LG50PA6500 Odchylony na podstawie o 6-7 stopni do tyłu...wada??

MIKELE30

New member
LG50PA6500 ...
Montaż podstawki pod telewizor zgodny z instrukcją obsługi ..
Po postawieniu telewizora ekran nie jest pod kątem prostym w stosunku do płaszczyzny stolika na którym stoi lecz przechyla się do tyłu o kilka stopni .(dól ekranu jest kilkanasie milimetrów blizej widza niż jego góra tak by to bardziej jeszcze zobrazować)
U mnie TV stoi we wnęce meblowej i to przechylenie jest dość widoczne .
Tego ustawienia nie da się skorygować śrubami
Czy jest to celowy zabieg producenta czy wada mojego egzemplarza .( Sony w swoich modelach celowo na podstawkach odchylaj telewizor o kilka stopni , nie mam pojęcia dlaczego )

Proszę posiadaczy tego modelu o zbadanie czy wasze tv względem podstawki też są lekko przechylone ...bo mam jeszcze czas zwrócić telewizor i wymienic na coś innego.
:hmm:
 

lm648

Banned
LG50PA6500 ...

Czy jest to celowy zabieg producenta czy wada mojego egzemplarza .( Sony w swoich modelach celowo na podstawkach odchylaj telewizor o kilka stopni , nie mam pojęcia dlaczego )

Proszę posiadaczy tego modelu o zbadanie czy wasze tv względem podstawki też są lekko przechylone ...bo mam jeszcze czas zwrócić telewizor i wymienic na coś innego.
:hmm:
U mnie TV jest idealnie pionowo względem podstawy. Stwierdzone przez Ciebie pochylenie na pewno nie jest zabiegiem celowym lecz możliwe, że źle zamontowałeś "cokół" który wchodzi w obudowę TV (spróbuj jeszcze raz to zamontować) w przeciwnym wypadku jest to wada fabryczna. Udanych prób :)
 

MIKELE30

New member
Po zobaczeniu u mojego ojca 2 telewizorów Samsunga odchylonych skolei do przodu ( a one juz kosztowały ponad 5 tys zł ) prawie tak jak mój nie będe jednak TV odsyłał do serwisu ..Te telewizory regulowane na podstawie obrotowej i Samsung i LG z lichego plastiku maja po porostu bardzo niestabilne te podstawy ...Podstawę podkleiłem z jednej strony filcem i kąt się zmniejszył .

Inna rzecz jaka mnie drażni w tym telewizorze to to ,że strasznie szybko sie wypalają fragmenty ekranu gdy ustawiam coś w menu etc ...pozniej na ciemniejszym tle w czasie ogladania programów widac dalej tą poświatę po miejscu w ktorym wczesniej pojawilo się menu ...
Tak sie zastanawiam bo mam porównanie z TV ojca (plazma Samsung 50c7000) czy tak szybkie wypalanie miejsc na ekranie jest skutkiem braku czarnego filtra w moim LG ...

Ogolnie jestem z TV zadowolony ,on sie z tyłu prawie w ogole nie grzeje ..szok (ojca plazmy nie da sie z tyłu dotknąc bo można sie poparzyć ), czekam teraz na podłączenie polsatu Cyfrowego .nigdy nie mialem platformy cyfrowej w domu i jestem ciekaw jak to będzie wygladało na tym TV....

Mam takie pytanie moze juz nie zwiazane z tematem ..ale zadam przy okazji ..
Czy warto do takiego LG 6500 podłaczyć kino 2.1 Lg w małej sypialni ...Nie zalezy mi na basie..moze go nie byc praktycznie bo to sypialnia ... po prostu lubie wyrazne dialogi i dzwiek przestrzenny.. Tak sie zastanawiam czy nie wziać LG HX 806 CM ...
 

lm648

Banned
Inna rzecz jaka mnie drażni w tym telewizorze to to ,że strasznie szybko sie wypalają fragmenty ekranu gdy ustawiam coś w menu etc ...pozniej na ciemniejszym tle w czasie ogladania programów widac dalej tą poświatę po miejscu w ktorym wczesniej pojawilo się menu ...

Mam takie pytanie moze juz nie zwiazane z tematem ..ale zadam przy okazji ..
Czy warto do takiego LG 6500 podłaczyć kino 2.1 Lg w małej sypialni ...Nie zalezy mi na basie..moze go nie byc praktycznie bo to sypialnia ... po prostu lubie wyrazne dialogi i dzwiek przestrzenny.. Tak sie zastanawiam czy nie wziać LG HX 806 CM ...

:)
Nie są to wypalenia jak napisałeś wyżej lecz tzw. powidoki, które w tej plazmie szybko powstają jak i również szybko znikają :) więc bez obaw jest to zjawisko dotyczące tej technologii i widoczne na każdej plazmie z tym, że na nie których wolno powstają a także wolno/lub wcale znikają np. Panasonic. W tym modelu LG na uzyskanie "takich efektów" musiałbyś mocno postarać się "wielogodzinnym" obrazem statycznym :) Więcej o tym modelu poczytaj tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/82283-telewizor-lg50pa6500.html
Oczywiście jakiś niewielki odtwarzacz BD czy małe KD tego typu należy a nawet trzeba obowiązkowo podłączyć. W stosunku do normalnej telewizji HD wrażenia są znacznie lepsze a nawet nieporównywalne na korzyść KD:)
Wybór LG HX 806 CM mogę powiedzieć, że jest rozsądny za całkiem przyzwoitą kaskę [na droższe nie patrz się bo i tak będziesz używał sporadycznie "od święta"]
 
Ostatnia edycja:
Do góry