Lista amplitunerów współracujących z "n" po HDMI

pinja

New member
Swego czasu powstała lista Plazm i LCD, które działają, bądź nie w połaczeniu z nboxem i n recorderem. Może warto stworzyć taką listę dla amplitunerów, aby kolejnych miłosników kina domowego nie spotkała nieprzyjemna niespodzianka.

Na dobry (może zły) początek wpisuje amplituner Onkyo TX-SR674. Połączenie z nboxem i n recororderem poprzez HDMI nie działa.
Polski dytrybutor Onkyo twierdzi, że problem leży pos stronie "n", a tam milczą.
 

wistocie

New member
Witam.
Ja wpisuje na czarną listę ONKYO TX-SR640. Po 2tyg. prób i kombinacji szperania po forach itp itd stwierdzam że nie działa połączenie HDMI z nboxem.
Inne urządzenia np. DVD (grundig) z tv samsung śmiga.
Skończyło się na popięciu nboxa video po componencie i dzwięk optykiem.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A słyszeliście może żeby jakikolwiek ampli działał z n bez problemów? Niestety wiadomo dlaczego, słaby soft n nie działa poprawnie.

Pozdrawiam
 

rodam1

New member
Amplituner Sony STR-DA1200ES

Witam Wszystkich.
Mój Sony STR-DA1200ES współpracuje z N ką przez złącze HDMI prawie idealnie, obraz jest ok w wszystkich rozdzielczościach, lecz dźwięk niestety tylko po działa po optyku ( na szczęście jest optyk w obu urządzeniach)
 

yoker111

New member
Witam. Bez problemu współpracuje z n-ką ampli pioneer VSX-AX2AS-S,3-wej. 1-wyj.HDMI.Polecam.Doslownie zadnych problemow .
 

SG1

New member
Ampli:
DENON AVR-2307
połączenie n z ampli HDMI
i do TV tez po tym łączu.
Efekt = działa bez problemu !!
Rozpoznaje DD 5.1

Jednym słowem - POLECAM !! :eek:k:

Pozdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To, że ww. sprzęty dzialają z n, oznacza że macie szczęście. Ewidentnie coś w sofcie tunera n jest nie tak. Inaczej powinien współdziałać z każdym markowym sprzętem. Oczywiście może się zdarzyć, że jakiś amplituner posiada niedopracowane HDMI, ale to mało prawdopodobne. Zresztą nie słychać jakość, aby amplitunery miały problem we współpracy z odtwarzaczami DVD.

ArtS :)
 

NIUNIAS

New member
W piatek kupilem Sony STR-DG 510 i po podlaczeniu poprzez HDMI wszystko dziala PRAWIE ok.
Obraz bez zarzutu ale fonia srednio co 5 minut zanika na okolo 3 sekundy.
W sumie jestem zadowolony ze wogole dziala.
Jestem rowniez abonentem niemieckiej PREMIERE HD i Humax PR-HD1000 wcale nie dziala,obraz czarny.Bylem wiec zmuszony wymienic go na Pace DS810KP a ten smiga az milo,obraz i dzwiek bez zanikow.

Pozdrawiam.
 

mac_player

New member
Ha

Jeżeli chodzi o zaniki dzwięku to nie jest wina amplitunera czy softu n-ki tylko HDCP, to wiem już sprawdzone po komponecie ta wada nie występuje.

NIUNIAS napisał:
W piatek kupilem Sony STR-DG 510 i po podlaczeniu poprzez HDMI wszystko dziala PRAWIE ok.
Obraz bez zarzutu ale fonia srednio co 5 minut zanika na okolo 3 sekundy.
W sumie jestem zadowolony ze wogole dziala.
Jestem rowniez abonentem niemieckiej PREMIERE HD i Humax PR-HD1000 wcale nie dziala,obraz czarny.Bylem wiec zmuszony wymienic go na Pace DS810KP a ten smiga az milo,obraz i dzwiek bez zanikow.

Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
mac_player napisał:
Jeżeli chodzi o zaniki dzwięku to nie jest wina amplitunera czy softu n-ki tylko HDCP, to wiem już sprawdzone po komponecie ta wada nie występuje.

Przecież komponent nie przesyła dźwięku :confused:
 

pinja

New member
Ostanio goście z "n" odpowiedzieli mi w e-mailu, że jak chce mieć przestrzenny dzwięk to mam podłaczyc dzwięk przez optyk. Z tego co pisał konslutant wynikało, że przez HDMI idzie co najwyżej dźwięk stereo i juz całkiem nie wiem o co im chodzi.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zrób tak, jak Ci poradzili. Będzie to dobre rozwiązanie. Jeden kabel więcej, ale przynajmniej będzie działać.

ArtS :)
 

ThYX

New member
SG1 napisał:
Ampli:
DENON AVR-2307
połączenie n z ampli HDMI
i do TV tez po tym łączu.
Efekt = działa bez problemu !!
Rozpoznaje DD 5.1

Jednym słowem - POLECAM !! :eek:k:

Pozdro

O .. to dobra wiadomość dla mnie bo mam tego samego denonka :grin: A swoją drogą mam nadzieję, że kiedyś uda im się wysłać dobry sygnał po hdmi taki, aby dzwięk rozpoznawał mój TV :???:
 

maxim

New member
pytanko o pioneera

Witam

mam małe pytanko, czy amplituner PIONEER VSX 1016 FA współpracuje z n-ką
Pozdrawiam
 
Do góry