LG32LS5600 - biała poświata za poruszającym się obiektem

JJ_Joe18

New member
Witajcie!

Chciałbym poprosić Was o pomoc w ustaleniu pewnej rzeczy. Otóż za nieduże pieniądze udało mi się zdobyć wymieniony w tytule TV. Stan super, obraz super - podłączony pod kompa - gra i buczy wszystko cacy, ALE!

Problem pojawia się w momencie gdy odpalam fife na konsoli. Na zielonym tle, kiedy mecz się rozpoczyna (i potem w trakcie meczu), gdy stojący zawodnik "gwałtownie" się ruszy, zmieni kierunek biegu i za nim ruszy kamera, to nad znacznikiem zawodnika i za nim zostaje taka biała poświata jakby taki "duszek". Nie zawsze to widać, nie w każdej sytuacji, ale jak już to wypatrzyłem to rzuca mi się to w oczy strasznie.

Nie wiem jak to nazwać...nie wiem jak to określić. Obraz sam w sobie jest ostry i generalnie nie mam się do czego przyczepić. W normalnym meczu w TV, w filmie czy na kompie - nic takiego nie występuje, a na konsoli w fifie widać to jak na dłoni i trochę mnie to denerwuje. Próbowałem różnych ustawień TV gammy, kontrasty, ostrość, ulepszacze on/off i wciąż nic.

TV służyć ma mi głównie za monitor do pracy i do konsoli (FIFA) i jeśli non stop mam na to patrzeć - to idzie oszaleć :D. Zastanawiam się nad zmianą na coś innego np. Samsunga J6200 (matryca 100hz), ale znów nie wiem czy ten problem to kwestia matrycy i zmiana coś da...

Być może ktoś z Was zwrócił kiedyś gdzieś uwagę na coś takiego i potrafi mi powiedzieć co to jest? Jak to zniwelować, ew. czy warto zmieniać na inny TV, bo np. matryca 100Hz to zniweluje?
 

JJ_Joe18

New member
Sorry za post pod postem, ale nie widze opcji edycji. W kazdym razie dodalem zalacznik z zaznaczeniem o co mi chodzi. Nie widac tego super dokladnie, ale jak sie przypatrzycie, to w zaznaczonym kolku jest widoczna biala "poswiata" po znaczniku pilkarza. Mam nadzieje, ze widac

"Zdublowany" obraz pilkarza to wina wideo i pauzy i nie ma nic wspolnego z tym o czym pisze.

Wiec pytanie: czy np. Tv ze 100hz matryca sprawi, ze tego problemu nie bedzie, czy to wina czegos innego?
 

Attachments

  • IMG_20210116_202440.jpg
    IMG_20210116_202440.jpg
    160,5 KB · Wyś: 39
Do góry