Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

sanchopan

Banned
Dziękuję, ale... :D
Czegoś nie rozumiem: pisze, że to pilot na PODCZERWIEŃ, a PS3 jest sterowana bluetoothem. To kto kłamie: opis producenta pilota czy mówimy o czymś innym?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Na szczęście do PS3 można doczepić sporo urządzeń przez USB, w tym dongla IR (w zestawie) - to on jest wykorzystywany do sterowania PS3. Na pewno nie można nim włączać konsoli, bo USB jest aktywne, dopiero po odpaleniu systemu.

P.S.
Osobiście uważam, że BT jest świetnym rozwiązaniem do sterowania z dwóch powodów:
- brak problemów z bezpośrednim kierowaniem promienia do odbiornika,
- informacja zwrotna do pilota o stanie urządzenia - jak ktoś włącza urządzenia z pilota, a logitech ma zapamiętany inny stan wtedy często włączenie funkcji wyłącza potrzebne urządzenia (gdy ten sam kod służy do włączania/wyłączania urządzenia).
 
Ostatnia edycja:

szwajcar

New member
A czy mógłby ktoś wrzucić ustawienia opóźnień i powtórzeń dla TV Panasonica z serii PV/PY. Bo pomoc techniczna nie chce mi pomóc, a z ustawieniami na chybił trafił niestety nie daję rady.

Chodzi dokładnie o "Dostosuj opóźnienia (ustawienia prędkości)" w konfiguracji urządzeń.
Są tam cztery wartości do zmiany:
- Opóźnienie włączenia:
- Opóźnienie czasu reakcji:
- Opóźnienie zmiany wejścia:
- Opóźnienie ignorowania sygnału:

Czy ktoś komu działa włączanie telewizora i przestawianie kanałów mógłby podać swoje wartości?
 

BlackJack1

New member
Czy mógłby ktoś podać mi sprawdzone wartości opóźnień dla Harmony One i dekodera HDTV n? Obecnie albo przeskakują mi po dwa kanały za jednym naciśnięciem przycisku "Ch+-" albo przy wybieraniu "cyframi" raz nie wskakują albo wskakują podwójnie.
Poza tym nie mogę znależć klawisza "back" na liście dostępnych przycisków w bazie Logitecha dla tego odbiornika SAT.
Jaki model dokładnie wybraliście dla HDTV recorderra: ADB-5800SX czy ITI-5800SX czy może zupełnie inny...?
Z góry thx.
 
Ostatnia edycja:

szwajcar

New member
Ja znalazłem dzięki temu postowi z poprzednich stron.

Konował napisał:
n'boxa można znaleźć (nie mam przed sobą programu, więc "cytuję" z pamięci). Szukaj w odbiornikach SAT (3-cia opcja w menu), producent to: Advanced Digital Broadcast (tak pisany, a nie ADB - tak szukałem na początku), potem wpisałem nbox HDTV recorder i było po problemie.

pozdrawiam
 

jaremi

New member
BlackJack1 napisał:
Czy mógłby ktoś podać mi sprawdzone wartości opóźnień dla Harmony One i dekodera HDTV n? Obecnie albo przeskakują mi po dwa kanały za jednym naciśnięciem przycisku "Ch+-" albo przy wybieraniu "cyframi" raz nie wskakują albo wskakują podwójnie.
u mnie:
włączenia: 1500
reakcji: 100
ignorowania: 100
dobierałem aby było po prostu wygodnie

Poza tym nie mogę znależć klawisza "back" na liście dostępnych przycisków w bazie Logitecha dla tego odbiornika SAT.
Klawisz Exit

Jaki model dokładnie wybraliście dla HDTV recorderra: ADB-5800SX czy ITI-5800SX czy może zupełnie inny...?
ITI-5800SX
 

supczinskib

New member
Ikony stacji telewizyjnych - Logitech Harmony One

Dzien dobry,

Poswiecilem dwa dni i przygotowalem komplet 69 wysokiej jakosci, spojnych ikon wszystkich stacji telewizyjnych znajdujacych sie w ofercie Multimedia DTV. Ikony zostaly dopasowane do pilota Logitech Harmony One.

Mozna je pobrac z ponizszej strony:
harmonyone.env.pl


Pozdrawiam
Bartosz Supczinski
 
Ostatnia edycja:

effe

New member
Witam

Dzisiaj się stałem posiadaczem pilota harmony one. Mam jednak problem z konfigurowanie wszystkich urządzeń tak jak wy, czyli po 1 wciśnięciu aby mi się wszystko włączyło tak jak chcę.

Mam urządzenia:

Telewizor Plasma Samsung Ps50A451

Kino domowe Sony DZ860W

Nbox ten biały

Cyfra + Philips PVR

Jeśli ktoś ma podobną konfigurację prosiłbym o pomoc ewentualnie na namiary na jakąś strone z dokładną instrukcją krok po kroku, aby to wszystko skonfigurowac jak należy.

Dziękuję i pozdrawiam
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@effe,

strony to zapewne nie ma. ja mam z twojej listy:

nbox (ten biały) - Advanced Digital Broadcast ADB-5800S, co prawda niektórzy piszą o producencie ITI ale ja takiego w bazie nie znalazłem,

Cyfra + Philips PVR - Philips DSR-7201/91

w obu w bazie brakuje paru klawiszy ale mój harmony nie czyta oryginalnych pilotów, po świętach oddam do reklamacji
 

supczinskib

New member
Nowe ikony

Dorobilem 38 kolejnych ikon, teraz jest praktycznie komplet jezeli chodzi o siec kablowa Multimedia. Jest ich 107 i mozna je pobrac z powyzszej strony. W wolnej chwili przyjrze sie platfromom satelitarnym.
 
Ostatnia edycja:

effe

New member
W sumie mi wszystkie urządzenia obsługuje, ale interesuje mnie np coś takiego, że tworzę sobie na wyświetlaczu skrót od "N" i odpala mi Nbox plus kino przestawione na nbox, plus TV na wyjście component. Oraz Cyfra i to samo.

Jak to zrobic?

Jeśli ktoś byłby chętny pomóc moje gg: 1940569
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@effe,

musisz dodać coś co nazywa się "działanie".

1. odpalasz program Logitech Harmony Remote Software, wybiersz zakładkę Działania
2. Przycisk Dodaj działanie
3. na pytanie: Czy chcesz, aby działania używające Twoich urządzeń zostały dodane automatycznie?
odpowiadasz Tak
4. naciskasz Dalej
5. Wybierz działania, które chcesz skonfigurować:
wybierasz Oglądanie telewizji -> dalej
6. Które urządzenie jest używane przy korzystaniu z funkcji Oglądanie telewizji do przełączania kanałów?
tu wybierasz swój np. nboxa , który wcześniej dodałeś -> Dalej
7. Które urządzenie jest używane przy korzystaniu z funkcji Oglądanie telewizji do wyświetlania wideo?
tu wybiersz tv -> dalej
8. Które urządzenie jest używane przy korzystaniu z funkcji Oglądanie telewizji do sterowania poziomem głośności?
tu wybiersz zestav av albo tv w zależności od tego jaką masz konfigurację sprzętu -> dalej
9 .... XX potem będą pytania o to gdzie co podłączne
zakończysz naciskając bodajże Gotowe.

następnie podpinasz przez usb pilota do kompa i naciskasz zółty przycisk Aktualizowanie pilota. to potrwa chwilę dłuższą.

gotowe. mam nadzieję, że pomogłem

na pilocie wyświetli ci się to działanie pod nazwą Oglądanie telewizji. włączanie urządzeń trwa chwilę.
 

effe

New member
Oczywiście, że pomogłeś dziękuję Ci bardzo.

1. Wszystko ładnie pięknie, ale jest mały problem. Tak jakby pilot tracił pamięc. Tzn mam już ustawienia na włączenie nbox, kina pod nbox czyli "tv" oraz Telewizor samsung na wyjscie Component.

2. Teraz ustawiam podobnie cyfre:

Telewizor wyjscie HDMI, kino wyjscie "Line" oraz oczywiście włączenie cyfry +.

3. Ustawianie kablówki (bez dekodera) Rowniez ustawienia telewizora, wyjście TV, kino domowe wyjscie "LINE".


Wszystko jest ok, ale pilot zapamiętuje tylko wyjścia kina domowego, a urządzeń tylko te ostatnie oglądane. Czyli włączam na pilocie oglądanie telewizji 2 (w moim przypadku jest to NBOX) Ustawia mi sie kino pod ten nbox ale wyjscie w telewizorze na kablówkę, więc wciskam HELP i podpowiadam, że telewizor oczywiście się włączył, kino również, Nbox tak samo, ale poprawiam mu, że telewizor ma przeskoczyc na component. Ok naprawione. Wyłączam cały system, włączam spowrotem na Nbox i jest OK wszystko:)

Teraz wyłączam wszystko i włączam na oglądanie kablówki. Pilot nastawia kino pod kablówkę (czyli LINE) Ale telewizor włącza się na component czyli to ostatnie oglądane. Tak jest cały czas w kółko.

Oczywiście w programie Remote software ustawiałem tak jak prosiłeś i wyjścia też dokładnie wskazywałem.


Co robię źle?

Może pomógłbyś mi na gg: 1940569

Pozdrawiam.
 

lepp

New member
Bez reklam
Musisz nauczyć się rozmawiać z tym programem. Wszystko jest dość intuicyjnie. Można ustawić miedzy innymi to jak zachowuje się twój tv po włączeniu, czy jest zawsze na tym samym wejściu czy startuje od ostatnio włączonego. Nikt ci zdalnie ze wszystkimi problemami nie pomoże, pojawi się ich trochę we wstępnej fazie ustawiania.
 

effe

New member
chciałbym tylko jak oglądam Nbox i włączam oglądanie kablówki to zamiast aby telewizor przełączał się na TV to przestawia się na HDMI 2. I tak ciągle, a w ustawieniach w softwere mam ustawione dokładnie TV.
 
Do góry