Lg uh6507 problem z aux

wwnowak1988

New member
Witam serdecznie. Jestem nowy na forum. Mam problem z podłączeniem TV jak w temacie przez cincze do wejścia aux w kinie domowym. Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu. Może ktoś podesle linka jak jest lub pomoże (rozkmini) co jest nie tak.

TV kupiony w zeszłym tygodniu 55 UH6507 od LG. Jestem z niego zadowolony gdyby nie mankament że nie mogę uzyskać dźwięku przez kino domowe podłączone przez wejście aux(aux w kinie - próbowałem też na vcr i innych inputach amplitunera). Nie wiem czy trzeba to jakoś skonfigurować w TV ale chyba z takim banałem nie powinno być problemu tylko pług i Play . po podłączeniu cinczy 2/2 do tylnych wyjść TV Mono/ stereo i wybraniu wyjścia liniowego w menu dźwięku TV brak dźwięku.

Proszę o pomoc poradę itd

Pozdrawiam
 

wwnowak1988

New member
No właśnie nie wiem w czym problem może nie ma analogowego. Gdzie to sprawdzić ?? Ogólnie ma wyjście component i w menu dźwięku można wybrać wyjście liniowe. Liniowe=analogowe czy się mylę ???
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
No właśnie nie wiem w czym problem może nie ma analogowego. Gdzie to sprawdzić ?? Ogólnie ma wyjście component i w menu dźwięku można wybrać wyjście liniowe. Liniowe=analogowe czy się mylę ???

Component to raczej wejście. Gdzie to sprawdzić ? Spojrzeć na tylną ściankę tv :)
Wg specyfikacji tego tv to wyjścia audio na RCA to tam nie ma.
Zostaje ci HDMI(ARC), optyczne lub słuchawkowe.
Jakie wejścia posiada amplituner ?
 

wwnowak1988

New member
Ampliture r jest starej daty ma tylko wyjście komponent i wejścia aux vcr TV pod cincze wszystko. Skoro TV ma wyjście słuchawkowe to podłączając pod to wyjście do wejście aux kina powino grać czy tak??
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ampliture r jest starej daty ma tylko wyjście komponent i wejścia aux vcr TV pod cincze wszystko. Skoro TV ma wyjście słuchawkowe to podłączając pod to wyjście do wejście aux kina powino grać czy tak??

Tak. Będzie grać.
Tv ma wejście HDMI oznaczone jako ARC ?
Jeżeli tak to może lepiej byłoby zastosować konwerter HDMI/RCA i tą drogą podłączyć do ampli ?
 

wwnowak1988

New member
Model amplitunera Panasonic SA-HT80. No właśnie podlanczalem przez wyjście słuchawkowe z TV do ampli i nic. Sprawdź ale pod wejście aux vcr i TV i nic ;(. Nad przejściówka pomyślę dobry pomysł ;)
 

wwnowak1988

New member
Z innej beczki bo widzę że masz w podpisie biokominek ;) jak się to cudo sprawuje idzie tym trochę nagrzać czy tylko wizualnie ?? Jakie koszty eksploatacji biokominka na miesiąc (jeżeli można zapytać ;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Model amplitunera Panasonic SA-HT80. No właśnie podlanczalem przez wyjście słuchawkowe z TV do ampli i nic. Sprawdź ale pod wejście aux vcr i TV i nic ;(. Nad przejściówka pomyślę dobry pomysł ;)

Rozumiem, że masz kabel jack/2RCA i tą drogą połączyłeś ampli z tv ?
Przełącz kabel w ampli na TVAUDIO IN i zmień w ampli wejście.
Sprawdź poziom głośności słuchawek. Może masz wyciszone.

Re: biokominek. :)
Koszt eksploatacji to niecałe 10zł/litr.
Jak sobie ustawię szczelinę na średni płomień to pali się 4-5 godzin.
Pojemność zbiornika to chyba 1,5 ltr lub 2.
Potrafi podnieść tem w pokoju 5x5 o 3 stopnie. :)
 
Ostatnia edycja:

wwnowak1988

New member
Wrócę z pracy to sprawdze jak z tym wyjściem słuchawkowym jeszcze raz bo kabel mam 3.5 jack / 2 cincze. Swoją drogą to nie widziałem typowo wyjścia 3.5 jakck pod słuchawki ale sprawdze dokładnie ;) ok dzięki

Co do bio kominka to niezle. Widzę że jednak trochę ciepła to daje. Fajna sprawa muszę nad tym pomyśleć bo żona kiedyś mnie nagadywala ale temat przegryzlem hehe ;). Myślałem żeby taki centralnie postawić w mieszkaniu bo mam warunki że będzie widoczny z każdego miejsca. Pytanie jakiej mocy/wymiary bym potrzebował na 80m2 ?? Do dogrzania rzecz jasna ;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
80m2 ??!! Zapomnij :)
Traktuj to raczej jako miły dodatek na chłodne wieczory i stworzenie nastroju. :)
Moj kominek to taka namiastka wisząca na ścianie :)
 

wwnowak1988

New member
No bardziej jako efekt ktory przez nastrój trochę temperaturę podnosi hehe ogrzewa duszę ;) Jak moją czymś zdenerwuje to będę miał kartę przetargowa ;)
Wracając do tematu bo jestem w pracy i nie mogę znaleźć zdjęcia tyłu tego tv-ika.
Może znalazłeś zdjęcie/rozpiske/info czy faktycznie ten lg ma wyjście 3.5 jack ??
 

wwnowak1988

New member
Ok znalazłem ma takie czarne wyjście pod komponentem więc obejdzie się bez adaptera. Czy ten adapter hdmiarc /rcm poprawiły jakość dźwięku między tym wyjściem jack-amplituner ???
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ok znalazłem ma takie czarne wyjście pod komponentem więc obejdzie się bez adaptera. Czy ten adapter hdmiarc /rcm poprawiły jakość dźwięku między tym wyjściem jack-amplituner ???

Pod komponentem to raczej optyczne :)
Sluchawkowego wyjścia to raczej bym szukał z boku, a nie z tyłu. :)
Jack do słuchawek ma zwykle 3,5 więc nie ma co sprawdzać. :)
Wrócisz do domu to po prostu sprawdź.

Co do jakości audio to wybrałbym najpierw HDMI-RCA, a potem słuchawkowe.
Jakość możesz łatwo sprawdzić porównując jedno i drugie.

Re: biokominek
To takie solidne wolnostojące, żeby robiły wrażenie potrafią nieźle kosztować no i palą jak smok. :)
 

wwnowak1988

New member
Jak smok to prawie jak ja hehe
Na rtvmaniak w opisie modelu jest jack 3.5 styłu pod comonentem więc trochę lipa w sensie ergonomi bo powinno być łatwo i przyjemnie żeby słuchawki z boku podłączyć no ale ... Dobrze że wogule jest. Musiałem podłączac pod inne wyjście od component widocznie i dlatego nie grało

Jak zahula to przejściówkę daruje chyba że będzie roznica na jakości ale to analog i to cyfra na analog

Chyba będzie trzeba kino sprzedać i kupić bezprzewodowego soundbara ;)
 

apk19

New member
opcja 1
na pilocie naciskasz ( tryby w 2 rzędzie od góry )
wybierasz 3 kropki pionowe
wybierasz Dźwięk
wybierasz Wyjście dźwięku
do wyboru masz :
1 Wewnętrzny głośnik
2 Wyjście audio (optyczne / HDMI ARC)
3 LG sound Sync (optyczne)
4 LG sound Sync / Bluetooth
5 Wyjście audio (liniowe)
6 Słuchawki Przewodowe
przechodząc opcji 1- 6 z prawej strony masz opis każdego z wyjść
opcja 2
na pilocie naciskasz (domek)
wybierasz Złącze Urządzenia
do wyboru masz jeśli chodzi o dźwięk
1 Kino domowe
2 Zestaw głośnikowy
3 Głośnik/słuchawki
4-10 inne
Telewizor ma dużo ustawień i warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z Podręcznikiem obsługi
Aby zapoznać się z Podręcznikiem obsługi :
na pilocie (domek)
wybierasz Podręcznik obsługi
Podręcznik obsługi można znaleźć na LG Jesteśmy tu dla Ciebie | LG Poland wpisujemy swój model TV (np. 49UH6507 ) i Podręcznik użytkownika ( html)
Tak przy okazji warto zaktualizować telewizor wgrywając najnowsze oprogramowanie pobierając bezpośrednio na TV lub z internetu LG Jesteśmy tu dla Ciebie | LG Poland
najpierw czytamy instrukcję aktualizacji i jak zrozumieliśmy to możemy wgrać oprogramowanie i pod żadnym pozorem nie wolno wyłączać TV do puki TV nie włączy się sam ponownie i nie napisze że aktualizacja została ukończona .
Do tego TV jest oprogramowanie Version 04.30.70 z grudnia 2016
 

wwnowak1988

New member
No o aktualizacji można pomyśleć co do tych opcji to rzecz jasna wszystko sprawdzilem.
Udało się podłączyć po Jacku i jest ok oczywiście nie 5.1 a 2.1 . Szkoda że nie można ustawić głośniki telewizora plus wyjście sluchawki. Chodzi o to żeby dźwięk był z telewizora i na kino gdzie to drugie bym zalanczal od potrzeby bez konieczności przełączania wyjść.

Może polecilibyscie jakiś sound bar 2.1 co by mi dawał niezle brzmienie i basik. Mój ampi ma suba 80w i kolumny niestandardowe po 140w.

Może jakiś sam wzmacniacz / amplituner 2.1 żebym mógł po HDMI/ blutoth podłączyć

Propozycje do 500pln ???
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
No o aktualizacji można pomyśleć co do tych opcji to rzecz jasna wszystko sprawdzilem.
Udało się podłączyć po Jacku i jest ok oczywiście nie 5.1 a 2.1 . Szkoda że nie można ustawić głośniki telewizora plus wyjście sluchawki. Chodzi o to żeby dźwięk był z telewizora i na kino gdzie to drugie bym zalanczal od potrzeby bez konieczności przełączania wyjść.

Może polecilibyscie jakiś sound bar 2.1 co by mi dawał niezle brzmienie i basik. Mój ampi ma suba 80w i kolumny niestandardowe po 140w.

Może jakiś sam wzmacniacz / amplituner 2.1 żebym mógł po HDMI/ blutoth podłączyć

Propozycje do 500pln ???

No, a jak chcesz mieć oryginalne 5.1 po RCA ? Myślę, że masz nawet 2.0, a nie 2.1.
 

wwnowak1988

New member
Nie no 2.1. Ampli ma oddzielne mozliwosci ustawienia glosnikow i jest ustawiony na 2 + sub i kopię zacnie tylko ten fakt przełączania w TV na wyjście słuchawkowe ...
 
Do góry