LG37LE5500 problemy z dzwiekiem-prosba o diagnoze

xemo

New member
W zakupionym przeze mnie w/w TV zaczal pojawiac sie niepokojacy mnie objaw/problem z dzwiekiem a mianowicie przy okreslonych czestotliwosciach dzwieku (najczesciej w tle rozmow) dzwiek trzeszczy/rezonansuje-nie wiem jak to dokladnie opisac ale efekt jest zblizony do rezonansu/trzeszczenia niewydolnego glosnika. Ponadto kilka razy (5x na 2 miesiace od zakupu) po wlaczeniu TV dzwiek byl totalnie stlumiony a w tle slychac bylo "charchot/zakłucenia". Pomoglo wylaczenie i ponowne wlaczenie TV. Myslalem, ze moze to byc kwestia jakosci sygnalu tv ale sprawdzilem na 2 dostępnym mi egzemplarzu i na nim nie ma tego efektu. Ponadto sprawdzilem tez czy ten efekt wystepuje przy ogladaniu filmow z pendrive i dysku usb podlaczonego bezposrednio pod tv - efekt rowniez sie pojawia. Mam zamiar zglosic ta usterke na gwarancje jednak moze byc problem z jej wykazaniem gdyz czasami tv gra caly dzien i efekt pojawia sie 2-3x w ciagu dnia a czasem po jakies godzinie od wlaczenia potrafi pojawic sie i trwac non stop jakis czas. Na sygnale testowym dzwieku wbudowanym w menu tv efekt ten nie wystapil ani razu wiec boje sie, ze moze byc problem z wykazaniem tej usterki. Zauwazylem ponadto, ze przy ogladaniu filmow z usb efekt ten mozna wykazac gdy przewinie sie kilka razy film-wtedy po wznowieniu normalnego odbioru filmu ekfekt potrafi wystapic od razu i trwac przez chwile. Dodam, iz na 2 egzemplarzu przy ogladaniu divxow z usb ten efekt rowniez nie wystepuje. Poradzcie co to moze byc. Z gory dziekuje za wszelkie Wasze odpowiedzi/opinie.
 

twardy83

New member
jaj ten sam model TV i nie mam takich problemow ... moze ogladasz filmy zlej jakosci lub poprostu sa zle zripowane ... zawsze mozesz wejsc na stronke LG i zapytac sie chlopakow na czacie ... oni powinni ci dac odpowiedz na twoje pytanie. pozdrawiam
 
Do góry