Lg42px4rv

BoguszO

New member
Dzień Dobry.
Klika dni temu zakupiłem w Warszawskim MM TV plazmowy LG 42 PX4RV.
Są dwie rzeczy które mnie troszkę niepokoją.

Pierwsza to dzwięk jaki wydaje TV (zwłąszcza przy przy jasnym obrazie) - takie "cykanie" lub "buczenie". O ile za dnia przy dość głośnym tle dzwiękowym w domu jest to mało słyszalne, o tyle podczas oglądania TV wieczorem lub w nocy jest to przeszkadzające. Czy to normalne, czy też tylko mój egzamplarz tak ma? Jest to możliwe do usunięcia?

Druga rzecz - głębia kolorów. Zauważyłem, że w przypadku delikatnych przejść pomiedzy odcieniami kolorów powstaje efekt podobny jak np na kompuerze gdy wyswietlamy obraz 16mln kolorow na karcie która ma tylko 65000 kolorow - takie "przeplatanie" punktów o podobnych odcieniach w celu "emulacji" koloru posredniego. W sklepie myślałem, że to w wyniku szumów sygnalu antenowego. Jednak przy dobrym sygnale z DVD efekt jest nadal widoczny. O co chodzi?

Fakty te mnie niepokoją tym bardziej, że w tym momencie nie mam możliwości wymiany tego egzemplarza w MM. Nie ma mnie w Polsce. :(


Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdawiam,
Bogusz
 

Ricardogo

New member
Dźwięk w tym modelu to problem choć u mnie nie ma żadnych trzasków, za to dźwięk "pływa".Co do obrazu taki efekt mam przy kiepskim sygnale lub kiepskim materiale. Szkoda że niemożesz go wymienić bo każdy egzemplarz jest inny.
 

BoguszO

New member
Uściślenie

Dźwięki jakie mnie irytują nie wydobywają się z głośników. To brzeczy lub buczy coś w środku...
Serwis LG twięrdzi, że bez problemu takie coś naprawiają.
Odpisali mi w ciągu godziny czy dwóch.
Może nie jest z nimi tak źle.... (tfu, tfu... )

Pozdrawiam,
Bogusz.
 

Ricardogo

New member
W domu miałem 2 sztuki plus sprawdzałem dwie inne,
jak już pisałem opionie na tym forum były wadliwe subpiksele, dziwne pasy na ekranie, dźwięk ma różne wady (u mnie pływa). Dlatego zawsze polecam sklep gdzie można zwrócić towar w ciągu np 5 dni.
Co do serwisu zawsze piszą, że nie ma problemu. Jak się ociepli napewno ich odwiedzę ale ....zobaczymy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
najlepszym rozwiązaniem jest mimo wszystko pokaz.
Oczywiście - wymień na drugi i kłopot z głowy.
pozdrawiam
 

tom

New member
Mam pytanie dotyczące plazmy LG 42 PX4RV. Zauważyłem u siebie u góry i na dole ekranu poziome paski świadczące chyba o nieprawidłowej regulacji H-size. Widoczne one są gdy oglądam program ze zwykłej kablówki czy też przez RGB. Nie wiem czy mam zgłaszać ten problem do serwisu, czy może ktoś z Was może mi pomóc, jak można ten problem rozwiązać.

Pozdrawiam
 

Ricardogo

New member
Serwis to oczywiście najlepszy pomysł, choć pewnie można to zrobić z menu serwisowego w zakładce screen control - to tylko domysł :rolleyes:
 

BoguszO

New member
LG42PX4RV - menu serwisowe

Ricardogo napisał:
Serwis to oczywiście najlepszy pomysł, choć pewnie można to zrobić z menu serwisowego w zakładce screen control - to tylko domysł :rolleyes:
A jak wejść w tym modelu do takiego menu?
 

Ricardogo

New member
Jak we wszystkich LG, menu potem razem przyciski menu w tv i pilocie przez około 6-7 sekund. ;)
Dowiesz się odrazu ile godzin już świeci, może wcale niebyła nowa ? - żart :p
 

BoguszO

New member
Ricardogo napisał:
Jak we wszystkich LG, menu potem razem przyciski menu w tv i pilocie przez około 6-7 sekund. ;)
Dowiesz się odrazu ile godzin już świeci, może wcale niebyła nowa ? - żart :p


Nie DENERWUJ mnie.
Ty to potrafisz zepsuć humor :)
 

tom

New member
Dzięki za odpowiedź. W menu serwisowym jest tylko opcja V start, nie ma niestety opcji V-size, zostaje chyba serwis ....
 

KiVash

New member
BoguszO napisał:
Druga rzecz - głębia kolorów. Zauważyłem, że w przypadku delikatnych przejść pomiedzy odcieniami kolorów powstaje efekt podobny jak np na kompuerze gdy wyswietlamy obraz 16mln kolorow na karcie która ma tylko 65000 kolorow - takie "przeplatanie" punktów o podobnych odcieniach w celu "emulacji" koloru posredniego. W sklepie myślałem, że to w wyniku szumów sygnalu antenowego. Jednak przy dobrym sygnale z DVD efekt jest nadal widoczny. O co chodzi?

Dokładnie mam to samo i to gdy oglądam dema HD.Ma ktoś jakiś pomysł?
 

Darek

New member
Ciekaw jestem co na to serwis LG? Czy ktos z Was kontaktowal sie z nimi? Wczesniej slyszalem dosc krytyczne glosy na temat jakosci serwisu tej firmy.

Pozdrawiam
 
Do góry