Loewe Xelos A32 czy Amoi LC37AF1E ???

Tco99

New member
Witam!


Jestem tu nowy.....więc chcę się poradzić Was...chcę kupić telewizor 32"-37"....tak do 10000 zł.Powinien być gotowy do HD TV o rozdzielczości ekranu min 1366 x 768(czy ta rozdzielczość wystarczy do pełnego odbioru 1080i w przyszłości?).LCD czy plazma ..hmm trudny wybór...
Może ktoś miał okazje porównać w/w modele i podzielić się opinią lub może polecić coś naprawdę dobrego w tym zakresie cenowym?

pozdrawiam
 

mzdral

New member
Loewe Xelos vs Amoi

Wszystkie obecnie produkowane LCD są przynajmniej HD Ready więc nie widzę powodu żeby Xelos nie obsłużył 1080i z tym że na pewno przeskaluje obraz do 720. Żeby obsłużyć w pełni 1080i musiałby mieć matrycę w pionie 1080 (wtedy można by zadać pytanie czy obsłuży 1080p :)). Wiem że wiele osób zachwala ten telewizorek, jednak czy nie jest on za mały? Weź pod uwagę że póki co większość programów masz w formacie 4:3 więc wyświetlany obraz będzie mniejszy od takiego samego wyświetlanego na CRT 29" oczywiście nie mówię tu o wykorzystaniu zoomu (wtedy tracisz część obrazu). Amoi z tego co wiem obsługuje 1080p więc na pewno jest TV przyszłościowym, poza tym 37" to też zauważalna różnica. Faktem jest że trochę egzotyczna firma, ale ktoś na forum ma ten telewizorek, więc może się wypowie.
 

Tom0000

New member
mzdral napisał:
Żeby obsłużyć w pełni 1080i musiałby mieć matrycę w pionie 1080 (wtedy można by zadać pytanie czy obsłuży 1080p :)).

Wydaje mi sie za do telewizorow LCD 1080i oraz 1080p stosuje sie te same matryce.
Samo i lub p to tylko i wylacznie elektronika sterujaca, ktora jest albo nie wystarczajaco wydajna dla obsluzenia wiekszej ilosci danych trybu p.
A to czy dane pixele zostana zapalone na podstawie procesingu 1080i czy procesingu 1080p dla matrycy bedzie to obojetne.
Jesli sie myle prosze o sprostowanie.

Z tego wynika, ze lada chwila nie bedzie roznicy ceny pomiedzy modelami 1080i i 1080p , bo zwiekszanie wydajnosci chipsetow jest naturalna tendencja.
 

mzdral

New member
Xelos 32 vs Amoi

Tom0000
W zasadzie o tym pisałem, że aby w pełni mieć 1080 to fizycznie panel musi posiadać taką rozdzielczość w innym przypadku dochodzi do przeskalowania obrazu. Kwestia i(nterlaced) czy p(rogressive) to tak jak napisałeś zastosowana elektronika - czy będzie w stanie przetworzyć całą informację w jednym przebiegu/odświerzaniu czy tylko połowę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie znam Amoi ,ale Loewe Xelos gra znakomicie.Przez ostatnie trzy dni prowadzimy intensywne testy różnych telewizorów.Z przyjemnoscią i ulgą ogląda się jedne i ze sceptyzmem inne.Rozumiejąc dywersyfikację ceny do jakości.
O ile w świetle dziennym moze to wydawać się /i wydaje się bez znaczania/ o tyle w czasie największej oglądalności różnice nawet w tej samej klasie cenowej są duże.
Nie każdy jest obdarzony orlim wzrokiem ,nie każdy ma taką samą wrażliwość ale każdy doceni jakość Loewe Xelosa.
pozdrawiam
 

Tco99

New member
Witam...

Dziękuje wszystkim za informacje....ale im człowiek więcej wie,tym ma więcej wątpliwości;) ....po wizjach lokalnych po salonach .....mam wrażenie,że plazma jednak górą co do jakości obrazu.....




Pozdrawiam
 
Do góry