LG60UP8003LR jak dobrze ustawić obraz

matrix266

New member
Witam zakupiłem telewizor Lg60up8003lr i mam duży problem z ustawieniem obrazu optymalnym. Gdzieś przeczytałem,że Tryb kino jest najbardziej realnym ale jak dla mnie dość ciemny jest i wole żywsze kolory z kolei tryb sport i tryb żywy oferuje bardzie jaskrawe kolory i zakłamane np murawa jest jaśniejsze i bardziej zielona niż rzeczywiście takie mam wrażenie w dodatku skóra ludzka jest jakby rożowawa, czego na innych trybach nie ma. Ustawienia fabryczne trybu żywego były mocno podkręcone np głębię koloru była prawie na maska,że aż murawa raziła i wydawała się jak jedna wielka świecąca mata aż i od razu, to zmieniłem i nie wiem czemu tak, to było ustawione. Przy innych trybach jest kontrast ustawiony na około 80 a głebia w okolicach suwaka 50-60. Gamma jest na 2,2 a automatyczny kontrast dynamiczny jest wył ponieważ mi zmieniało jasność jak by w czasie oglądania meczu i mnie, to denerwowało. Poprawa koloru wyłączona i takie opcje jak nasycenie są wyłączone i nie wiem, czy tak ma być. Mam wrażenie, że każdy tryb ma jakąś wadę w trybie kino biel staję się bardziej kremowa a w standardowym znowu jest jakaś poświata niebieskawa a w trybie żywym kolory są nienaturalnie właśnie żywsze. Macie jakieś nastawy kalibracyjne, do tego modelu albo przynajmniej jakieś wskazówki jak, to wszytko powinno wyglądać? Słyszałem też, że kalibracje profesjonalne, to naciąganie i się nie opłaca robić.

Druga sprawa jak sprawdzić w nim ile ma pamięci wewnętrznej, bo w ustawieniach tego nie ma a w aplikacjach też nie pokazuje.
 

matrix266

New member
W sprawie kalibracji przypomnij się po niedzieli.

Ogólnie troszkę pogrzebałem i oglądam na trybie sport ale nie tak podkręconym jak w ustawieniach fabrycznych bo na żywym i sport było masakrycznie świecąco. Gdzieś słyszałem,że kalibracje, to podpucha i każdy powinien sam sobie dostosować jak lubi ponieważ są po, to te suwaki. Chodzi mi o to ,żeby nie było tak, że przyjdzie ktoś i powie chłopie jak ty w to patrzysz:mrgreen:. Na sporcie zmniejszyłem kontrast i głębię i dla mnie jest ok. Kinowy jest jakiś dziwny dla mnie mimo, że gdzieś wyczytałem, że jest najbardziej rzeczywisty obraz. Wł na nim automatyczny kontrast a był wyłączony i zwiększyłem barwy ale i tak się dziwnie patrzy jak dla mnie. Swoją drogą, to nie rozumiem czemu fabryczne ustawienia nie są takie jak nastawy kalibracyjne i telewizor de fakto nie ma wyciśnięte maks możliwości.

Ogólnie jak by ktoś się odniósł co do trafności kupna tego telewizora. Generalnie ma dobre opinie jak za te pieniądze ale zdaję sobie sprawę,że można by i lepiej wybrać.
 
Do góry