Linn Classik Music

MacGege

New member
Witam,

Miał ktoś z forumowiczów do czynienia z tym sprzętem lub nadal ma. Jeżeli tak, to prosiłbym o informacje w jakim zestawieniu to gra, czy samodzielnie czy z dodatkową końcówką mocy, wielkość pomieszczenia no i jaki repertuar jest na nim słuchany.W internecie jest sporo pochlebnych opinii na jego temat, urządzonko ma ma sporo możliwości (pre, dac) i zastanawiam czy nie byłby to dobry wstęp do budowy nowego systemu stereo.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ciekawa cena :), pewnie ładnie gra.

pre-music.png
 

MacGege

New member
Dzięki za zdjęcie :)), gra ładnie bo już słyszałem i zrobiło na mnie spore wrażenie. Słuchałem tego Linna z głośnikami Linna, które brzmieniowo mi chyba nie odpowiadają, poza tym nie moje pomieszczenie, więc generalnie w pewnych aspektach dźwięk do którego nie byłem przyzwyczajony. Generalnie jestem już przed samym zakupem, mam kilka opini ludzi którzy to urządzenie mają lub mieli okazji z racji zawodu testować mam, ale jak to przed wydaniem sporej gotówki im więcej opinii użytkowników tym lepiej, co by sobie nie pluć w brodę :)
Zważywszy iż ma być to początek budowania od nowa całego nowego systemu stereo, gdyż pod względem funkcjonalności to urządzenie prezentuje bardzo wysoki poziom i przymierzając się do zakupu tego Linna + koncówka mocy(też Linn) + kolumny (etapami), będę wdzięczny za każdą opinię użytkownika.
- z czym to gra (elementy systemu)
- w jakich warunkach (pomieszczenie)
- preferencje muzyczne oraz soniczne

z góry dziękuję za wpisy
 

MacGege

New member
dzięki już czytałem :), nawet dzięki uprzejmości redaktora naczelnego otrzymałem tekst testu dzień przed ukazaniem się.
Nie ukrywam że ta lektura pozwoliła mi rozwiać kilka wątpliwości i jeszcze kilka następnych dzięki autorowi testu, który poświęcił swój czas na wymianę maili ze mną, za co wielkie dzięki i jestem przekonany w tym momencie na 99% :D
no cóż wygląda na to iż nikt z forumowiczów chyba nie jest użytkownikiem tego urządzenia .
 

elG

New member
Ja mam linna clasik music K. Gra to z MA RS8. Zanim go kupiłem spędziłem wiele miesięcy na odsłuchach porównując w zasadzie prawie każdy dostępny na rynku zestaw (CD+wzmacniacz) do kwoty około 15 tysięcy. Dla mnie Linn zagrał najlepiej ze wszystkich odłuchiwanych klocków a było tego trochę. W odróżnieniu od wielu innych zestawów, zagrał mi doskonale w praktycznie każdym rodzaju muzyki. Niespotkałem jeszcze tak uniwersalnego sprzętu. Muzyka którą na nim słucham to w zasadzie wszystko od jazz, poprzez muzykę klasyczną, rok, pop aż do muzyki elektronicznej i dance. Mój pokój to 16 m2 otwarte na kuchnię, więc praktycznie to blisko 24m2. Z połączeniu z MA ma świetnie kontrolowany ale mocny bas (przydatne w rock i muzyce elektronicznej) a dźwięk jest lekki, szybki, czysty i łatwo odrywający się od kolumn (rewelacja w jazz).
Następny w kolejce zestaw który grał porównywalnie kosztowałby mnie blisko 3 razy więcej.
 

MacGege

New member
eLG , wielkie dzięki właśnie o tego typu opinie mi chodziło. Pozytywne, negatywne ...
Miło jest poczytać, że to maleństwo świetnie sobie radzi z tak wielkimi skrzyniami, a warunki lokalowe mamy podobne też pokój ok. 18 m z otwartą kuchnią będzie jakieś 26-27 m, przedzielone barkiem.
Wnioskuję iż po dodaniu końcówki mocy Majik 2100 powinno być tylko lepiej :)).

jeszcze raz dzięki za cenne informacje.
 

MacGege

New member
Linn Classik Music już jest na miejscu. Świetnie się złożyło w między czasie bo Linn wypuścił 6 lipca nowy moduł zasilania (Dynamik Power Supply) i udało mi się załapać na tą wersje. Mówiąc krótko urządzenie jest super, wycisnął z moich Bowersów 603 S3 chyba wszystko. Jak ochłonę to napisze coś więcej o wrażeniach z odsłuchu bo jest 3 w nocy i nadal nie mogę ochłonąć :).
 
Do góry