Loewe Concept

Marcin_G

New member
Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV. Obraz z kablówki jest odziwo przyzwoitej jakości, jednak jak to już niejednokrotnie napisano do 100Hz CRT nie ma szans. Mam parę pytań niekoniecznie związanych z tym TV. Mianowicie zawsze myślałem że jak kupię TV panoramiczny to filmy z DVD będę w końcu oglądał na całym ekranie, a tu się okazuje że tak nie jest . Nadal są odtwarzane z pasami u góry i dołu. Jak próbuje poszerzyć obraz to nie widać napisów. Tak ma być? Czy może coś powinienem ustawić?
Co zrobić aby TV zapamiętał ustawienie formatu obrazu dla wszystkich kanałów, a dokładnie chodzi mi o format 16:9 . Jest to jedyny format którego nie chce zapamiętać, i zawsze przełącza na inny przy zmianie kanału.
Czy na dostępnych powszechnie odtwarzaczach DVD, np. Samsung HD950, można będzie odtwarzać filmy w formacie HD? Muszę zmienić odtwarzacz, a nie wiem czy kupować to co jest na rynku czy czekać na jakiś specjalny model do HD. Nie chciałbym się znależć w sytuacji że teraz kupię DVD a za pół roku będę musiał zmieniać, aby oglądać filmy HD./
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ad1
film musi być nagrany w 16:9
jest parę ustawień poszerzania obrazu.Jeżeli ustawiłes na 16:9 w menu TV to musi być OK
U mnie wchodzę - menu - zoom - aspect ratio - zoom2 - settings - USER - tu wybieram - STORE.Jeżeli nie użyłeś store to nie zapamiętał i robi dalej auto.
ad.2
co do napisów to zależy od modelu panoramy - ja mogę zmieniać położenie napisów - ale w większości wypadków jest tak jak u Ciebie i nic nie zrobisz.
ad3
Samsung HD950 Odczytuje płyty DVD-Video/DVD+R/RW /DVD-R/RW / CD-R/RW /VCD/SVCD/ - nie ma tu jak vidzisz HD DVD - odpowiedz jest jasna - nie odtworzy
Odtworzy tylko w rozdzielczości 720x576 /daleko do HD/

pozd
 
Ostatnia edycja:

Marcin_G

New member
Czy ktoś z posiadaczy tego TV powiesił go na ścianie nie korzystając z oryginalnego wieszaka? Będę wdzięczny za wszelkie informacje jak, i czy wogóle jest możliwość powieszenia TV na jakimś zastępczym uchwycie.
 

Marcin_G

New member
Tak też myślałem, ale w jakim standardzie ma być ten wieszak? Szukałem na Allegro ale dedykowanych nie ma, a uniwersalne są w różnych standardach Vesa i nie wiem jaki wybrać . Nie mówiąc już o tym że nie wiem gdzie ja bym miał poprzykręcać te śruby do TV.
 

Marcin_G

New member
Mam pytanie do posiadaczy Concepta, czy zdażyło się Wam kiedykolwiek, że po włączeniu TV obraz na wszystkich kanałach był czarno-biały? Pytam bo dwa dni temu właśnie tak miałem. Myślałem że to wina kablówki, ale jak tylko wyłączyłem i powtórnie włączyłem TV to byl już kolor, do tego na czarno-białym była straszna pikseloza. Dzisiaj natomiast po włączeniu znowu było czarno- biało , ale po bardzo krótkiej chwili wskoczył kolor.
 

zibi_wl

New member
Marcin_G napisał:
Mam pytanie do posiadaczy Concepta, czy zdażyło się Wam kiedykolwiek, że po włączeniu TV obraz na wszystkich kanałach był czarno-biały? Pytam bo dwa dni temu właśnie tak miałem. Myślałem że to wina kablówki, ale jak tylko wyłączyłem i powtórnie włączyłem TV to byl już kolor, do tego na czarno-białym była straszna pikseloza. Dzisiaj natomiast po włączeniu znowu było czarno- biało , ale po bardzo krótkiej chwili wskoczył kolor.

Witam, mam Loewe Concetpa L 32 ale nigdy nie miałem podobnych jak ty problemów. pozdrawiam
 

Marcin_G

New member
Ponawiam swoją prośbę o podanie przykładowego wieszaka do tego TV. Szukałem z tyłu TV jakichś miejsc do których mocowało by się wieszak, ale nie znalazłem. Chyba że wykręca się te dwie śruby z tyłu, a w ich miejsce przykręca się wieszak. Może ktoś kto ma Xelosa powiesił go na ścianie nie używając orginalnego uchwytu. Z tego co czytałem to w obu modelach są takie same uchwyty.
 

freeman

New member
" ... zawsze myślałem że jak kupię TV panoramiczny to filmy z DVD będę w końcu oglądał na całym ekranie, a tu się okazuje że tak nie jest . Nadal są odtwarzane z pasami u góry i dołu. Jak próbuje poszerzyć obraz to nie widać napisów. Tak ma być? Czy może coś powinienem ustawić? ..."

Nie wszystkie dostępne na DVD filmy będą wyświetlane we właściwych proporcjach na całym ekranie. Związane jest to z faktem, że format kinowy jest formatem panoramicznym, ale o nieco innych proporcjach obrazu niż w Tv panoramicznych. Format 16/9 oznacza, że stosunek dłuższej krawędzi obrazu do jej krótszej krawędzi jest jak 16 do 9 lub inaczej czasami na płytach DVD obok logo 16:9 mamy dodatkowo info - 1,85:1 ... Przy takim filmie, obraz na Twoim TV wypełni dokładnie cały obszar i zachowa właściwe proporcje oraz napisy wyświetlane będą w całości na ekranie. Jednak format obrazu o proporcjach 1,85:1 nie jest głównym formatem wykorzystywanym w kinie. W branży filmowej najczęściej wykorzystywanym formatem obrazu jest kadr o proporcjach 2,35:1 ... Jak więc sam widzisz proporcje takiego obrazu nie pasują do panoramicznych TV. wtedy to producent DVD z takim filmem ma do wyboru dwie opcje:

1. Pokazać widzowi cały obraz z taśmy filmowej, tak jak to widzimy na sali kinowej (osobiście jako miłośnik X muzy jestem za tym rozwiązaniem!!!) Wtedy przy górnych krawędziach ekranu TV pojawią się wąskie czarne pasy, ale na szerokość widzimy cały kadr, tak jak go zaplanował reżyser i twórcy filmu (proporcje kadru filmowego to 2,35:1 ... a TV 1,85:1)
2. Dopasować obraz do TV panoramicznych co skutkuje obcięciem skrajnych fragmentów kadru. Obraz wtedy wypełnia całą powierzchnię kineskopu. Tracimy jednak część obrazu, która została obcięta (proporcje kadru filmowego i TV to 1,85:1)
 

freeman

New member
" ... Czy na dostępnych powszechnie odtwarzaczach DVD, np. Samsung HD950, można będzie odtwarzać filmy w formacie HD? ... "

Jeśli odtwarzacz jest odtwarzaczem DVD to nie ma możliwości odczytania na nim płyt HD-DVD lub BlueRay. Kompatybilność będzie zachowana, ale w dół ... tzn. modele HD-DVD lub Blue Ray mają odczytywać format DVD. Ma to na celu zapewnić klienta o możliwości oglądania zgromadzonej kolekcji płyt DVD i jednoczesne delektowanie się nowymi wersjami w HD ...

Pozdrawiam ...
 

paradygma

New member
marcinie_g.
Jedyny uchwyt ścienny jaki mozesz zastosować to tego tv to orginalny uchwyt Loewe o nazwie WM54. jezeli jesteś zainteresowany kupnem takiego uchwytu to podejdź do najblizeszego dealera loewe, a najbliższy znajduje sie w Gdyni na ulicy Abrahama 7. cena tego uchwytu to jakieś 300 pln

Pozdrawiam
 
Do góry