Liga Forum HDTV.com.pl w FIFA 10

Peek

New member
Bez reklam
Witam

Zaczynam "nabór" do nowej ligi forum HDTV w FIFA 10. Omijamy mechanizm online Fify 10 o tytule "Ligi przyjaciół" i gramy normalne mecze online z uczestnikami ligi z forum dodanymi do friendsów. Czekam na zgłoszenia na privie! (potrzebny mi też współkierownik, mam nadzieję, że zostanie nim gadulinho). Oto zarys zasad:

- Liga bedzie liczyć w 10-15 uczestników
- Każdy z każdym gra po 2 mecze
- Ustalamy terminarz tak, aby dany dzień i godzina pasowały obu stronom
- Ucieczka w czasie gry jest karana tak jak walkower czyli 3:0
- Standardowe 3 punkty za wygraną, 1 za remis
- Uczestnicy powinni mieć sporo postów na forum (w I edycji ligi przytrafiły się osoby, które odrzucały zaproszenia do gry lub zagrały tylko 2 mecze i zapomniały o lidze, a ta zasada daje nadzieję na jako-taką wiarygodność)
- Wyniki spotkań wysyłają mi lub współkierownikowi oboje grający ze sobą gracze, kiedy wyniki się ze soba zgadzają, przyznajemy odpowiednie punkty
- przyjęcie do ligi każdego jej uczestnika musi być zatwierdzone przez 2-3 osobowy zarząd ligi (tutaj mogą się zgłaszać osoby z dużą ilością postów i reputacją na forum + ja bo wyszełem z tą inicjatywą)
- każdy klub może być w lidze tylko raz (np może być tylko jedna barca, jeden real, jeden inter)
- użytkownicy ze słabszymi klubami na starcie ligi maja dodatnie punkty (ich ilość w zależności od gwiazdek danego klubu, np Barca zaczyna z zerowym kontem, a Aston Villa zaczyna z 10 punktami na koncie)


To na razie tylko zarys, szczegóły ustalimy z wpółkierownikiem. Kiedy uzbieramy wszystkie osoby ustalimy terminy pierwszych meczów i powoli zaczniemy rozgrywać pierwsze kolejki.

Nie wiem czy się uda, spytam moderatorów czy w nagrodę jest możliwe zwycięzcy zmiana rangi z "Member" na np "Mistrz Forum FIFA 10", ale skoro -AS- od jakiś dwóch lat (od kiedy tu się zarejstrowałem) ma rangę "użytkownik miesiąca październik" to w sumie czemu nie?

Jak zapatrujecie się na ideę? Jesli formuła się sprawdzi w późniejszym terminie można rozegrać na tej samej zasadzie Mistrzostwa Świata.

CZEKAM NA ZGŁOSZENIA NA PRIV!
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Chętnie bym Ci w tym pomógł, ale musielibyśmy grać szybciutko bo jak wyjdzie FIFA WC 2010 (koniec kwietnia) to sprzedaje FIFE 10, żeby kupić edycje na MŚ. Do tego czasu mogę pomóc i rezerwuje sobie Barcelonę ;)

P.S. Osobiście byłbym za ograniczeniem liczby graczy do 10.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
W takim razie możemy po prostu rozegrać Mistrzostwa Świata, pytanie tylko jak wiele osób kupi WC 2010, bo jesli na forum dałoby się nazbierać ludzi to czemu nie?
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Po przeczytaniu zapowiedzie w PSX Extreme widać, że gra może nie oferuje rewolucji ale ma uleposzone pare rzeczy (nie da się już lobować bramkarzy) i świetnie oddaje atmosfere mś. Jak się sprzeda FIFE 10 to nie trzeba aż tak dużo dopłacać.
 

tomek_fcb

New member
Nie wiem czy pomysł wypali, za oknem co raz cieplej to i ochota na granie mniejsza. Z własnego doświadczenia wiem ( prawie 5lat w lidze ISS ) jak ciężko się rozgrywa spotkania w okresie wiosenno-letnim. Nagle kończy się jesienno-zimowy romans z PS3 i inne przyjemności wiodą prym. Chociaż mnie to akurat nie obowiązuje ;)
 

tomek_fcb

New member
No właśnie "odpoczywa" słowo kluczowe. Miałem takie przypadki, że gość był dostępny i nie chciał grać bo "odpoczywał" kończyło się kilkoma WO :p
 

adasiulko

New member
Witam,

o ile spełniam kryteria to pomyślałbym nad grą w waszej lidze, mam FIFĘ 10 i zastanawiam się nad kupnem okolicznościowej wersji na MŚ 2010, tzn. raczej kupię choć cena w przedsprzedaży nie zachęca więc może zrobię jak gadulinho i sprzedam jedną aby kupić drugą. Ale wydaje mi się że większość zostanie przy FIFIE 10.

Po doświadczeniach jakie mam z gry w lidze NHL 10, i obserwacji kilku innych lig piłkarskich i hokejowych, wstępnie mam pytania:

po pierwsze dlaczego nie założyć ligi na serwerach EA, wtedy wszystko liczy gra, są dostępne proste statsy, np. gra na zasadzie zapraszania na mecz nierankingowy stwarza pole do nadużyć tj. przegrywam to rozłączę się, spróbuję jeszcze raz może uda się i co dogrywać, powtarzać bez końca?, a w lidze jak ktoś rozłączy się to jest walkower i koniec, ew. jak kogoś wywali z neta, w hokeju w razie kłopotów jest też opcja mutual quit, rozłączasz się i grasz ponownie w innym terminie, albo chociaż założyć ligę "pro forma" aby mieć potwierdzenia wyników;

w lidze założonej na serwerach EA zespoły nie mogą powtarzać się, ale jeżeli grać na zasadzie zapraszania na mecze nierankingowe dlaczego nie pozwolić ludziom grać dowolnymi zespołami;

co do liczby uczestników i terminarza to uważam, że terminarz narzucony przez komisarza ligi musi być i należałoby grać wg. niego;

ile chcecie grać meczy w tygodniu, ja uważam że w zależności od liczby uczestników 3/4 mecze w tygodniu;

jeżeli graczy będzie mniej to można zmodyfikować regulamin i zagrać np. po 4 mecze każdy z każdym, dwa u siebie i dwa na wyjeździe, liga na serwerach EA nie rozróżnia meczy u siebie i na wyjeździe, tzn. nie pilnuje tego, sami gracze musieliby tego pilnować;

na jakich ustawieniach, tzn. manual czy ze wspomaganiem, jaki czas meczu i inne detale.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Liga Forum HDTV.com.pl w FIFA 10 jak ktoś umie niech zrobi lepszą ;) Można tam podać terminarz spotkań (kiedy gramy, kto z kim, kontakt GG do zawodników celem ustalenia meczy itp.)

adasiulko, może Peek odpowie na Twoje pytania odnośnie czasu meczy, ustawień, drużyn itd. bo to on będzie Komisarzem Ligi ;)
Co do ceny WC2010 pewnie parę dni po premierze stanieje do 170 zł, teraz 200..

Ja wsumie też byłbym za dowolnym wyborem drużyn i chyba spróbował jeszcze raz zagrać lige na serwerach EA tylko z małą ilością graczy żeby jeszcze raz to wypróbować.

P.S. Adasiulko, jaki masz PSN ID ? Może partyjka w FIFE ?
 
Ostatnia edycja:

Stef Wybustow

New member
Pomysl ok ale czy znajdzie sie tyle osob chetnych (10-15) to nie wiem. Ja w razie czego jestem chetny, mam tez znajomego ktory tylko w fife gra i jest online codziennie, jakby wypalilo to bylyby 2 osoby wiecej (ja i kolega). W sumie chetnie bym pogral, dobre doswiadzczenie mam z wczesniejsza liga hdtv. Co do dodatkowych punktow za granie slabsza druzyna to nie wiem czy to dobry pomysl - ciezko ocenic ile punktow ma dostac gracz grajacy slabsza druzyna (np za granie Arka Gdynia jak jeden z kolegow wczesniej; 20 punktow? mniej? wiecej?). Dobrych druzyn jest duzo, a jak ktos chce grac slabsza ekipa to jego wybor. Moze lepiej zrobic tak ze gracze wybieraja druzyne wg kolejnosci z wczesniejszej ligi: pierwszy byl gadulinho i on wybiera pierwszy, drugi zawodnik wybiera zespol jako drugi itd; bylaby to jakas forma nagrody za poprzedni sezon. Nowi zawodnicy mieliby mozliwosc wyboru ekipy do piero po ,,starych'' graczach. Nie wiem, co o tym myslicie? A wlasnie, Peek, na mojej liscie znajomych wyswietla sie ze ostatnio byles online 3 miesiace temu...:confused:
 

bandzlor

New member
No ja tez sie pisze na to, tylko trzeba wybrac kompetentne osoby do tej ligi zeby nie bylo takich sytuacji jak w ostatniej lidze :p

ps. jak by co to rezerwuje chelsea :D
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Stef_Wybustow

Miałem zepsuty router, ale ostatnio wymieniłem i regularnie teraz pojawaiam się online.

Tak jak pisałem wcześniej to co podałem to ogólne zarysy, punkty startowe ustaliłoby się jakbysmy mieli pełen przekrój 10 uczestniczących w grze zawodników, jednak wszystko chyba się zwęzi do WC 2010, bo nie wyobrażam sobie tego przedsięwzięcia bez gadulinho. Co do pory na pewno byśmy się dogadali, kwiecień-maj to jeszcze nie lato będzie jako-taki czas. Możemy założyć ligę na serwerach EA i z własnym terminarzem, co się nie wyklucza, jednak wtedy nie bedzie punktów startowych dla przykładowej Arki Gdynia, dlatego wolałbym serwery EA ominąć. Co do dowlonych zespołów to trochę nudne będzie jak bedzie 5 Barcelon i 5 chelsea, dlatego proponuje, żeby pierwsza liga była rozegrana z różnymi zespołami (ja rezerwuje West Ham lub Aston Villę).

Proponuję rozegrać w miesiąc ekspresową-prototypową ligę składającą się z 8 zawodników, jak formuła się sprawdzi, zagramy mistrzostwa świata w FIFA WC 2010. Kto jest za?

Liga będzie trwać do końca kwietnia czyli do wydania WC 2010, zgłoszenia zawierające rezerwowany zespół do ligi prototypowej prosze do mnie i gadulinho na priv.

Na razie mamy:
- Ja (West Ham/Aston Villa)
- gadulinho (Barcelona)
- bandzlor (Chelsea)

Czekamy, jest miejsce jeszcze na 5-7 uczestników ligi prototypowej w FIFA 10, liga właściwa zostanie rozegrana w WC 2010, terminarz ustalimy jak zbierzemy wszystkich zawodników.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Sorry za dubel, ale chciałem jeszcze dopisać, że właśnie takich sytuacji jak w poprzedniej ldize chciałbym uniknąć, ewentualnie zagram Realem Madryt, na razie czekamy na zgłoszenia.

W tej sytacji nagroda czyli ewentualna ranga "misztra fifa 10" byłaby do wygrania we właściwej już lidze w WC 2010.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Nowa aktualizacja uczestników ligi:
- Peek (Real Madryt)
- Gadulinho (Barcelona)
- Bandzlor (Chelsea)
- Stef Wybustow (Manchester United)
- Synt (Inter Mediolan)
- Dsn_pl (Manchester City)

Czekam na dalsze zgłoszenia jest jeszcze miejsce dla 2 maks 4 osób.

Uaktualniona strona Ligi stworzona przez gadulinho, jest już założona tabela, do której będą dodawani nowi uczestnicy, jak zgromadzimy wszystkich robimy temrinarz.

Liga Forum HDTV.com.pl w FIFA 10

Razem z gadulinho zadecydowaliśmy, że za kazde pół gwiazdki mniej od pięciu przyznajemy 3 pkt, czyli:

- 5 gwiazek (zaczynamy z 0pkt)
- 4,5 gwiazdki (zaczynamy z 3pkt)
- 4 gwiazdki (zaczynamy z 6pkt)

I tak dalej według reguły.

Wkrótce na stronce ligi zagości jej regulamin, pracuje nad tym gadulinho.

Została wysłana prośba do Administratora forum o zgodę na rangę "Mistrz Forum w FIFA 10" jako nagrodę, oraz nadanie lidze statusu "oficjalnej ligi forum hdtv.com.pl w FIFA 10".
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
OK, strona jako tako już wygląda (dużo lepiej nie będzie - webmajster ma ograniczone możliwośc :p)

Aktualnie mamy 6 pewnych uczestników, potrzeba nam jeszczce 4-5.

Chętnych proszę o pisanie do Peeka lub do mnie na priv oraz podanie:
  • kontakt GG
  • PSN ID
Koniec "rekrutacji" - niedziele o północy ;)
 

Peek

New member
Bez reklam
Uaktualniona lista uczestników:
- Peek (Real Madryt)
- Gadulinho (Barcelona)
- Bandzlor (Chelsea)
- Stef Wybustow (Manchester United)
- Synt (Inter Mediolan)
- Dsn_pl (Manchester City)
- Prof1906(Liverpool)
- Leonidas18(Arsenal)
- Tomiga(???)

Jak widać miejsca zapełniają się w błyskawicznym tempie.;-)
 

Peek

New member
Bez reklam
Przez głowę przemknął mi taki pomysł, żebyśmy rozgrywali po 2 kolejki przez 2 dni, potem dzień przerwy i znowu 2 kolejki przez 2 dni. Co wy na to?

W niedziele wieczorem tworzymy terminarz! Zostały jeszcze 2 maks 3 miejsca!
 
Ostatnia edycja:
Do góry