Logic 7 HK 260/255

danzel4711

New member
Witam.
Chcę zapytać użytkowników w/w amplitunera czy w trybie Logic 7 Music dzwięk w tylnych kolumnach jest nie naturalny tzn. tak jakby był emulowany na kompie tryb surround - lekkie przerywanie czasami podglasnianie. Odkrylem to dopiero po ok. miesiącu od kupna i tak mnie zastanawia czy to nie jest wina sprzętowa czy ten tryb po prostu tak ma. Dodam, że posiadam najnowszy firmware. Innych problemów nie stwierdziłem. :hmm:
 

Max78

New member
Wg mnie to tak niestety działa.
W HK 460 nie używam tych trybów.
Jeśli nie ma dźwięku DD 5.1, to zwykle wybieram tryb STEREO lub 5 channel Stereo (a to dlatego, ze uzywam tylko 5 glosnikow).
 

danzel4711

New member
@Max78
Czyli AVR460 tak wyczytałem w twoim podpisie posiada to samo?

Udało mi się zdobyć informację, że niektórzy tak mają, ale to znaczy, że chyba jednak coś jest nie tak. Jeden z użytkowników uzyskał informację z serwisu, że podobno taka jest przypadłość tych amplitunerów, ale czy aby na pewno? Osobiście również używam tylko 2CH Stereo do słuchania muzyki, ale to nie zmienia faktu, że pozostałe tryby powinny funkcjonować jak należy. Ten dźwięk z kolumn surround jakby zmieniał dynamikę. Bardzo podobny efekt jest chyba na Dolby Pro Logic I chociaż już dawno go nie słyszałem.. Czy ktokolwiek jeszcze miał podobny problem? Chcę najpierw zrobić wywiad a później zadecyduję czy amplituner pojedzie do serwisu chociaż martwią mnie opinie serwisowania w Katowicach.
 

Max78

New member
Hm... pojęcia nie mam.
HK AVR 460 mam od 1,5 m-ca. Kiedyś miałem jakiś inny sprzęt, którego nazwy nie pomnę, ale pamiętam, że podobne skecze w tamtym sprzęcie występowały. Dlatego uznałem, że to cecha naturalna sztucznego dzielenia sygnału 2.0 na 5.x czy 7.x kanałów (tworzenie czegoś, czego nie ma). Stąd układ (nie tak całkiem skomplikowany) może raz lepiej, raz gorzej (z naciskiem na to drugie) robić.

Nie znam serwisu HK w PL. Mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać :)
Trzymam kciuki!
 

yahooo8

New member
odgrzeje troche temat, ale moze komus to pomoze. Mam nowiutki AVR 365 i przy sluchaniu muzyki jak wlaczam logic 7 music to nie zawsze ale przy niektorych utworach mam wlasnie jakby sciszanie sie tylnych glosnikow czesciowo, slychac takie jakby skakanie. Zapewne wynika to z zabawy czestotliwosciami, probuje amp je porozdzielac jakos odpowiednio i czasami nie radzi sobie i jakby scisza przerywa. Ja slucham 5 channel stereo i jest ok. Nie potrzebuje emulowania czegos czego nie ma.
 
Do góry