Logitech Harmony - który model

Eathan1

New member
Zastanawiam się nad kupnem uniwersalnego pilota Logitech Harmony. Oglądałem ofertę w w sklepach i na Allegro, ale liczba modeli powala z nóg i nie wiem co wybrać. W związku z tym chciałem prosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc i podpowiedź odnośnie tego co wybrać. Poniżej spisałem moje potrzeby.

  • Obsługa 6 urządzeń - teraz mam 4 (tv, player hd, dvd, n-ka) ale za chwilę dojdą dwa kolejne (kino domowe, i squeezebox),
  • Możliwość takiej konfiguracji aby jednym guzikiem dało się włączyć np. tv, player hd i kino domowe, albo tv, tuner sat i kino domowe,
  • Jak każdy chcę zapłacić jak najmniej ;),

Będę wdzięczny za wskazanie konkretnego modelu lub kilku modeli do wyboru.
 

Eathan1

New member
Jesteście pewni, że każdy? Myślałem o Harmony One, ale na stronie producenta po porównaniu tego pilota z innym z polu "Sterowanie działaniami jednym przyciśnięciem" nie ma informacji, że ta funkcja jest wspierana. Wydawało mi się, że to właśnie odpowiada za możliwość odpalenia jednym przyciskiem odpowiednich urządzeń i ustawienie sprzętu np. do odtwarzania filmu DVD.

PS
Jak to jest to, że modelu 885 nie ma na stronie producenta => Piloty uniwersalne
 

mataman

New member
Bez reklam
Możesz zaprogramować sobie np działanie ogladanie filmu na BD. Po naciśnięciu jednego przycisku włacza się tv, ampli i odtwarzacz BD. Przy okazji ampli ustawia zaprogramowaną wczesniej głośność a tv przełącza na odpowiednie hdmi.
 

babus

Member
W aktivites ustawiasz sobie działania urządzeń. Np. Oglądanie DVD - włącza się DVD, amplituner i TV, urządzenia włączane są na odpowiednie wejścia zaprogramowane wcześniej przez użytkownika. Słuchanie muzyki - włącza się DVD i amplituner, itd. W zależności ile masz urządzeń, jak ich używasz to masz tyle aktivites. Włączenie aktyvites oczywiście jednym przyciskiem. Kiedyś gdy miałem górę pilotów małżonka nie potrafiła włączyć filmu na DVD. Wiązało to się z użyciem trzech pilotów /TV, ampli i DVD/, i ustawienia właściwych wejść. Teraz następuje to za pomocą jednego przycisku i wszystko jest proste.
 

Eathan1

New member
W aktivites ustawiasz sobie działania urządzeń. Np. Oglądanie DVD - włącza się DVD, amplituner i TV, urządzenia włączane są na odpowiednie wejścia zaprogramowane wcześniej przez użytkownika. Słuchanie muzyki - włącza się DVD i amplituner, itd. W zależności ile masz urządzeń, jak ich używasz to masz tyle aktivites. Włączenie aktyvites oczywiście jednym przyciskiem. Kiedyś gdy miałem górę pilotów małżonka nie potrafiła włączyć filmu na DVD. Wiązało to się z użyciem trzech pilotów /TV, ampli i DVD/, i ustawienia właściwych wejść. Teraz następuje to za pomocą jednego przycisku i wszystko jest proste.

Czyli Activities to funkcja makro? Teraz już głupiałem kompletnie :)
 

babus

Member
Funkcja makro to kilka działań pilota po naciśnięciu jednego przycisku. Tak nazywa się to ogólnie. U Logitecha nazwano tą funkcję aktivites, czyli aktywne działanie i przypisane do tego działania urządzenia. Czyli najprościej: mam zaprogramowane w aktyvites oglądanie TV, przyciskam odpowiedni przycisk i pilot po kolei włącza urządzenia do tego działania / u mnie akurat TV i mediaboxa/. Chcę z tego stanu przejść do oglądania DVD, to naciskam w aktyvites "oglądanie DVD", pilot włącza DVD, przełącza wejście w TV, wyłącza mediaboxa, włącza amplituner. Oczywiście wszystkie urządzenia przełączane są na odpowiednie wejścia. Ja wiem, że wydaje się to bardzo skomplikowane, ale to dzieje się za naciśnięciem jednego przycisku w pilocie. :blagam:
 

Mariusz_76

New member
Harmony 300i vs plasma Panasonic

Witajcie.
Słyszałem, że pilot ma problem z włączaniem odbiorników TV Panasonic - wynika to z faktu iż aby taki odbiornik włączyć trzeba 3 sek przytrzymać przycisk ON.

Czy jest funkcja przypisania czasu działania do poszczególnych przycisków tak aby włączając kilka urządzeń Panasa trzymał przez 3 sek?

Jeśli jej nie ma w/w pilot to, które modele atrakcyjne cenowo ją mają?
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
Logitech Harmony nie ma żadnych problemów z obsługą tv Panasonica. Nawet jakby miał to jest funkcja regulacji opóźnienia. Nie wiem gdzie tą opinię słyszałeś.
 

Glaniu

Member
Hej
jezeli ustawie Activities tak ,ze uruchomi tuner,telewizor,amplituner to czy po tej operacji mozna ustawic tak pilota by dzialal z tunerem tv ,a tylko przyciski glosnosci z ampli???

Sent from my Milestone 2
 
Do góry