Lgpc51, 42pv700p, Ps42q91h

Ethan

New member
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wrzuciłem ten temat w trzy miejsca, gdyż zależy mi na jak największej liczbie opinii użytkowników. W tym temacie bardzo proszę o ogólną dyskusję oraz argumenty przemawiające za wyborem z pośród poniższych modeli, modelu PS42Q91H.

A więc sprawa przedstawia się następująco:

Kilka dni temu podjąłem decyzję, i zdecydowałem się wybrać plazmę. Zapoznałem się z kilkoma dyskusjami na tym forum dotyczącymi następujących modeli:
Samsung
PS42C91H
PS42Q91H
Panasonic:
42PV700P
LG:
42PC51
Dzisiaj po pracy podjechałem do kilku punktów w Katowicach i miałem okazję zobaczyć obydwa Samsungi oraz LG.
Przeglądając powyższe forum, praktycznie w każdym wątku poświęconemu poszczególnym modelom dużo jest pozytywnych opinii co z jednej strony cieszy z drugiej zaś utrudnia podjęcie decyzji, a ta nie jest łatwa.
Wielu z Was jest posiadaczami w/w marek i byliście jakiś czas temu w podobnej sytuacji co ja, czy dokonywaliście swoich wyborów z pośród w/w listy telewizorów? Co zdecydowało, że zdecydowaliście się wybrać konkretną markę?
Widziałem dzisiaj w Mix AGD w CH Agata, LG 42PC51 i bardzo podoba mi się design tego modelu, obraz też wywarł na mnie pozytywne wrażenie podobnie jak obraz Samsunga PS42Q91H. Niestety po pierwszym spotkaniu z tymi dwoma TV nie potrafię określić, który lepszy. Dla mnie dużym utrudnieniem jest fakt, że poszczególne TV są w różnych sklepach co dodatkowo utrudnia wybór i uniemożliwia bezpośrednią konfrontację.
Może znacie sklepy w obrębie Katowic gdzie można znaleźć poszczególne modele TV w jednym sklepie?
Czy powinienem powyższą listę rozszerzyć o jakieś jeszcze inne modele? Jeśli tak to o jakie?
Poniżej podaje także ceny jakie proponują poszczególne sklepy w Katowicach:
Samsung :
PS42C91H ~ 3300 PLN AVANS Katwoice CH BELG, Saturn 4000 PLN
PS42Q91H ~ 3600-3900 PLN Avans Katowice CH BELG, SATURN 4500 PLN
Panasonic:
42PV700P ~ 4700 PLN MIX AGD CH Agata, 4900 AVANS Katowice CH u Belga
LG:
42PC51 ~ 3300 AVANS, RTV Mix AGD 3699 PLN z możliwością zejścia do 3300 PLN
Update:
Właśnie wróciłem z CH 3stawy gdzie wstąpiłem do RTV Euro AGD i tu miła niespodzianka cenowa w postaci:
Panasonic:
42PV700P - 3999 PLN
Ponadto ten TV zarówno pod względem designu jak i obrazu bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Do tego dochodzi atrakcyjna cena.
Czekam na więcej rad oraz opinii, właścicieli wymienianych w tym temacie marek.
Czy dostępne są może jakieś testy porównawcze w/w modeli albo recenzje? Wszelkie dodatkowe informacje są mile widziane.

Pozdrawiam Ethan
 
Ostatnia edycja:

ewing

New member
Szczerze to odrzucilbym te szmajsungi, bo to awaryjny towar a mi by sie nie chcialo czekac na laskawosc serwisu. A wg mnie jakosc obrazu maja podobna te telewizorki wiec kieruj sie cena!
 

Ethan

New member
Dzisiaj jadę na kolejny objazd po sklepach RTV, nadal szukam takiego punktu gdzie mógłbym obejrzeć wszystkie 3 modele.
Aktualnie pod względem designu jestem zdecydowany na LG lub Panasonica, Samsung mi się mniej podoba, jednak najważniejsza jest kwestia obrazu.

Dzisiaj także pojawił się temat plazmy panasonica 42PY70P, i na pewno będę zastanawiał się czy warto wydać więcej, aby mieć full HD, i czy przy moim użytkowaniu TV ma to sens (n'ka/cyfra+ (głównie kanały sportowe, muzyczne oraz rai uno i inne kanały włoskie), DVD (głównie w weekendy bo w tyg nie mam czasu oraz x-box).
 

elpe

New member
Skoro rozwazales tv w cenie ok 5 tys to rozwaz nowa serie panosonica z full hd
42py70
Co prawda ciut drozszy jeszcze bo okolo 5.5 tys, ale za to nowsza seria.

Jakbys go ogladal to zwroc uwage prosze na kalor bialy bo ja go widzialem w 1 sklepie i mi sie nie spodobala. Ale 1 sklep to za malo ;-)
 

Ethan

New member
elpe napisał:
Skoro rozwazales tv w cenie ok 5 tys to rozwaz nowa serie panosonica z full hd
42py70
Co prawda ciut drozszy jeszcze bo okolo 5.5 tys, ale za to nowsza seria.

Jakbys go ogladal to zwroc uwage prosze na kalor bialy bo ja go widzialem w 1 sklepie i mi sie nie spodobala. Ale 1 sklep to za malo ;-)

Aktualnie poluje na 42PV700P w dobrej cenie, a przy okazji czytam o
42py70. Wiem juz ze zdecyduje sie na jeden z tych dwoch modeli.
Jednak przed kupnem chciałbym móc porównać jeszcze panasy z LG42PC51.
 

median

New member
Ja to jednak zdecydowalbym sie na LG42PC51, widzialem go w akcji i powiem szczerze dobrze to wygladalo.
FullHD wiadomo to juz duzo wiecej, ale tez duzo pieniedzy wiecej!
 
Do góry