LG660S czy Toshiba VL963

Disto

New member
Bez reklam
Witam Panowie, pomóżcie wybrać mniejsze zło Pierwszy ma nie najlepszą płynność boczną obrazu, przeciętną czerń i kontrast - jak tu wypada toshiba ? Zależy mi na dobrej czerni,ostrości, b. dobrym skalowaniu SD. Na gn. scart musi byc wysyłany sygnał AV - możliwość nagrywania na nagr. DVD.Płynność nie musi być chyba dla mnie doskonała, bo nie jestem fanem sportu... Na początek prośba o tłumaczenie tego tekstu - szczególnie Cons : " Pros Excellent and convincing colours - post calibration Very generous viewing angles Decent motion handling Flicker free 3D Good SD scaling Lovely styling Relatively good uniformity Cons Blu-ray 1080p could still be handled better Video deinterlacing is weak Mediocre blacks and dynamic range Limited white balance controls Poor accuracy in default Hollywood picture mode
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Tłumaczenie:

Plusy:
- wspaniałe, przekonywujące kolory po kalibracji
- bardzo szerokie kąty widzenia
- przyzwoita płynność (pozioma)
- 3D bez migotania
- dobre skalowanie SD
- uroczy wygląd :)
- stosunkowo dobra równomierność (podświetlenia)

Minusy:
- współpraca z BluRay 1080p mogłaby być lepsza
- słaba redukcja przeplotu
- przeciętny poziom czerni i kontrast
- ograniczona kontrola balansu bieli
- kiepski obraz w domyślnym profilu ustawień (Hollywood)
 

Disto

New member
Bez reklam
Dzięki za tłumaczenie. Czyli czerń i kontrast też nie powala, i do tego ten przeplot... Kiki, cena znacząco poniżej 3000 zł. Do oglądania wieczorkiem w dość ciemnym pomieszczeniu. LG 42 mogę kupić praktycznie za 2750 po odsprzedaniu bluray'a którego dodają za złotówkę. Toshibą się zainteresowałem, bo można ją kupić np, pixmani w rozmiarze 47' też poniżej 3000 zł. Ale to pewnie nie najlepszy pomysł, ze względu na brak polskiej gwarancji. Oglądałem tego LG'ika [47"] u znajomego wieczorem. Obraz całkiem OK. Znaczących wad w płynności nie zauważyłem, ale to pierwsze wrażenia na szybko i krótko. Kontrast i podświetlenie miał ustawiony prawie na maxa, i do oglądania w ciemności było ok, ale w dzień czy w 3d wyraźnie brakuje mi światła w tym tv. Jest możliwość że 42' będzie lepiej świecić ? Co do scartów, to obydwa modele wysyłają tam sygnał AV.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Kontrast i podświetlenie miał ustawiony prawie na maxa, i do oglądania w ciemności było ok, ale w dzień czy w 3d wyraźnie brakuje mi światła w tym tv.

Serio ? Ja mam w TV podświetlenie ustawione na 50, a jasność na jeszcze mniej, jeśli znajomy miał podświetlenie prawie na maxa i jeszcze w ciemności to tam nieźle musiała czerń wyglądać :)

Jasność przypuszczam będzie taka sama w 42 jak w 47, w myśl zasady im więcej cali tym więcej LEDów na krawędzi.
 

Disto

New member
Bez reklam
Czerń była całkiem ok.
To słabsze świecenie widać wyraźnie w sklepie, w porównaniu z innymi markami. Na to też zwracają uwagę sprzedawcy. Sprawdziłem na takim sklepowym podświetlenie i kontrast, i też był ustawiony na jakieś 80 w skali do 100.
Jutro sprawdzę w mediaexpercie jak świeci ta Toshiba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry