Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

effe

New member
Dziwny ten pilot, strasznie traci pamięc. Ciągle jak się przełączam pomiędzy platformami czegoś nie zapamiętuje. Zwłaszcza jak chcę się przełączyc powiedzmy z Nbox na kablówkę, to zamiast telewizor przełączał się na TV to przełącza się na HDMI2.

Kilka krotnie wciskałem "Help" i go poprawiałem ale ciągle to samo. Ni się go nie da nauczyc. Czemu nie potrafi zapamiętac paru prostych poleceń???
 

sanchopan

Banned
To nie pilot jest "dziwny", tylko to jest debilny sposób Panasonica przełączania pomiędzy wejściami av. Generalnie problem do załatwienia, ale trzeba trochę popracować nad konfiguracją - trochę pamiętam mi to zajęło.
Bo to nie są "proste" polecenia, skoro sekwencja klawiszy wejścia na dane źródło av zmienia się, w zależności od tego jakie mamy obecnie wybrane.
 

effe

New member
ja nie mam panasonica tylko Samsung plazma a451

Z kablówki przełączanie na platformę satelitarną działa bez zarzutów, ale na kablówkę niestety nie, tzn ciągle mi się włącza HDMI2, zamiast TV.
 

sanchopan

Banned
A to przepraszam - uruchom jeszcze raz kreatora działania, a jeśli do tego również pomoc nie pomoże (być może problem leży w opóźnieniach?), to pozostaje "ręczne" ustawienie, dodatnie dodatkowej sekwencji działania przy przełączaniu na konkretne inne działanie.
 

effe

New member
W softwere usuwałem i zapisywałem ponownie ustawienia i dalej to samo. Opóźnienia? Tzn gdzie i jak to ustawic, by telewizor jak go przełączam na TV nie zatrzymywał się na HDMI2, czyli o jedne złącze za wcześnie.
 

effe

New member
no to jak w takim razie sprawic by zapamiętał prostą informacje, że jak przełączam się na kablówkę to żeby nie włączał na hdmi2 tylko na złącze "TV". W ustawieniach softwer wszystko ładnie pięknie i takie ustawienia mam. Tylko dlaczego tego nie pamięta?

Jeśli chodzi o platfofrmy N i Cyfra+ to bardzo ładnie się wszystko przełącza. Tylko czemu na kablówkę nie chce?

Ok dzwoniłem do centrum pomocy technicznej logitech i moje problemy zostały rozwiązane w kilka minut. Teraz wszystko działa super.

W każdym bądź razie dziękuję wszystkim za pomoc:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yoyi

New member
Witam wszystkich!
Jestem nowym użytkownikiem forum, na które natknąłem się przy okazji szukania informacji na temat Harmony One. Pragnę podziękować wszystkim za przedstawienie szczerych opinii na jego temat, bo to dzięki nim zdecydowałem się na zakup tego cudeńka.
Oj tak. Cudeńko to chyba mało powiedziane. Pozwolił mi pozbyć się całkiem pokaźnego zestawu pilotów wiecznie zagracających ławę.
Fenomenalne urządzenie, które potrafi więcej niż nam się początkowo wydaje. Jedyną jego wadą jest jego zaleta - czyli możliwość 1000000 ustawień, gdzie przy starszych sprzętach faktycznie trzeba ich użyć. Ja po dwóch dniach prób z ustawieniem poprawnego działania TV skorzystałem z pomocy infoliniii technicznej - szkoda, że moja duma nie pozwoliła mi na to wcześniej. Przy ich pomocy wszystkie ustawienia activities zaczęły hulać jak ta lala, a dodawanie nowych nie nastręczyło mi problemów.
Możliwość zastosowania ikonek do ulubionych programów to pomysł rewalacyjny. Szkoda, że można ich wgrać tylko 24 na jedno activities.
Obsługa intuicyjna wręcz mega prosta.
Polecam wszystkim, którzy się jeszcze wahają.
 

effe

New member
Witamy kolejnego zadowolonego użytkownika:)

Mi również to urządzenie się coraz bardziej podoba. Miałem 4 piloty, które już doprowadzały mnie do szału. Tera mam 1 i to jaki!!!:)

Pozdrawiam.
 

yoyi

New member
Ja jednym zastąpiłem 8 sztuk, w tym od sterowania klimatyzacją. Byłem miło zaskoczony, że do tego typu urządzenia posiada on również wszystkie polecenia. Rewelacja ot co!!!!
 

Jimmy

New member
Pilot jest rzeczywiście rewelacyjny. Miałem problem z zaprogramowaniem go tam gdzie w oryginalnych pilotach pod jednym przyciskiem jest kilka opcji (toggle), ale i na to jest rozwiązanie - można ustawić sekwencje komend, które Harmony One sam wykona. Nie należy tylko liczyć na pomoc emailową mimo, że piszą, że odpowiedzą w ciągu 24 godzin. Ja dostałem odpowiedzi nawet po 10 dniach. Ale pomoc techniczna przez telefon jest bardzo sprawna.
 

Lygi

New member
Jedno pytanie do posiadaczy tego pilota harmony one logitecha - czy da się zaprogramować wszystkie funkcje jakie wystepują na pilotach orginalnych. Wiadomo - podstawowe funkcje, ok. Ale co z specyficznymi funkcjami, czesto bardzo szczegółowymi. To jest np. mam np. Amplituner Yamahy i czesto przełaczam się pomiedzy dekoderami audio lub używam swojego profilu programów na N-ce (kolorowe przyciski na pilocie). Czy uda mi się obsłużyć tym pilotem te funkcje ? A jesli tak, to jak to w praktyce wygląda (domysłam się za pomoca ekranu dotykowego)
 

SwFranciszek

New member
Podepniesz dowolną funkcję pod dowolny przycisk na "klawiaturze" albo na ekranie dotykowym. Skolko ugodno :). Jedyny nieprogramowalny przycisk to power off.

Nie mam żadnych wątpliwości - to jest w tej chwili najlepszy programowalny pilot na rynku.

Pzdr
 

Lygi

New member
hej pomocy ! zakupiłem ów pilot lecz już na samym poczatku napotkałem problem.

zainstalowałem soft. podpiełem w odpowiednim momencie pilota do usb w kompie. na ekranie pilota pokazuje się sumbol usb z zielonym "ptaszkiem" soft zassysał aktualizacje z netu lecz w momencie kiedy dochodzi moment kiedy opragromowanie w pilocie ma być zauktualizowane wyskakuje komunikat iż:

"nie mozna uruchomić opragromowania pilota. zainstaluj ponownie opragromowanie lub skontaktuj się z biura obsługi klijenta
InvocationTargrtException"
null
"

reinstalowałme opragromowanie dwa razy

co jest grane ? wygląda jakby soft nie mogł się połczyć z pilotem . coś źle robie czy to awaria ?
 
Ostatnia edycja:

Lygi

New member
tak, kombinowałem już w ten sposób. przełaczałem na rózne gniada usb i w ciąż to samo. komputer znajduje urządzenie i instaluje oprogramowanie, na pilocie też widac ze nawiązano połaczenie, ale np. w wykazie urządzeń na usb które mozna bezpiecznie odłączyć nic nie ma takiego co by przypominało pilota. no ewidentnie sa takie syptomy jakby nie było połaczenia miedzy pilotem a kompem :(
 
Do góry