LM6200-katastrofa w NYC - zniszczona matryca, prośba o superpilną pomoc...

mdsign

New member
Mam nietypową, ale bardzo pilną prośbę.
Spotkała mnie nieprzyjemna sprawa - w mieszkaniu, które wynajmuję na kilka dni w Nowym Jorku uszkodzilem poważnie matrycę telewizora LG 42LM6200.
Zakładam, ze niestety po prostu będę musiał telewizor odkupić. W dodatku powinienem to zrobic w ciagu 3 najbliższych dni, bo w poniedziałek po południu wracam do Polski...
Trochę poszukalem - jak widzę to model z 2012 r, juz nie produkowany (?), wtedy cena na niego wynosiła ok 1300 $ ( niestety w jakimś sklepie jeszcze jest o dostania w tej cenie ;) ) .
Jak rozumiem , następca serii LM była ( jest) seria LA (?!), ale na stronie sklepu w którym najłatwiej byłoby mi TV kupic ( B&H Video) model 42la6200 tez jest oznaczony jako "discountinued". Z kolei na stronie LG występuje model LA6205, którego w stacjonarnych sklepach w okolicy nie moge namierzyć ...
W dodatku nie jestem pewien, czy rzeczywiście la jest ( nie gorszym) następcą LM , bo na forach znalazłem kilkaopinii jakoby byl właśnie pod kilkoma aspektami gorszy ( więc Moze jest jakiś inny odpowiedńik/następca tej serii )

Generalnie - prosze o pomoc ( a w temacie telewizorów LG jestem kompletnie zielony ) :
Jaki telewizor z obecnie dostępnych ( zakładam ze LG 42 cale) należałoby odkupić, zeby w miarę możliwości byl odpowiednikiem zniszczonego LG 42LM6000. No i zeby załatwić sprawę możliwie tanio, choć i tak widzę ze koszt krótkiego urlopu mi niespodziewanie wzrośnie....

Ps - nie wiem czy to dobre miejsce na taki topic, w razie czego z góry przepraszam, ale sprawa jest dość wyjątkowa , a za dwa dni i tak bedzie nieaktualna, więc w razie czego temat do wywalenia...

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Mdsign
 

jrd

New member
A nie uda ci się kupic gdzies używanego takiego samego , żeby się gość nie kapnal ?
 
Do góry