Lista TV z HDCP

M@rtinez

New member
Tomek Sprzedawca RTV napisał:
Czy istnieje gdzieś zestawienie odbiorników produkowanych do tej pory które mają HDCP?

trudno powiedzieć ... szybciej powiedzą tobie sami użytkownicy np.
moj Pioneer 436RXE ma jaki i wszystkie nowsze z rodziny Plazm Pioneer
 

samson

New member
Tomek Sprzedawca RTV napisał:
Czy istnieje gdzieś zestawienie odbiorników produkowanych do tej pory które mają HDCP?

Z definicji wszystkie odbioniki posiadajace wejscie HDMI.
Te ktore maja tylko DVI musza miec explicite napisane: DVI z HDCP.
 

wojtassm

New member
samson napisał:
Z definicji wszystkie odbioniki posiadajace wejscie HDMI.
Te ktore maja tylko DVI musza miec explicite napisane: DVI z HDCP.

Chyba się nie zgodzę. Mój LE40M61B jak mi powiedziano dzisiaj w dziale obsługi klienta n TV nie działa przez HDMI. W związku z tym nie obsługuje HDCP. Powiedziano mi też że pracują nad oprogramowaniem do swoich dekoderów by telewizory, które mają teraz taki problem również działały.... jednak w to nie chce mi się wierzyć.
 
Dzisiaj podłączyłem w sklepie nboxa z HDD kablem HDMI do PHILIPSA 32PF9551.Na sąsiednim odbiorniku SONY(podłączonym compon.)wyświetliła się informacja że:ODBIORNIK NALEŻY PODŁĄCZYĆ COMPONENTEM,GDYŻ PHILIPS nie posiada protokułu HDCP i blokuje to odbiór po HDMI.Szkoda 2 HDMI i taki dobry telewizor......
 

mikusiaczek

New member
Sharp L37XD1E działa z Nboxem, który to czasem gubi sygnał - wyjęcie kabla HDMI i włożenie pomaga.
Podejrzewam, że cała seria Sharpa XD będzie działać HDMI+HDCP
 

pablo82

New member
Jak najbardziej może być tak, że urządzenie ma wejście HDMI, ale nie obsługuje HDCP- chociażby ten Philips. Najgorsze jednak jest to, że nawet jeśli telewizor posiada logo HD Ready (a więc ma minimum 720 linii, posiada wejście component i posiada wejście DVI lub HDMI obsługujące protokół HDCP) może nie chodzić z nboxem. Teoretycznie powinien, ale podobno w praktyce... różnie to bywa :???:

Więcej! Mój Samsung serii R chodzi po HDMI z nboxem, co podejrzewam wcale też nie oznacza, że obsługuje HDCP. Nie wiem jak telewizor zachowa się gdy dostanie sygnał zakodowany HDCP. MGM, nsport czy Discovery HD chyba nie kodują sygnału przez HDCP... może się więc okazać, że np. niektóre filmy z VODa zakodowane przez HDCP po prostu... no po prostu se ich nie obejrzę :roll: Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ale- kto wie?
 

bildex

New member
Tomek Sprzedawca RTV napisał:
Dzisiaj podłączyłem w sklepie nboxa z HDD kablem HDMI do PHILIPSA 32PF9551.Na sąsiednim odbiorniku SONY(podłączonym compon.)wyświetliła się informacja że:ODBIORNIK NALEŻY PODŁĄCZYĆ COMPONENTEM,GDYŻ PHILIPS nie posiada protokułu HDCP i blokuje to odbiór po HDMI.Szkoda 2 HDMI i taki dobry telewizor......
Stary , chyba coś źle podłączyłeś. Bo znajomy kupił ten TV i podłączył N-kę przez HDMI i wszytsko chodzi jak należy. A poza tym każdy Philips z HDMI/DVI miał HDCP.
Mam Philipsa modele 42pf9967d i 42pf9831d i oba chodzą bez problemu.
Musisz może pozmieniać kable. Ja miałem podobny problem z DVD phila dvp9000s , pozmieniałem kable, trochę sie pokrzaczył na początku ale teraz jest wszystko OK.
Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry