowałem " Logitech Harmony Remote Software 7 " - skrót pojawił się na pulpicie. Kliknąłem aby odpalić program i .... nic z tego. Za to pojawił się komunikat:

" The remote Control Software can not start. Reinstal the software or contact Customer Service. Invocation TargetException. null".

Odinstalowałem program, zciągnąłem najnowsze stery ze strony Logitech'a ( było napisane,że są także do Visty ) zainstalowałem ponownie i... to samo.Próbowałem go nawet odpalić jako Admin i nic... ten sam komunikat. Dodam, że pod XP chodził bez problemów. Zacząłem szukać odpowiedzi w internecie i okazało się,że wiele osób na świecie ma ten sam problem i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, jak go rozwiązać.
ROZWIĄZANIE PROBLEMU ( sam do tego doszedłem ):
Srót na pulpicie ( pojawia się po instalacji programu )" Logitech Harmony Remote Software 7 ", prawy klik myszką->właściwości>trzecia zakładka od prawej "zgodność"->uruchom ten program w trybie zgodności z-> rozwinąć zakładkę i wybrać system. W moim przypadku był to XP. Bez problemu łączę się przez internet ze swoimi ustawieniami pilota.Done.
Mam nadzieję, że jesli komuś nie pomogłem, to pomogę.

PS Czy opprogramowanie na płycie instalacyjnej CD czy też pobrane ze strony Logitech'a nie jest kompatybilne z Vistą !?! Bo jakoś nie widzę innego wytłumaczenia tego problemu. Aha, od Logitech'a żadnej odpowiedzi ( wysłałem maila ) na ten temat .
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
To nie jest problem Visty ani Harmony Remote: u mnie działa na jednym kompie na Viście 32-bit Home Premium, na drugim 32-bit Ultimate i na trzeciem Home Premium 64-bit. I nie mam ŻADNYCH trybów zgodności zaznaczonych i NIE uruchamiam jako admin.
Problem leży u Ciebie prawdopodobnie albo w Windzie (coś nie tak) albo jakiś firewall/antywirus blokuje program Logitecha i/lub łączność z pilotem.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Bardzo ciekawe... mam Vista Busines SP1 ,podczas próby połączenia ze swoją
stroną ustawień pilota wszystko powyłączałem.. i nic. Natomiast po "operacjach" opisanych wyżej wszystko działa bez problemu. Domyślasz się w takim razie, co może być przyczyną w mojej Windzie ( jeśli tam leży problem ) ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sanchopan

Banned
A po jakich dokładnie "operacjach" zadziałało?
Generalnie problemów potencjalnie może być wiele: wpisz msconfig w polu "uruchom", zaznacz pole "uruchamianie diagnostyczne", uruchom ponownie windę. Załadują się tylko podstawowe stery, bez antywira i innych programów. Jeśli Harmony zadziała, to w następnych zakładkach msconfig włączaj po kolei (lub włącz uruchamianie normalne i WYłączaj pojedynczo po kolei) kolejne programy, komendy które je ładują na wykazach w zakładkach "usługi" oraz "uruchamianie".
To ręczna, mozolna metoda, długa, ale jeśli pomoże to dość pewna i precyzyjna w określeniu przyczyny :)
Daj znać do czego doszedłeś :D

P.S. Chyba że te "operacje" to są antywir/firewall - wtedy już wiesz i wystarczy skonfigurować "wyjątek" w ww. programach, aby nie blokowały Harmony. Ewentualnie wyłączać je na czas korzystania z Harmony, co nie za bardzo jest zalecane :)
 

ernet

Active member
Bez reklam
sanchopan napisał:
A po jakich dokładnie "operacjach" zadziałało?

Napisałem wyżej:
"Srót na pulpicie ( pojawia się po instalacji programu )" Logitech Harmony Remote Software 7 ", prawy klik myszką->właściwości>trzecia zakładka od prawej "zgodność"->uruchom ten program w trybie zgodności z-> rozwinąć zakładkę i wybrać system. W moim przypadku był to XP. Bez problemu łączę się przez internet ze swoimi ustawieniami pilota "

Dzieki za radę, ale pewnie pozostanę przy obecnej opcji. Skoro działa... Natomiast trudno się mi zgodzić z przedmówcą, że to coś Z Vistą; instalacja jej przebiegła bez problemu i -jak napisałem- wiele osób na zagranicznych forach sygnalizowało ten problem.
 

mr_swistak

New member
hej
to powiem tak pilocik już do mnie jedzie ale mam niejasność która mnie męczy...
mam tvlcd philipsa który po włączeniu kilka sekun 8-10 niereaguje na funkcje pilota bo sie włącza tzn świata ambilight i dopiero koło 10 sekundy daje obraz i mogę go sterować czy logitech pozwala na takie długie opóźnienie działania żeby dopiero po tym czasie pozmieniać np programy...
oczywiście w między czasie pilot robiłby inne rzeczy wączył dekoder czy dvd które też ma zwloke ale już mniejsza moze coś koło 3-5 sekund - i jak niebędzie z tym problemów...
pozdr
 

Lygi

New member
hej ja mam taki sam problem z pilotem jak kolega pare postów wyżej (zresztą opisywałem go troche wczesniej tylko u mnie kumunikat opodobnej tresci był po polsku.) po konsultacji z logitechem orzeknieto że polot jest zepsuty bo nie odbiera poleceń od programu i musze go odesłać do naprawy. tak zrobiłem . gdybym wpadł wczeniej na przestawienie zgodności na XP to bym teraz nie musiał czekać bogowie raczą wiedzec ile czasu na pilota. nota bene logitech też twierdzi że to nie ma nic wspólnego z vista (to znaczy jedne konsultant twierdzi że ma kazał mi jakies poprawki zassysać do sytemu itp. a kiedy drugi raz zadzwoniłem to drugi konsultant stwierdził że nigdy w zyciu !) no ciekawe co mi zrobią z pilotem i co napiszą.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Lygi napisał:
hej ja mam taki sam problem z pilotem jak kolega pare postów wyżej (zresztą opisywałem go troche wczesniej tylko u mnie kumunikat opodobnej tresci był po polsku.).

To pewnie ja jestem tym kolegą ;-)
Oto odpowiedź Logitech'a
"Jako tymczasowe ominięcie problemu może Pan zastosować jedno z poniższych rozwiązań :

1)Odinstalowanie bieżącej wersji oprogramowania i zainstalowanie najnowszej wersji Harmony software 7.5, dostępnej na stronie : http://www.logitech.com/index.cfm/440/370&cl=roeu,en?osid=13 Eliminuje to potrzebę wykonywania aktualizacji, w związku z czym błąd nie powinien być zgłoszony.
=== Nie pomogło !

2) Proszę wybrać skrót uruchamiający oprogramowanie prawym klawiszem myszy i wybrać "Właściwości", następnie proszę przejść do zakładki "Zgodność" i wybrać uruchomienie tego programu w trybie zgodności z systemem Windows XP Service Pack 2. "
=== Pomogło !

Napisali to, do czego doszedłem :D sam.
 

Jimmy

New member
Prawdopodobnie ten problem powstaje tylko na tych komputerach, na których doinstalowano Vistę na wcześniejsze XP. U mnie problem taki nie wystąpił, ale mam Vistę zainstalowaną od początku na nowym kompie. Z wieloma programami podobne problemy się pojawiają. Być może nowe "Windows 7" będzie lepiej współpracować.
 

superpawel

New member
Przełączanie wejść AV w Tv Panasonic

Udało mi się znaleźć rozwiązanie problemu z przełączaniem wejść AV w telewizorach Panasonic za pomocą Harmony, a jako że na forum takiego postu nie znalazłem,więc pozwalam sobie je przedstawic,może komuś pomoże i oszczędzi paru godzin szukania rozwiazania:) Otóż do wybierania wejść w TV należy wybrać metodę 2 (czyli do kazdego wejścia inny klawisz). Następnie podczas przypisywania klawiszy wybrać z listy rozwijanej funkcje InputHDMI1,InputHDMI2, InputPC (albo coś w tym stylu). Są to ukryte funkcje Panasonica, które nie są dostępne z poziomu orginalnego pilota.Tym sposobem Tv przeskakuje od razu do żądanego wejścia, a nie żmudnie przełącza je:)
 
Do góry