Loewe Xelos A37 czy Sony KLV-V40A103???????????

raffall

New member
Witam wszystkich! 8)

Od kilkunastu dni biję się z myslami co wybrać: Loewe Xelos A37 czy Sony V40? Olimpiada za pasem a ja mam 21-calowe pudlo sprzed 10 lat.

Pomóżcie! Napiszcie co Waszym zdaniem lepsze i warte swojej ceny.

Telewizor będzie służyl do ogladania kablówki (może w przyszłości Cyfra+) i dvd, czasami jako monitor do kompa. Odległość ogładania to około 4-5 metrów.

1. Czy Loewe to faktycznie "ekstrakalasa"?
2. Jak wygląda sprawa z ewentualnym serwisem Loewe?
3. Gdzie można "pomacać" produkty Loewe i co z cenami, bo w necie wyglada to bardzo różnie, poza tym niektórzy sprzedawcy w rozmowie w cztery oczy kręcą z podawaniem cen?
4. Czy mozecie polecic jakiś sklep? (internetowe odpadją bo nie mam do nich zaufania i nie wydam kilkunastu tysięcy tylko dlatego, że sklep ma ładną stronę www.
4. Czy niektóre opinie o Sony, że w ostatnich latach daje tyły w elektronice dotyczą również telewizorów LCD?

Z góry dziekuję za wszelkie odpowiedzi.
 

Dara

New member
Sony świeci jaśniej stopa kotrastu w sony to 1000:1 a w Loewe 800:1 jasność obrazu w sonym to 480cdm a w Loewe 450cdm no i na tym różnice się kończą rozdzielczości takie same i wejścia również, a tu podaje link gdzie znalazłem najtańszego sonego
http://dvtech.pl/product_info.php?cPath=2_3&products_id=170

a co do loewe to nie wiem czy to extra klasa nie widziałem ani jednego w akcji a o serwisie nic mi nie wiadomo, sony gra wspaniale widziałem go w sklepie w akcji obraz ja kryształ.
Pozdrawiam.
 

raffall

New member
Dziękuje za info.

Jeszcze jedna różnica którą udało mi sie znaleźć to czas reakcji: w sonym o 8 ms, w loewe 14 ms.

Kupowałeś może cos tym sklepie do którego podałeś link?

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jak już pisałem testowałem kilka najwyzej notowanych LCD i Plazm.
Sony V 40 a 10- gra super ,ale Sharp 37 GD7 i 37 Loewe Xelos - graja lepiej.
Mają największą płynność ,czerń lepsza, lepszą głebią .
Sony Bravia wygląda dostojnie. Ale kolory bardziej naturalne są w 37". Podobną ocenę wystawiali dziś i wczoraj oglądajacy.
Nawet zgorzały zwolennik Sony - rodzina - która przez 20 lat korzystała wyłacznie ze sprzetów znakomitej Marki. Dziś wybrali inną produkcję. Ale żeby duzo nie gadać najlepiej wpaść na pokaz - telewizory dalej stoja obok siebie.
pozdrawiam
 

raffall

New member
Kiki, dzieki za rady

tylko gdzie na ten pokaz mogę wpaść? do olsztyna czy jesteście gdzieś bliżej centrum?

mam juz taki mętlik, że w koncu kupię jakiś Matsui w Eleketroworldzie
 

GIMI

New member
Witam

Jak mozna twierdzic ze miedzy Sonym a Loewe Xelosem jest roznica tylko w kontrascie i jasnosci i ewentualnie w czasie odpowiedzi matrycy. Konia z rzedem temu ktory nie znajac tych danych technicznych powie na podstawie prezentacji w sklepie , ktory z telewiozrow ma lesza jasnosc, kontrast lub czas odpowiedzi matrcy???? Szczegolnie dzis, gdy wiekszosc paneli krazy wokol zblizonych wartosci!!!

Sony to tylko telewiozor i kropka - do tego wykonany na matrycy Samsunga.

Xelos oferuje: bardzo dobrej jakosci matryce, swietna elektronike potrafiaca wyzyłowa obraz na maxa, wbudowany hybrydowy tuner DVB-T (MPEG-2), DVB-C, DVB-S (satelitarny jako opcja z wbudowanym CI dla modułów z kartą Cyfry), wbudowany dysk twardy (jako opcja), EPG, Image+ itd itp. Swietny obraz dzieki elektronice Loewe zobaczysz jesli ktos w sklepie pokaze Ci film z DVD. Lekki trojwymiar i wyodrebnienie pierwszego planu. Poogladaj np. kreskówki i porównaj z Sonym...

Aby sie wypowiadac na jakis temat nalezy go najpierw nieco zgłebic DARA!

Pozdrawiam

GIMI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Re: PANASONIC TH37 PA 50 czy PHILIPS 37 PF 9946

witam
we wczorajszych konfrontacjach na pokazach w Warszawie też zostały wybrane w wiekszości Loewe.
Jedynie Sharpy - dorównują nowej fali zainteresowania.
Pamietać oczywiscie ,że Loewe nie idzie na kompromis . Tyle ,że ma produkty od średniej klasy w górę.
pozdrawiam
 
Do góry