Lista amplitunerów KD nie obsługująca DTS Audio...

Irokez99

New member
...po USB.

No więc temat może dziwny, ale przed ostatecznym zakupem Denon AVR-X1200W mnie tknęło i postanowiłem pojechać z pendrakiem USB na którym nagrałem 6 plików WAV w formacie DTS i jeden zwykły MP3. Zajechałem do sklepu, wsadzam do amplitunera - komunikat brak urządzenia. Pomyślałem sobie, z pośpiechu pewnie sformatowany w NTFS zostawiłem. Jadę do domu, sprawdzam - jest FAT32 - dobrze. Ok, sformatowałem jeszcze raz (Trascend JetFlash 520) pod Windowsem, wgrałem pliki. Ale w razie czego zabrałem też drugi, Sandisk Cruzer micro.
Przyjeżdżam, wsadzam Trascenda w AVR-X1200W - brak urządzenia. Wsadzam w AVR-X520BT - to samo. Stoi obok Pioneer VSX-830, wsadzam, myśli... brak urządzenia a po chwili lista. Dobra, biorę Sandiska.

- Denon AVR-X1200W - myśli około 30 sek albo dłużej po wejściu w tryb USB nad wyświetleniem listy (nie widać na diodzie aby cokolwiek czytał z USB), DTS WAV nie działa (niezdekodowany szum w głośnikach), po 3 sekundach zaliczył zwis a potem dziwny komunikat "brak połączenia" po wybraniu wejścia USB. Pomogło wyłączenie.
- Denon AVR-X520BT - myśli około 30 sek, DTS WAV nie działa (szum)
- Pioneer VSX-830 - myśli kilkanaście sekund, DTS WAV nie działa (szum)

Poza tym obraz na TV z tego Denona jakiś taki migoczący, jakość grafiki ZX Spectrum ma lepszą. Zrezygnowany z moich wyborów, w drodze powrotnej mijam Yamahę RX-V479 - lista plików w sekundę, wszystko pięknie gra !!! I nawet TV nie potrzebowałem aby wybrać i uruchomić plik.

- Yamaha RX-V479 - dostęp momentalny, DTS WAV pięknie odtwarza

Zdecydowany jestem więc na Yamahę RX-V579 (mam nadzieję że podobnie jak 479 będzie grać, bo w sklepie jej nie mieli).
Ale tak z ciekawości - testował ktoś odtwarzanie plików WAV z USB w formacie wielokanałowym DTS na Onkyo TX-NR545 / 646 czy też polecanym tu Harmanie 161s? Po prostu nie chce mi się żonglować płytami w odtwarzaczu CD, i oprócz tego oraz HDMI ARC + serwer plików jest to jedyny argument dla mnie nad przesiadką na nowszy sprzęt (Mam Yamahę RX-V540).

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Irokez99

New member
Nie mogę edytować już.
Z racji braku jakichkolwiek danych o możliwości dekodowania strumienia DTS z pliku WAV, z kilkunastu amplitunerów jakie próbowałem znaleźć, zamówiłem Yamachę RX-V579. Innych amplitunerów niż w/w nie miałem okazji przetestować z powodu braku takowych w mojej 120 tysięcznej mieścinie.

Pozdrawiam.
 

DrWredman

Active member
Właśnie stoję przed zakupem nowego ampli i byłem niemal w 100% zdecydowany na Onkyo 545. Mam kilka płytek CD w DTS. Moje stare ONKYO TX-DS575 odtwarza, ale też przegrałem już całą muzykę na serwer. Czym zgrywałeś pliki do WAVa? Zgram i spróbuję znaleźć Onkyo w Stolicy.
 

Irokez99

New member
Zgrywałem za pomocą "xrecode II". Wystarczy wersja trialowa. Jako wyjście ustawiłem WAV, w jego ustawieniach domyślnie "nie zmieniaj bitów i częstotliwości" Fajnie działa, pościągał sobie tytuły z bazy freeDB, jak nie ma pozycji tam to zawsze można zaimportować z CD-TEXT'u.
Yamaha RX-V579 to czyta z USB oraz serwera DLNA wyświetlając tytuły zapisane przez xrecode w zripowanych plikach.

Niestety Yamaha RX-V579 nie czyta plików *.dts w formatach DTS 5.1 48kHz/16bit, 48kHz/24bit czy też 96kHz/24bit (z USB i serwera), zamiana rozszerzenia na .wav nie wnosi nic. Zostaje odtwarzanie ze specjalnie nagranej płyty DVD.

Ogólnie z Yamahy RX-V579 jestem mocno rozczarowany, gra zdecydowanie gorzej od staruszka Yamaha RX-V540RDS jakiego miałem. Do tej pory nie mogę dograć prawidłowego oddawania dźwięku z TV dla audycji stereo. Mikrofon to pic na wodę, tak poustawiał parametry że nie dało się słuchać, jest bezużyteczny. Regulacja głośności działa co najmniej dziwnie - kręcisz i kręcisz te decybele a nadal głośno. Automatyczne niby pamiętanie przy włączaniu źródła sygnału to też bujda kompletna - włączam TV, włącza się amplituner ze źródłem "dekoder" a po 5 sekundach przełącza się na źródło "TV" i cisza. Muszę pilotem znowu przełączać na "dekoder". Zawiesił się już 2 razy i trzeba było z prądu wyłączać aby wróciło do normy (raz zawisł, drugi raz stracił menu ekranowe wyświetlając tylko menu na wyświetlaczu własnym).
Żałuję że napaliłem się na szybką podmianę aby grało z NAS'a i nie pojechałem 100km do Wrocławia aby znaleźć i posłuchać choćby jeszcze Onkyo czy Marantza. Żałuję zakupu Yamahy, jak znajdę okazję na coś lepszego posłuchać to oddam za pół ceny. Myślałem że od czasu włączającej się 25 sekund Yamahy Pianocraft MCR-750 której to zakup popełniłem, coś się polepszyło...

Także na spokojnie, najpierw testuj i posłuchaj co Cię interesuje, abyś się nie wq..denerwował jak ja.

Zdrówko.
 

DrWredman

Active member
Dzięki za info, miałem jeszcze stary email, którego dawno nie używałem i myślałem, że temat umarł, a nie miałem czasu zajrzeć bezpośrednio.

Ja zdecydowałem się na Onkyo 646, Co prawda testów audio DTSa nie zrobiłem, ale nie był to priorytet. Za to przetestowałem ten sprzęcik w sklepie na wszystko co mnie interesowało, głównie obsługa z tabletu lub telefonu, druga strefa i Dolby Atmos. Trafiłem też na bardzo kompetentnego sprzedawcę z maxaudio.

Po tygodniu użytkowania, generalnie jestem zadowolony, ale tak jak pisałeś, płyt DTS CD-Audio nie chce dekodować, poprzednie stare Onkyo 575 spokojnie dawało sobie z tym radę. Może to problem PS3 (to jest moje jedyne podłączone urządzenie z czytnikiem BR/DVD/CD). A może to problem odpowiedniego ustawienia wyjścia/wejścia Audio. Teraz po HDMi, a stare Onkyo działało po optycznym, więc jeszcze się z tym pobawię. Pozgrywam też do plików.

Przykre, że Yamaha Cię zawiodła, ale może uspokoję trochę Twoje niezadowolenie.
Co do zawieszeń sprzętu. Uwierz, że miałem podobną sytuację z przełączeniem na TV i brakiem widoku jakiegokolwiek obrazu. Ampli sam się przełączył. Resetowałem TV bo myślałem, że tam jest problem. Jednak przy trzeciej takiej sytuacji ponownie wybrałem źródło z pilota Onkyo i wszystko wróciło do normy.
Tu jest jakiś problem konfiguracyjny, który wg mnie uda się rozwiązać. Tam jest mnóstwo opcji konfiguracji wejść/wyjść. Tylko też nie mam jeszcze tyle czasu na zabawę Non-Stop. Najprościej będzie podłączyć do złącza TV zamiast Cable/Sat.
Jeśli chodzi o głośność to ustawiłem głośność minimalną, która ustawia się zawsze po włączeniu. Ograniczyłem też maksymalną, tak na wszelki wypadek. Wtedy zakres pstrykania pilotem znaczenie się zmniejsza i nie trzeba dużo klikać.
Mój mikrofon wydaje się, że skalibrował testowe głośniki całkiem dobrze. (Testowe, bo będą zmiany). Musiałem tylko zdjąć podbicie basu bo męczył uszy często schodząc bardzo nisko nawet przy lekkiej muzyce w tle filmu. A Suba nie mam, głośniki Canton LE 107/105/102 spokojnie dają radę.

Więcej info o Onkyo 646 napiszę w wątku który już jest o tym sprzęcie.
 

Irokez99

New member
No to Yamaha Yamaha RX-V579 po chyba update firmware przestała odtwarzać DTS-WAV, które na początku działały. Po prostu szumi tylko, nie dekoduje. Ot... zapamiętam sobie aby strzelić baranka w betonową ścianę jak mi się zachce znowu jakiejkolwiek Yamahy.

Zdrówko.
 

DrWredman

Active member
A czy ten DTS Audio istnieje jeszcze w sprzedaży? Są jakieś płyty? Wydaje mi się że zaprzestali produkować takie płyty i teraz wszystko wychodzi na BR.
 

Irokez99

New member
Nie wiem, ale mam trochę zrzuconych na dysk sieciowy płyt i...
Instaluję na serwerze HD Station, zobaczymy co się da uzyskać. Najwyżej będę odtwarzał przez NAS'a po HDMI.
 

gorus1

New member
Witam,
wiem że temat nie nowy, ale podepnę się
Ostatnio zripowałem sobie płytkę w formacie DTS audio za pomocą dpowerapm rippera do formatu wav bez żadnej kompresji. Następnie nagrałem na USB, który włożyłem do amplitunera Yamaha RX-377. Usłyszałem muzykę we wszystkich głośnikach (na komputerze słychać było tylko szum), ale mam wątpliwość czy te pliki w pełni odzwierciedlają oryginał gdyż pomimo, że muzykę słychać we wszystkich głośnikach i wydaje się że w każdym co innego słychać to po wciśnięciu przycisku "INFO" na pilocie pojawia się na wyświetlaczu "PCM".
Czy tak powinno być?
Ponadto gdzieś wyczytałem, że taka konwersja do wav może i zgrywa wszystkie ścieżki, ale nie zachowuje odpowiedniej kolejności kanałów - czy możecie to potwierdzić?
 
Do góry