Listwy zasilające z filtrem

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie dzisiaj byłem w salonie audio, gdzie cały sprzęt grający (cd, wzmak, radio, dac itd) był podpięty zwykłymi kablami zasilającymi do porządnej listwy z dobrym kablem zasilającym. Dzięki temu nie musimy wymieniać w każdym urządzeniu kabla zasilającego tylko samą listwę + kabel do niej co nam zapewni ochroną całego systemu wpiętego w naszą listwę...;-). Poniżej kabelek + listwa:
WIREWORLD AURORA 7 POWER CORD 1.5m SALON W-WA (5305451718) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
OEHLBACH POWERSOCKET 907 SALON W-WA ZAPRASZAMY (5290750187) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Listwę trzymałem w ręku i powiem wam, że dawno nie trzymałem takiej jakościowo dobrze zrobionej listwy. Swoje kosztuję ale wiemy za co płacimy. Jest ona ciężka, elegancko wykonana i jak się ją pierwszy raz weźmie do ręki to jedyne słowo jakie się nasuwa to o k.....;-)

Ps. nie wiem czy tu można wstawiać linki z all.....? Bo jak nie to usuwam....
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dzięki temu nie musimy wymieniać w każdym urządzeniu kabla zasilającego tylko samą listwę + kabel do niej co nam zapewni ochroną całego systemu wpiętego w naszą listwę...;-)

Jeżeli jest możliwość to kable zasilające też powinny być wymienione ,gdyż kable zasilające powinny być ekranowane( nie wspominając już o przekroju żył) .Zadaniem listwy nie jest tylko ochrona ale też usuwanie zanieczyszczeń z sieci ,lepsze listwy mają kilkustopniową filtrację i metalową obudowę która jednocześnie jest ekranem przed zakłóceniami RFI .W zasadzie wszystkie listwy mają zbudowane filtry z elementów pasywnych (rezystory ,kondensatory ,dławiki ...itd) . Modne są listwy oparte na filtrze Schaffnera ,listwa może też mieć grupowane gniazda zasilające - osobno dla urządzeń cyfrowych ,osobno dla wzmacniacza/amplitunera


Witamy na naszej stronie! - PFpz2-4-S,D (Filtr przeciwzakłóceniowy)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeżeli jest możliwość to kable zasilające też powinny być wymienione ,gdyż kable zasilające powinny być ekranowane( nie wspominając już o przekroju żył) .Zadaniem listwy nie jest tylko ochrona ale też usuwanie zanieczyszczeń z sieci ,lepsze listwy mają kilkustopniową filtrację i metalową obudowę która jednocześnie jest ekranem przed zakłóceniami RFI .W zasadzie wszystkie listwy mają zbudowane filtry z elementów pasywnych (rezystory ,kondensatory ,dławiki ...itd) . Modne są listwy oparte na filtrze Schaffnera ,listwa może też mieć grupowane gniazda zasilające - osobno dla urządzeń cyfrowych ,osobno dla wzmacniacza/amplitunera


Witamy na naszej stronie! - PFpz2-4-S,D (Filtr przeciwzakłóceniowy)

Ok, to dobra listwa z dobrym kablem zasilającym nie przechwyci wszystkiego co by potem przeszło na tańsze kable podpięte do urządzeń hi-fi..?:confused: Bo jak nie to nici z zaoszczędzonej kasy na zasilaniu....:(
 
Do góry