Loewe Xelos, czy Sharp?

tezet47

New member
Loewe czy Sharp

już jestem pewien na 100%, ze któryś z tych. Dla założeń takich, że w większości kablówka z niezłym sygnałem i trochę DVD, co jest lepsze. Poradźcie spece!
 

GIMI

New member
Loewe

Witam

Xelos A26 - Z boku telwizora masz slot CI, do niego należy włożyć moduł Common Interface (najlepiej AstonCrypt 2.04) a do modułu kartę Cyfry. Musisz jeszcze pamietać że do telewizora trzeba wbudować tuner satelitarny . Jak bedziesz taki zestaw gdzies zamawiał to C i zamontują! Również wówczas powinienes poprosić aby dołożyli Ci moduł CI i zainstalowali karte C+ (jesli masz). Pamietaj ze Xelos A26 obsługuje Diseq czyli możesz odbierac do 4 satelitów jednocześnie (w Polsce raczej odbiera sie 2 czyli Astre i HotBirda). Ja mam tak skonfigurowany Xelos A32 i hula niesamowicie.

Tezet47 - ja wybrałbym Xelosa... Poczytaj poprzednie posty...

Pozdrawiam

GIMI
 

Piotrek_PP

New member
>Tomm
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj będę miał GD7 i Xelosa na pokazie. Staną obok jvc 37S60 i zobaczymy co z tego wyniknie.
Powiedz mi jeszcze jedną rzecz... wiesz może czy Xelos akceptuje sygnał 1080i po złączu hdmi lub komponencie? Czy też jego możliwości kończą się na 720p?
Pozdrawiam, Piotrek
 

hawranek

New member
Piotrek_PP
Będę ogromnie wdzięczny jak podzielisz się w najbliższym czasie wrażeniami. Szczególnie interesuje mnie ten xelos. Jeżeli możesz to sprawdz który z nich radzi sobie najlepiej na słabym sygnale.
Pozdrawiam
 

Mcintosh

New member
Niestety Loewe aby "dorównać" cenowo konkurencji zaczął stosować w swoich TV panele LCD Samsunga. Znanego "pdkradacza patentów" i mówiącego że sam coś wymyśla.
Wszyscy podniecają się kontrastem 1000:1 . Niech mi ktoś powie jaki kontrast mają kineskopy . Nie tak wysoki a jednak bardzo dobrze wyświetlają obraz.
Cały pic w LCD to wierność odzwierciedlania kolorów i dynamika.
Pytałem ostatnio oficjalnego dystrybutora Lowew czy prawdą jest że w Conceptach stosowane są panele LCD Samsunga nie odzpowiedział twierdządzo. Ciekawe dlaczego. Czyżby to był wstyd?
Wiem , że od zeszłego roku od końcówki Loewe stosuje również panele Samsunga.
Z tych dwóch telewizoó biorąc pod uwagę że Lowew zastosował w tym modelu panel Sharpa to wybór jest jedynie subiektywny co nam się bardziej podoba i które funkcje nam się bardziej przydadzą.
 

Piotrek_PP

New member
Witam serdecznie,
Napiszę parę słów na temat wyników porównania jakie miałem okazję ostatnio przeprowadzić. Obok siebie stanęły Xelos, Sharp GD7 oraz jvc s60, wszystkie w wersjach 37 cali. Pewnie wielu z Was się zastanawia czy warto dopłacać do jvc i czy uzyska się proporcjonalny wzrost jakości. Tak i nie. Tak - warto dopłacać, Nie - choć uzyska się przyrost to nieproporcjonalny.
Jeżeli chodzi o wyposażenie to jest ono bardzo zbliżone, szkoda że żaden nie ma dwóch złącz HDMI. W Xelosie tylko jeden SCART ma rgb. Piloty porównywalnie beznadziejne, wcale nierzadko używane przyciski wielkości łepków od szpilki. Nietragiczny joystick w pilocie do Xelosa.
No ale liczy się obraz więc nie będę się znęcał nad dziwacznymi i nieczytelnymi menu oraz innymi głupstwami projektantów.
Od razu widać że Xelos i Sharp to ta sama matryca. Chodzi o ogólne przesunięcie punktu ciężkości w kierunku ciemnych barw. Czerń jest znacznie lepsza niż w jvc. Nie ma tutaj denerwującej mgły na czarnych powierzchniach i obrzydliwej plamiastości wynikającej z braku gradacji szarości. O czerni z plazmy czy crt można zapomnieć ale nie męczy to tak jak męcyło mnie s60. Biel lepsza na jvc, więcej szczegółów, trudniej ją przesycić ustawieniami. Kolory porównywalne u wszystkich ze wskazaniem na jvc choć Xelos daje naturalniejsze barwy skóry.
Zakres regulacji w Sharpie i Xelosie jest zdecydowanie większy i można w znacznie bardziej radykalny sposób zmienić obraz. Szczególnie dotyczy to jasności. Z dwójki Sharp Xelos ze słabym sygnałem radzi sobie lepiej ten drugi. Dotyczy to jednak anteny dachowej i cyfry+, kablówki nie mam. Mniej widocznych artefaktów i świetna ostrość na Xelosie.
Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia tv na sygnale hdtv. pomimo zapewnień sponsorzy tego foum i organizatorzy tego pokazu mimo wcześniejszych zapewnień nie dostarczyli takiego źródła sygnału, ba... żadnego źródła (!). Prawdę mówiąc poczułem się jak klient drugiej kategorii. W końcu to forum nazywa się hdtv, nie :confused:
To czym ujmuje Xelos to wspominana już tutaj trójwymiarowość obrazu, zarysowanie głębi planów. Nie wiem jak oni to robią ale efekt jest naprawdę sugestywny i zdecydownie nie z kategorii "chyba mi się wydaje". To po prostu wali po oczach i nie trzeba źródła HD żeby tego doświadczyć.
Obrzydliwy ten Xelos no ale co ja poradze, że obraz ma według mnie najlepszy. Jest to najbardziej zbliżony do crt obraz jaki widziałem w lcd.
Pozdrawiam
 

huling

New member
Piotrek_PP
Napisz proszę, który dokładnie model Xelosa testowałeś (nie napisałeś, czy go kupiłeś). Czy akceptuje on sygnał 1080i i czy ma wejście komponentowe (YUV) i jaka jest w nim płyta główna.
Interesuje mnie model 32" z późniejszą możiwością zabudowania w nim tunera DVB-S, ale już się pogubiłem w ich oznaczeniach. W necie znalazłem modele Xelosa: A32, A32 Digital, SL32 i 32HD.
Na różnych stronach podają różne numery płyt głównych, np. L2650, a tymczasem na stronie Loewe jest L2600.
Czy ktoś kompetentny może opisać, czym się różnią te telewizory?

Pozdrawiam Grzegorz
 

hawranek

New member
huling
Widze że jesteś ze Śląska tak jak ja. Polecam zajrzeć na tą stronke.
http://www.audiostyl.pl/
Salon znajduje się w Katowicach a goście znają się na rzeczy. Miałem od nich ofertę na Xelosa A 37 z najnowszą płytą główną i wbudowanym cyfrowym tunerem TV satelitarnej i naziemnej. Cena oficjalna była nieco ponad 13000PLN ale powiedzieli że jeśli będę zdecydowany zrobią prezentację w salonie i zejdą na 11200PLN.
Najlepiej przedzwonić lub zajrzeć tam osobiście.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Piotrek_PP

New member
Testowałem model A37. Ma wejście komponentowe. Płyta główna L2600, a zatem najprostsza. O ile dobrze pamiętam L2650 ma wbudowne przetworniki c/a audio tak że działa wejście cyfrowe. Testowany przeze mnie nie ma tunera sat... jest możliwość dobudownia. Na razie mam zewnętrzny o zdecydowanie większych możliwościach. Pamiętajcie, że do tunera trzeba dokupić moduł CI dla karty cyfry+.
Nie wiem czy akceptuje sygnał 1080i. Jeżeli ktoś z forumowiczów to sprawdzał to sam byłbym wdzięczny za informację. Ja nie mogłem przetestować z przyczyn, które opisałem.
Nie wiem nawet czy działa wyjście cyfrowe, które obok analogicznego wejścia jest na tylnym panelu.
Kupiłem go za 9,5kPLN.
Pozdrawiam, Piotrek
 

GIMI

New member
Witam wszystkich Przedmówców

Ponieważ widze, że wszystkim mieszają się płyty i oznaczenia w Loewe, dlatego też kilka zdań wyjaśnień.
1. Obecnie stosowaną płytą w Loewe (Xelos, Concept, Modus, Individual, Spheros) jest płyta L2650, która zawiera tuner hubrydowy tj. analogowy, DVB-T (dekodowanie MPEG-2) oraz DVB-C. Płyta ta pozwala do każdego modelu (oprócz Concept L32/26 Basic) wbudować tuner satelitarny DVB-S wraz ze slotem CI. Jak wczesniej pisałem aby odbierac Cyfre potrzebny jest moduł CI (AstonCrypt).
2. Huling - Rzeczywiscie spora rozbieżność nazewnictwa może wprowadzić w błąd ale można ja zrzucić na fakt rozwoju elektroniki w LCD Loewe. Tak więc zaczynając od najstarszych Xelosów to były Xelosy oznaczone dokładnie Xelos SL 32 HD (nigdy nie było Xelosów 32 HD!), zbudowane na płycie 2550, posiadające zewnętzrną elektronikę w postaci osobnego boxu. Kolejnym etapem rozwoju było wprowadzenie przez Loewe Xelosa A32 i A32 digital na płycie L2600. Różnica między A32 i A32 polegała na tym, że ten ostatni miał wbudowany tuner DVB-T oraz możliwość włożenia tunera DVB-S. Wówczas niestety nie było możliwości włożenia slotu CI do 32 i 37 cali. Obecnie sprzedawana linia Xelosów (i innych LCD i PDP) budowana jest na płycie L2650 (charakterystyka patrz punkt 1).
3. Rzeczywiście obraz w Loewe jest wyświetlany w taki sposób aby pierwszy plan został uwypuklony tworząc trójwymiarowość. Odpowiedzialne za to elementy elektroniki kryją się pod mianem systemu Image+. Taki obraz Loewe oferowało już w telewizorach CRT np. Aconda czy Articos. Jednakże telewizory CRT Loewe w przeszłości były bardzo drogie i taki obraz dostęny był dla nielicznych.
4. Xelos oraz inne modele LCD Loewe akceptują zarówno obraz w 720p jak i w 1080i. Podłączałem QualiTv na ustawieniu 1080 do Xelosa i obraz był jak brzytwa.
5. Podłączałem również laptopa do Xelosa i Concepta i obraz jest bez zastrzeżeń! Także jeśli komuś nie działa WMV HD na Xelosie to musi sprawdzić ustawienia swojej karty oraz możliwości komputera. Niestety laptop musi być bardzo silny aby wytrzymać przekaz obrazu HD na monitor zewnętrzny (o 1080 juz nie wspominam).
6. Wyjscie cyfrowe w LCD Loewe jest przede wszystkim po to, aby mając podłączone źródło cyfrowe z cyfrowym dźwiękiem można było wyjść z dźwiękiem na dowolny system kina domowego (amplituner z cyfrowym IN). Wówczas bez przeszkód i bezpośrednio można cieszyć się dźwiękiem 5.1 np. z HBO czy Canal+. Dźwięk stereo podany przez to wyjście będzie zmieniony na 5.1 poprzez NEO 6 lub Dolby Prologic.
7. Ciekawym rozwiązaniem oferowanym tylko przez Loewe jest wejście cyfrowe w LCD i plazmach. Pozwoli ono Wam wykorzystać głośniki wbudowane w LCD lub plazme Loewe jako głośnik centralny! Tutaj jednak potrzebny jest amplituner z wyjściem PRE-OUT! Jeden głośnik i kabel mniej pod telewizorem.

A propos Loewe - proponuję podejrzenie ostatniego (lutowego) Chip Komputer Test w którym w tescie TV LCD numerem 1 jest Loewe Concept.

Pozdrawiam

GIMI
 

Piotrek_PP

New member
>GIMI
Z tego co piszesz wynika, że do Xelosów z płytą L2600 można włożyć tuner sat (DVB-S) jedynie gdy jest to wersja Digital. I nie można wówczas zamontować modułu CI. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem?
Pytam także dlatego bo u mnie z tyłu (a w zasadzie z boku) obudowy jest miejsce zarezerwowane na taki moduł, zaś menu przewiduje włożenie tunera DVB. Tabliczka znamionowa twierdzi: L2600. I w sumie nie wiem czy mam czy nie mam możliwości dołożenia tego DVB-S? Z tyłu w tej chwili jest tylko jedno wejście antenowe.
Druga sprawa. Czy wyjście cyfrowe jest do czegoś użyteczne jeżeli nie ma wbudowanego DVB-S? Innymi słowy czy jest tam wtedy zwykłe stereo tak by wyłączyć głośniki w tv, a dźwięk poszedł po łączu cyfrowym i dalej przez system kina domowego?
I proszę wyklaruj mi jeszcze jedną rzecz. Jeżeli chciałbym wykorzystać głośniki tv jako centralny w 5.1 to muszę podłączyć wejście cyfrowe tv z wyjściem pre-out amplitunera, tak? Problem tylko w tym, że pre-out podaje sygnał analogowy (5 oddzielnych kanałów) zaś po cyfrze mogę z amplitunera wyprowadzić jedynie downmix stereo albo strumień ac3/dts. I jedno i drugie nie nadaje się na zasilenie centralnego. Zastosowanie wejścia cyfrowego w Xelosie nadal jest dla mnie zagadką.
Pozdrawiam
 

tezet47

New member
Pobór mocy Xelos

Witajcie,
czy ktoś wie na czym polega fenomen Loewe, że w Xelosie pobór mocy wynosi 70W czyli dwa razy mniej niż wszystkie LCD innych producentów (wszystkie od 135W do 170W). Czy to jest prawda rzeczywiście?
 

GIMI

New member
Czesc Wszystkim

Piotrek_PP

Masz rację. Tuner DVB-S w płycie L2600 można dołożyć wyłącznie do wersji Xelosa A32/37 Digital (z wbudowanym fabrycznie tunerem DVB-T). Dobrze tez rozumiesz, ze nie mozna zainstalowac CI. W L2650 zostało to juz poprawione.
Czy akurat Ty masz taką możliwość to musisz sprawdzic na kartonie. Jesli obok nazwy masz napisane słowo Digital - to możesz. Jesli nie to przeslij swoje zapytanie do dystrybutora - loewe@dsv.com.pl - i podaj numer swojego telewizora (Art.Nr). Oni Ci odpowiedza na to pytanie.
Wyjscie cyfrowe nie jest do niczego użyteczne jeśli nie masz do TV podłączonego źródła cyfrowego. Źródłem cyfrowym we wspomnianym przypadku może być cyfrowy dźwięk z satelity (DVB-S) lub DVB-T.
Innym źródłem cyfrowym może być DVD z podaniem sygnału cyfrowego i przepuszczenie go przez telewizor. Niestety TV nie posiada dekodera więc to wejscie i wyjście w takim przypadku służyc będzie wyłącznie jako przelotka do amplitunera.
Jeśli nie masz źródła cyfrowego to TV do amplitunera sugeruję podłączyć poprzez wyjście dźwięku analogowe do TV/SAT na amplitunerze i włączyć Neo6 lub DolbyProLogic. Wówczas odpowiedni dekoder rozrzuci (lepiej lub gorzej) dźwięk stereo na 5.1.

Jeśli chodzi o PRE-OUT i wykorzystanie głośników TV jako centrala to masz rację - moja pomyłka! Aby wykorzystać głośniki musisz podłączyć wyjście PRE-OUT na amplitunerze do wejścia CENTER (nie do DigitalIn!) w sekcji wejścia analogowego i w ustawieniach, przy podłączaniu nowych urządzeń skonfigurować telewizor, tak aby przy podłączonym DVD poprzez Component, dźwięk przyporządkowany został do HiFi/Wzmacniacz. Później z menu dźwięku musisz wybrać "Dźwięk przez:" i "HiFi/Wzmacniacz".
Taka konfiguracja pozwoli na odtworzenie dźwięku 5.1 tak, że kanał dialogowy obsłużony zostanie przez głośniki TV a reszta przez głośniki Twojego systemu dźwięku.


Pozdrawiam

GIMI
 

Piotrek_PP

New member
>GIMI
Wielgachne dzięki za odpowiedź.
Na tabliczce znamionowej mojego Xelosa jest L2600 a nad nim: "MN/Nicam BG/L, dvb-t" Nawet stroić go mogę w paśmie dvb-t. A to sugeruje, że tuner jest hybrydowy zaś w połączeniu z faktem, że nie ma nigdzie słowa Digital robi się w całej sprawie niezły mess ;) . Napisałem odnośnie tego tunera i możliwości upgrad'u do Loewe.
I proszę sobie wyobrazić że po 5 (słownie: pięciu) minutach dostałem odpowiedź. Numer seryjny wskazuje na wersję digital (mimo że na pudle i na tv nie ma nigdzie tego słowa). Koszt dobudowania tunera dvb-s to 599PLN brutto. Dzwoniłem też do centralnego serwisu gdzie nie widzieli przeciwwskazań do zamontowania modułu CI ale tutaj powściągnąłbym się od wydawania wyroków. Poszło oficjalne zapytanie mail'em w tej sprawie.
Wychodzi na to, że bez tunera sat digital-out oraz -in w sumie do niczego zdatne nie są. Jeżeli to tylko pass-through to lepiej bezpośrednio połączyć źródło z amplitunerem i oszczędzić na jednym kablu. Mój tuner cyfry+ ma wyjście cyfrowe audio. Myślałem, że może użyć tv jako multiplekser. Gdyby tv swój własny (z własnego tunera) sygnał wyprowadzał na digital-out i włączał pass-through po przełączeniu np.: na SCART2 wówczas można by było oszczędzić jedno wejście w amplitunerze i wszystko szło by do niego po cyfrze.
Dziwne to bo jestem przekonany, że i tak tv obrabia sygnał audio w domenie cyfrowej (vide regulacja barwy dźwięku) niezależnie od jego źródła. Starsza wersja SL, której A jest uproszczonym bratem podobnież wolna była od tych ograniczeń.
Faktycznie, jest wejście Center z tyłu obudowy i się właśnie wyjaśniło do czego służy :)

>tezet47
Na tabliczce znamionowej oraz w dokumentacji stoi: 70W. Moim zdaniem jest to nieprawda... Sharp z analogiczną matrycą pobiera 170W. Nie wierzę że oszczędzili 100W na samej elektronice... chyba, że jest nie na krzemie ale arsenku galu hehe.

Pozdrawiam, Piotrek
 

GIMI

New member
Hej

Piotrek_PP

Wyjscie cyfrowe bez cyfrowego zrodla nie jest potrzebne w zadnym urzadzeniu. W DVD jest to o tyle łatwiejsze ze materiał na DVD jest w tym przypadku zrodlem cyfrowym (o ile dzwiek jest nagrany w DD).
Telewizor nie zmieni Ci analogu na cyfre. Jesli sygnal wchodzący do Loewe Xelos / Concept jest cyfrowy to mozesz wykorzystac wyjscie cyfrowe. Jesli nie jest to masz do dyspozycji zlacze analogowe. Nie bardzo rozumiem o co chodzi Ci z przelaczaniem sygnalu na SCART2. Przeciez dzwieku cyfrowego nie podasz przez SCARTa. Poza tym podlaczenie dzwieku do amplitunera - najsensowniejsze moim zdaniem - to wlasnie przez wyjscie cyfrowe - a to przeciez masz. Problem zrodla jest problemem innego rodzaju.

Nie wiem czemu chcesz oszczędzać wejścia w amplitunerze. Wydaje mi się, że kupując w miarę dobry amplituner ze średniej półki i tak nie jestes w stanie wykorzystać wszystkich wejść w panelu tylnym.

Najrozsadniejsza konfguracja, wykorzystujaca wszystkie zalety LCD lub plazm Loewe:
- Wbudowany tuner satelitarny z CI i do tego Cyfra+
- TV podłączony złączem cyfrowym do amplitunera (w miare wysokiego z sekcja PRE-OUT)
- podłączony amplituner przez PRE-OUT do telewizora i wykorzystane głośniki (sterowanie siłą głosu wówczas przez amplituner).

Takie jest przynajmniej moje zdanie i tak mam podłączony system w domu. Nie wykorzystuje jednak głośnika centralnego ponieważ moj amplituner mi na to nie pozwala.

Faktem jest ze Loewe swietnie wyposaza swoje produkty i nie wiem czy znajdziesz drugi tak dobrze wyposazony telewizor na rynku - zarowno pod wzgledem funkcji jak i złączy. Podłączałem Xelosa jako centralny i to rozwiazanie przy dobrym amlitunerze jest po prostu rewelacyjne - szczegolnie jesli wieszasz ekran lub nie masz miejsca na dodatkowe elementy.

Jesli chodzi o Xelosa SL to masz racje, ze byl to model duzo lepiej wyposazony niz Xelos na L2600. Ale niestety, elektronika zewnętrzna, spore pudło z nia pomiesciło wiele elementów (podwójny tuner PIP, czytnik kart itd.). Niestety nie mozna od razu miec wszystkiego. Szcegolnie jesli chce sie miec cienki telewizor na scianie. Pewnie z rozwojem techniki Loewe zaproponuje cos ciekawego...

Pozdrawiam

GIMI
 

Mcintosh

New member
Ktos tutaj napisał,że na Loewe jest wrażenie trójwymiarowości a na Sharpie nie. Otóż właśnie specyfiką paneli Sharpa jest to że technologia paneli LCD stwarza własnie tę możliwość. Można o niej poczytać na stronie Sharpa. Oczywiście obie firmy są bardzo dobre.
Martwi tylko to że Loewe ostatnio stosuje w soich TC panele od Samsunga który to zamaiwa ( chyba się nie wyrabia) w fabrykach chińskich .
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
 

GIMI

New member
Hej

Mcintosch

Loewe nie stosuje paneli Samsunga w Xelosach. A wlasnie o nich mowimy o wyodrebnieniu pierwszego planu. Poza tym trojwymiarowosc jest kwestia elektroniki i oprogramowania a nie panelu. Porownywalem Sharpa GD6 i GD7 i nie ma na nim takiego efektu jak w Loewe, cokolwiek pisaliby w swoich danych technicznych...

Pozdrowienia

GIMI
 

awie

New member
Witam.
Przy okazji dyskusji o Xelos'e chciałem zapytać, czy w wersji z zamontowanym tunerem cyfrowym DVB-S oraz CI i karty Cyfry+ można dowolnie ustawić programy w tv czy nadal skazany jestem na numerację Cyfry+ ?

Andrzej
 

Piotrek_PP

New member
>GIMI
Ja mam zewnętzny tuner cyfry+ (dbox2), który ma wyjście cyfrowe (podpięte do amplitunera) - i to jest moje źródło sygnału cyfrowego audio. Przydaje się szczególnie kiedy tvn nadaje film z fonią ac3. Oglądam czasami polsat korzystając z tunera analogowego wbudowanego w tv no bo nie ma go w paczce cyfry z przyczyn obiektywnych.
Teraz jak włączam tuner cyfry+ (dbox2) podpięty do scart2 to tv automatycznie przełącza obraz z własnego tunera wewnętrznego na scart2. I jest dobrze. O to chodzi.
A chciałbym żeby to samo działo się z dźwiękiem. I tu się nie da, trzeba sięgać po pilota do ampa i przełączyć amp z wejścia analogowego (do tv) na cyfrowe (do dboxa2).
Oczywiście mógłbym skorzystać z foni po scarcie i zostawić połączenie cyfrowe z ampem, włączać się na nie tylko kiedy leci coś z fonią ac3 ale połączenie analogowe wiąże się ze stratą jakości (wielokrotna konwersja c/a) i to niestety słychać.
Ot... kwestia użytkowa... żaden poważny "flaw"...

>Mcintosh
To o czym piszesz to zupełnie inna technologia. Głośno było o niej jakiś czas temu. Wykorzystuje ona zjawisko stereoskopowe poprzez taką konstrukcję panela lcd aby lewe i prawe oko widziało inne obrazy. Na obecnym etapie rozwoju jest to technologia horendalnie droga i ograniczona do małych przekątnych.
Jeżeli mam się pokusić o jakąś próbę wyjasnienia to owa "trójwymiarowość" w Loewe jest konsekwencją trzech skłądników: (1) bardzo dobrej ostrości obrazu, a zatem świetnego zarysowania wszelkich konturów, (2) odfiltrowania szumów i w tym sensie wygładzenia obrazu, wyczyszczenia szczególnie tych obszarów, które są w danej chwili "out of focus" czyli poza ogniskową kamery oraz (3) płynności - tak jakby był 2 razy większy fps niż rzeczywiście jest w sygnale (tutaj tak mi się wydaje swoje 3 grosze dorzuca deinterlacer).

Pozdrawiam, Potrek
 

GIMI

New member
Witam

Awie

W tunerach montowanych do Loewe (LCD i plazm) możesz ustawiac wszystkie programy dowolnie. Każdy telewizor Loewe ma tzw. pierwszą instalację, gdzie między innymi określasz tzw. lokalizację. Uwzględnia ona warunki ogólne na danym obszarze. Jest to nie tylko rodzaj nadawanej fonii ale również sortowanie kanałów. Jesli masz tylko programy kablowe wówczas telwizor po wyszukaniu ich posortuje je w taki sposób ze TVP 1, TVP 2 i TVP 3 oraz chyba TV Polonia zajma 4 pierwsze miejsca. Przyznacie ze jest to spora pomoc jesli ktos ma wiele kanalow w kablowce. Później można je dowolnie przesuwac.

Jesli chodzi o wbudowany tuner DVB-S i Cyfre to także tutaj mamy dowolnosc ustawien i numeracji kanałów. Telewizor ma także funkcję sortowanie wg alfabetu - możesz to zrobic jednym przyciskiem wchodzac w odpowiednią opcję - oraz sortowania wg pakietów nadawanych na satelicie (np. pakiet Cyfry+, pakiet UPC, pakiet TVN). Tu polecam lekture tabeli z programami, która jest publikowana w każdym SAT-Kurierze.

Jesli ktos zastanawia się bardzo poważnie nad telewizorem LCD Loewe z wbudowanym tunerem satelitarnym, to warto rozważyć wersję Loewe np. Xelos z dyskiem twardym, ponieważ daje ona możliwość bardzo komfortowego rozwiązania - podwójnego tunera (tzw. TwinSat) oraz możliwość nagrywania na dysku. Podwójny tuner to możliwość podglądu na inne kanały w okienku PIP. Pamietajcie także że każdy Loewe z DVB-S ma możliwość odbioru max. do 4 satelitów łącznie...

Pozdrawiam

GIMI
 
Do góry