Loewe Xelos, czy Sharp?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
widać coraz bardziej znakomita pracę Loewe na rynku Polskim. Wreszcie dobrze dopasowane ceny , szeroki wybór , znakomite produkty powodują ,że Loewe staje sie znakiem rozpoznawalnym na naszym rynku.
Goscie z za wschodniej granicy - kupują u nas Loewe i nie trzeba im tłumaczyć o jakości firmy . Kupują bo jest znacznie taniej niz w Rosji.
Produkty Loewe w Rosji są zdecydowanie wyżej pozycjonowane niż w Polsce.
Seria Indywidual - jest wręcz znakomita . Potrzebuje znacznie większych nakładów finansowych - ale rewanżuje się jakością i mozliwościami.
Najlepsza wizja dzięki Loewe Image+

Dzięki nowej technologii polepszania jakości obrazu - Loewe Image+ - specjalnie opracowanej z myślą o płaskich telewizorach Individual 32 Plus, obraz na ekranach tych jednostek jest doskonały zarówno pochodzący z sygnałów analogowych jak i cyfrowych. Niezależnie od źródła wejściowego kontrast, ostrość i kolory każdego sygnału są udoskonalane. Oczywistą zaletą jest fakt, iż technologia Loewe Image+ jest przygotowana na przyjmowanie sygnału transmisji HDTV.

http://www.loewe.de/individual_viel_de,41808,53.html

Nowa nadchodzące seria Sharpa - też pokazuje znacznie wieksze zainteresowanie Sharpa naszym rynkiem.

http://www.sharp.co.jp/aquos/lineup/index.html

pozdrawiam
 

tezet47

New member
Xelos a Individual

A czym się różni Loewe Xelos A32 od Xelos Individual 32Pus. Który jest lepszy , nowszy? I czy ten Image+ to jest coś lepszego niz systemy poprawy obrazu w Xelosie?
Pozdrawiam
 

koszu

New member
Loewe Xelos A32 pobór mocy

Czy te 70w w danych na stronie prducenta to nie błąd? Nie możliwe by przy standardowym boborze mocy dla LCD 32 140 w, ten pobierał połowę tego. Co ciekawsze A37 w danych technicznych również jest 70 w. A jak to jest w rzeczywistości?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
tezet 74- nie wiem
nie sprawdzałem obok siebie Xelosa i Indywiduala
Sprawdzę to w środę i dam odpowiedź.
Czy oczy widzą wiecj niż opisane dane tehnizne.
pozdrawiam
 

bildex

New member
Wybrałem bym Loewa
bardzo dobry obraz , bardzo bardzo. Super telewizor. Funkcje zbliżone do Philipsa tj . DNM, a sharp niezły , ale nie tak dobry jak Loewe
 

koszu

New member
A32 a A32 Digital

Mam dylemat czy zakupić Xelos A32 czy tez A32 Digital, mam zewnętrzny tuner sat o dużych możliwościach, więc wewnętrzny mi niepotrzebny. Wyczytałem jednak, że wersja digital to nowszy model chyba płyta 2650 zamiast 2600. Czy poza uzupełnieniem wersji digital w tunery televizji kablowej posiada ona jakieś wyposażenie, i np. różnice w jakości obrazu? Czy warto zakupić wersję digital jeżeli wbudowane dodatkowe tunery mi nie potrzebne?
 

Piotrek_PP

New member
>koszu
To zagadnienie już było poruszane. Digital to nowszy model na płycie L2600. Ma tuner hybrydowy tzn. z obsługą dvb-t i możliwość rozbudowy o dvb-s ale bez modułu CI.
L2650 to jeszcze nowsza płyta już z możliwością instalacji kieszeni do modułu dostępu warunkowego i z działającym wyjściem cyfrowym.
W Twoim wypadku chyba nie warto dopłacać do L2650 chyba, że dopłata symboliczna.
Nie wiem czy najstarszy L2600 miał tuner hybrydowy. Jeżeli nie, to choćby dla dvb-t warto postarać się o wersję Digital. Może kiedyś ta naziemna cyfrowa u nas ruszy, a wtedy masz już sprzęt w gotowości.

Pozdrawiam, Piotrek
PS. Acha... i jak będziesz łączył ten zewnętrzny tuner do Xelosa to koniecznie sprawdź (o ile masz wybór) oba rodzaje połączeń: komponentowe i rgb. U mnie na dbox2 zdecydowanie lepszy obraz uzyskuję przez komponent.
 

koszu

New member
>Piotrek_PP
Co do tunera akurat mam DBOX2 (wersja Philips), tyle że gdzie tam jest złącze component (w EURO)? Jak Xelos współpracuje z DBOX2, jakość jest dobra?

Druga sprawa: mogę mieć wersję A32 Digital i wersję A32 w tej samej cenie. Jak już mówiłem mam tuner sat. Wersję digital kupiłbym jeżeli ta nowa płyta 2650 oprucz dodatkowych tunerów oferuje coś więcej (lepsza jakość obrazu więcej wejść/wyjść, pomijam CI - nie mam zamiaru dopłacać skoro mam w DBOX2).

Pozdrawiam
 

Piotrek_PP

New member
>koszu
Owszem w Euro, zarówno rgb jak i komponent. Są nawet różne kombinacje z równoległym kompozitem jeżeli chciałbyś obsłużyć więcej niż jeden odbiornik TV z tego samego tunera.
Jakość jest bardzo fajna, zalecam jednak YUV zamiast RGB. To drugie połączenie nie wiedzieć czemu przesyca u mnie biel. Jest po prostu "overbright". Ciekaw jestem jak będzie u Ciebie.
Jak oba w tej samej cenie to po co się pytasz... bierz Digital, gorszy nie będzie.
Pozdrawiam, Piotrek

PS. BTW, mam do sprzedania kabelek Euro, Profigolda PGV7000 (1,5m), nowiutki, jeszcze pachnie pudełkiem, jeżeli ktoś reflektuje to poproszę na PW.
 
Ostatnia edycja:

koszu

New member
Kolejna sprawa, piszecie, że w loewe Xelos obraz robi wrażenie trójwymiarowego i to dzięki technologii image+. Z tego co przeczytałem w specyfikacjach technicznych LCDków firmy Loewe. To image+ ma dopiero Loewe indywidual. Jak to jest więc z tym 3d w xeliosach?
 

tezet47

New member
Problem image+ w Loewe

Kiki obiecał, że koło czwartku napisze o róznicach Loewe Xelosa i Individuala. wtedy sprawa Image+ może będzie wyjaśniona. Ale tym razem kiki nie dotrzymuje obietnicy. popraw sie kiki!!!
 

zwn51

New member
Nie moge sie zgodzic: Uzywałem kiedys (służbowo, bo prywatnie mnie nie stać) przez 5 lat Bang & Olufsen (TV, Stereo, Video), kto widzial ten wie o co hodzi, najwyższa klasa! Zepsuło sie video. Podczas naprawy widziałem otwarte obudowy. Prawie wszystko marki Phillips. Czy to znaczy że B&O to to samo co Ph?. Róznica w elementach. Mozna to samo wyprodukowac do uzytku normalnego i w o wiele wiekszym reżimie parametrow). Są sprawdzane i do produkcji wybierane tylko te ktore utrzymują najwyższe parametry
helper napisał:
Witam!

Warto pamiętać, że firma Sharp Corporation jest de facto właścicielem Loewe i nie sądzę, aby poprzez wprowadzanie nowych modeli pod logo Sharp wykorzystywała gorsze komponenty niż do produktów z logo Loewe.
To, że Loewe zasłynęło z fantastycznej jakości swoich odbiorników crt nie oznacza wcale, że produkuje lepszą elektronikę obsługującą matryce lcd.
Wbrew pozorom może być właśnie odwrotnie, a współpraca strategiczna obu firm może mieć na celu umocnienie obu brandów na rynku europejskim. Np. bogate Niemcy mają olbrzymie zaufanie do "swoich" produktów, właśnie np. Loewe.
 

GIMI

New member
Witam

1. Trojwymiarowosc w Xelosie 32 nie zalezy od nazwy handlowej (albo raczej marketingowej) Image+. Wczesniej za czasow swietnych telewizorów CRT Loewe również oferowało trójwymiarowość obrazu (kineskopy były Philipsa - a propos B&O) a to dzięki odpowiednim algorytmom poprawy obrazu. Jesli poszukacie w starych katalogach Loewe znajdziecie 2 bardzo ciekawe CRTki. Były to Articos (najwyższy model) i Aconda (nieco niższy). Także i one sprawiały, że pierwszy plan w obrazie był uwydatniony, mimo że nazwa Image+ wówczas nie istniała (została wprowadzona w roku 2005 wraz z płytą L2650). Przy starych CRTkach mielismy do czynienia z systemami typu: LTI, DMI Plus, DMM Plus, DLI, DLC. Przyznacie jednak, ze trudno to wszystko zapamietac i jeszcze rozrownic.
Obecnie Loewe zastosowało jednolite nazewnictwo dla swoich systemów poprawy obrazu. W Conceptach, Modusach i Xelosie 20, 26 i 32 spotkamy jeszcze powyższe elementy poprawiajace obraz (nie wszystkie sa w Concepcie ale tu odsylam do danych technicznych).
Image+ jako nazwa łącząca wszystkie systemy poprawy obrazu pojawia się dopiero w Xelosie A37, 42 (plazma) oraz w seriach Individual i Spheros.
Image+ to tak naprawde wszystkie systemy wymienione powyżej wraz z dodatkowymi jak np. system poprawy głębokiej czerni i jeszcze kilka.
Image+ należy traktować wiec jako komplex systemów poprawy obrazu.

2. Trudno jest porównywac Xelosa i Individuala w sensie osiagów lub w sensie technicznym. Nie ma bowiem (oprocz wspomnianego juz wyzej Image+ dla Individuala 32 Selection) zadnej technologicznej roznicy. Roznice polegaja jednak przede wszystkim w DESIGN'ie, w fakcie, że górny i dolny panel obudowy wykonany jest z aluminium (w 5 kolorach) a nie z plastiku, stopa wykonana jest z aluminium, TV w standardzie posiada slot CI. Individual 32 Selection wyposażony jest także w specjalną szybę kontrastowa podnoszącą jakośc obrazu (podobnie jak Spheros).
Gorę biorą tu odczucia estetyczne. Elektronika oczywiscie na najwyższym poziomie. Dodatkowo Individual posiada wymienne boki obudowy (tzw. intarsje), które można dostosować do kolorystyki wnętrza. Obecnie jest to najciekawsza propozycja na rynku dla wszystkich, którzy chcą dopasować tak prozaiczną rzecz jak telewizor do wyglądu własnego mieszkania czy apartamentu. Mowiac o Individualu czy Spherosie wchodzimy w sferę produktów, w ktorej cena gra najmniejszą rolę. Tu akurat dobrym odniesieniem jest designerska firma Bang&Olufsen, ktorej produkty sa znacznie drozsze od produktow Loewe.

Pozdrawiam

GIMI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś poświęciłem trochę czasu na porównanie :
32" Loewe Xelos , 32 JVC C 50 , 32 LG Lp1, 37 Philips 5320,Panasonic LX 500
podłączone pod HDTV , pal z satelity, pal z anteny siatkowej

Porównanie przypadkowe ponieważ sprzęty są w różnych klasach cenowych.
Jakie najlepsze widoczne gołym okiem wyniki:
zatrzymany obraz meczu piłki nożnej - trawa
- najlepsze wyniki - Loewe Xelos i JVC C 50 .
Ale najlepszy - Xelos
Na tym telewizorze aż dziwne trawa zielona i widoczne źdźbła .
- na innych trawa w różnych odcieniach i nie można dopatrzeć się szczegółów
Najgorszy wynik LG

Zatrzymana twarz z częscią włosów -w duzym powiekszeniu -
Najlepszy wynik - Xelos i Panasonic
Twarz naturalna ze szczegółami defektów i , skóra jakby nawilżona , włosy błyszczące
dobry wynik - LG
najgorszy wynik - Philips / twarz blada , sucha i włosy jakby bez
odżywki :eek: /

Zatrzymany obraz - czerń
Zecydowanie najlepszy Loewe
Bardzo dobry wynik Panasonic i JVC
najgorszy - niespodziewanie LG / nie pomogła regulacja- zmniejszenie jasności i kontrastu pogorszyło jakość innych kolorów i nie pomogło czerni/

Drugi plan - tylko w Loewe widać strukturę firan / widać fałdowania, gdy u innych widać zmianę w postaci elementów kolorów/

Kąty , widoczne zmiany na niekorzyść - czyli z pełnych kolorów uciekanie w niebieski - najszybciej w Philipsie i w LG.
W pozostałych - bardzo podobne.

Pal - najlepsze wyniki - w szczegółach pierwszego i drugiego planu
wg kolejności:
Loewe Xelos
JVC C 50
Panasonic LX 500
Philips 5320
LG LP1

pozdrawiam
 

Tom0000

New member
1.Jak wspomniany xelos radzi sobie z kablowka o nieniajlepszym sygnale? Na forum spotkalem sie tylko z jedna opinia ze panasonic lx500 ma z tym najmniejsze klopoty. A xelos ?
2.Czy ma on automatyczne dopasowywanie obrazu do fizycznego ekranu ? Z sat praktycznie kazdy kanal nadaje z inna rozdzielczoscia obrazu i brak dobrze dzialajacego automatycznego dopasowania jest problemem.
3.A jak ten tv dopasowuje PAL do swojej nie palowskiej rozdzielczosci ?
4. Czy tuner dvbt jest standardu mpg4? Jesli nie, to czy da sie kupic wersje bez niego , ale z mozliwoscia dolaczenia jak zaczna produkowac?
5. Jesli xelos posiada 1 wejscie hdmi , to jak producent sugeruje je uzywac posiadaczom dvd i satelity HD ?
6.Na koniec... czy roznica ponad 2000zl pomiedzy xelosem 32'' a conceptem 32'' ma uzasadnienie w tym co sie za to dostaje ?
 
Ostatnia edycja:

Wojtek_Lo

New member
GIMI napisał:
Hej

Roznica miedzy Sharpem a Loewe pomijajac design jest jednak spora. Oczywiscie Loewe stosuje w swoich telewizorach panele Sharpa ale elektronika juz nalezy do Loewe. Popros w sklepie aby ktos puscil Ci na obu telewiozrach jednoczesnie jakis film rysunkowy lub np. "Piratów z Karaibów" - zobaczysz wówczac delikatnie trojwymiarowy obraz na Loewe i płaski na Sharpie. To jest własnie górowanie Loewe nad innymi firmami. Popros aby ktos puscil Ci jakikolwiek film na obu telewizorach, wazne oczywiscie aby byly z jednego zrodla i podobnie podpiete (bez strat jakosci)!
Pamietaj ze Loewe moze Ci zaoferowac wbudowany tuner satelitarny do odbioru Cyfry, dyskt twardy jesli potrzebujesz, no i oczyscie o wiele ciekawszy design od Sharpa.

Pozdrawiam

GIMI

A Sharp stosuje CMO? Czyli w Loewe siedzi CMO?
 

Awego

New member
Porównanie produktów Loewe

Dołączam się do 6 pytania Tom0000a. Z tego co pisze GIMI na "trójwymiarowość" Loewe składa się zbiór ulepszeń programowych które w Individualu i 37" Xelosie nazywany jest Image+. Jakich ulepszeń nie ma w Conceptach, a które są w Image+? Czy walory wizualne obrazu Xelosa są zauważalne od tego co jest w Concepcie? Czy cenowa przekładka jest tego warta?
Pozdrawiam,
raz pierwszy Awego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś testowaliśmy kilka LCD - między innymi Xelos, Concept, Inywidual.
Czy są widoczne różnice ? - TAK
Cz warto do nich dopłacać - to już każdy musi sam ocenić.
Ci którzy widzą lepiej i więcej z całą pewnością zauważą różnice
Ważne jest również wyposażenie i możliwości telewizorów oraz awaryjność i trwałość .
A i tak nikt nigdy nie oceni lepiej Niż sama zainteresowana osoba.
Co raz więcej osób przywołuje hasło " a przyzwyczaję się" - pytanie tylko PO CO ?
Concept odda wiele z tego co po nim oczekujesz.
pozdrawiam
 
Do góry