LG-system tallboy

luniopl

New member
Witam.
chciałbym zakupić kino domowe. w gre wchodzi max do3000zł i sklep media markt-dogodne raty w lucas bank :p. Obecnie mam kino panasonic ht 535 i jeśli chodzi o dźwięk to jestem zadowolony. Problem jedynie tkwi w braku podłączenia komputera pod 5.1. Co teraz wybrać?? zastanawiałem się na zestawem yamaha, bodajże amplituner rxv 359 + głośniki 5.1 yamaha(o ile pamiętam za ok. 2500zł), lub rxv 457 + głośniki 5.1 yamaha(ok. 3200). natomiast jak wszedłem do electro worda zaciekawiła mnie prezentacja zestawu LG z płaskimi kolumnami podłogowymi(dvd z wbudowanym amplitunerem + 5.1 głośników...to chyba ten system TALLBOY.). chłopaczek ze sklepu rozkręcił mi film torqe na 80 % głośności i grało naprawdę cudnie.
co wybrać??
1) zestaw yamaha posiada wszystkie wejścia 5.1(analog, optical, coaxial)
2)zestaw lg jest tańszy (do ok. 2500zł chyba kosztował), ładnie gra(200W subwoofer, 5x100W każdy z głośników), ale ma jedynie wejście optical.
Moja karta dźwiękowa (Sound Blaster X-Fi, wyjścia analog, SPDIF).
Czy istnieją kable SPDIF/optical?? bo jeśli nie to mogę zapomnieć o lg??
 

Axl2000

New member
luniopl napisał:
Witam.
chciałbym zakupić kino domowe. w gre wchodzi max do3000zł i sklep media markt-dogodne raty w lucas bank :p. Obecnie mam kino panasonic ht 535 i jeśli chodzi o dźwięk to jestem zadowolony. Problem jedynie tkwi w braku podłączenia komputera pod 5.1. Co teraz wybrać?? zastanawiałem się na zestawem yamaha, bodajże amplituner rxv 359 + głośniki 5.1 yamaha(o ile pamiętam za ok. 2500zł), lub rxv 457 + głośniki 5.1 yamaha(ok. 3200). natomiast jak wszedłem do electro worda zaciekawiła mnie prezentacja zestawu LG z płaskimi kolumnami podłogowymi(dvd z wbudowanym amplitunerem + 5.1 głośników...to chyba ten system TALLBOY.). chłopaczek ze sklepu rozkręcił mi film torqe na 80 % głośności i grało naprawdę cudnie.
co wybrać??
1) zestaw yamaha posiada wszystkie wejścia 5.1(analog, optical, coaxial)
2)zestaw lg jest tańszy (do ok. 2500zł chyba kosztował), ładnie gra(200W subwoofer, 5x100W każdy z głośników), ale ma jedynie wejście optical.
Moja karta dźwiękowa (Sound Blaster X-Fi, wyjścia analog, SPDIF).
Czy istnieją kable SPDIF/optical?? bo jeśli nie to mogę zapomnieć o lg??
jesli dla Ciebie takie LG cudnie gra to nie slyszales cudnie grajacego KD, za 3000zł już możesz poszaleć, skoro masz już jakieśtam kino Panasonica to ampli/dvd (domyslam sie ze wszystko w 1) sobie zostaw do odczytu dvd. Kup tylko amplituner i głośniki, zapomnij o niskich modelach jamaszki, ZAPOMNIJ O JAKICHKOLWIEK ZESTAWACH WSZYSTKO W 1 !!

3000zł...jak dl amnie = np. amplituner Onkyo 603 + komplet Jamo E680 + E6CEN5 + E600, mieścisz się w 3300zł i raty też masz lepsze w sklepach netowych często niż w MM...nie kupuj w MM chyba ze chcesz na serio kupic kolejne wszystko w 1...i do tego 30% drożej niż w sklepie netowym...

takie moje zdanie, ps. nie ma kabli coaxial - optic...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kabli coaxial-optical nie ma, ale są odpowiednie adaptery.

Popieram przemówcę. Chcesz mieć fajne kino, nie kupuj plastików.

ArtS :)
 

luniopl

New member
odp.

No tak ... łatwo powiedzieć. Tyle że jak by wystarczyło kupić amplituner to już bym to zrobił, ale niestety z tym kinem panasonica nie ma żadnego podłączenia...:/ wzmacniacz jest w sobwooferze i to jest centralna jednostka-do niego podłącza się zasilanie, 5 głośników i dvd(jakimś dźwinym kablem panasonica z dźwinymi końcówkami-lekko się wycwanili).
:) To LG już odrzuciłem ... dzięki za rade, a z tą yamahą?? tam jest oddzielnie amplituner, oddzielnie dvd i oddzielnie podłogowe kolumny drewniane yamaha i sobwoofer. To jeszcze pomóżcie mi z tą yamahą żebym głupstwa nie zrobił kupując ten zestaw. no i jakie zestawy proponujecie??
z góry dzięki za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

luniopl

New member
Raty w mm

A bo nie doczytałem drugiego posta.
W media markt mają raty 0 % tyle że nie wiem jak cenowo sprzęt wygląda w porównaniu ze sklepami internetowymi. Mogę poprosić o kilka dobrych adresików?? najlepiej jak by mieli raty w lucas bo tam mam tego panasonica i jak skończe go spłacać to nie będe musiał lecieć po zaświadczenie do biura tylko na dowód już-a to duży plus:p.

Ten zestaw jamo nie ma sobwoofera:/ czy te przednie kolumny z dwoma niskotonowymi głośnikami wystarczą czy trzeba będzie dokupić sobwoofer?? Czy jest jeszcze jakiś dobry amplituner klasy onkyo 603?? co powiecie o technics ax6??

a jakieś głośniki Balboa??co o nich sądzicie??mogą być?? + Pioneer vsx 416 lub 916??
 
Ostatnia edycja:

Axl2000

New member
luniopl napisał:
A bo nie doczytałem drugiego posta.
W media markt mają raty 0 % tyle że nie wiem jak cenowo sprzęt wygląda w porównaniu ze sklepami internetowymi. Mogę poprosić o kilka dobrych adresików?? najlepiej jak by mieli raty w lucas bo tam mam tego panasonica i jak skończe go spłacać to nie będe musiał lecieć po zaświadczenie do biura tylko na dowód już-a to duży plus:p.

Ten zestaw jamo nie ma sobwoofera:/ czy te przednie kolumny z dwoma niskotonowymi głośnikami wystarczą czy trzeba będzie dokupić sobwoofer?? Czy jest jeszcze jakiś dobry amplituner klasy onkyo 603?? co powiecie o technics ax6??

a jakieś głośniki Balboa??co o nich sądzicie??mogą być?? + Pioneer vsx 416 lub 916??

pioneer daje płaski dźwięk...nie biez go...(miałem)

co do subwoofera to zalezy jaki masz pokoj (wielkosc)

co do ampli technicsa ja bym sie w to nie pakował...(miałem...)

ceny w MM sa o 30% na + dla sklepow netowych. (moj dvd w necie 330zł a w MM 400zł na przykład)

a tego panasonica do ampli podlaczysz na 99,99% kablem optycznym lub coaxialnym, nie powiesz mi ze nie ma wyjścia...(wzmacniacze itd o czym mowiles nie maja tu nic do rzeczy, on ma tylko dac sygnal do amplitunera)
 

luniopl

New member
odp.

Mówie poważnie...nie dali tu żadnego złącza coaxial ani optical. nic kompletnie, bo gdyby dali takie złącza to bez problemu bym podłączył komputer w systemie 5.1 przez cyfrówke spdif, a tam poprostu nie ma nic. to wygląda tak:
-w sobwooferze jest wejście zasilania, wyjście na 5,0 głośników i wyjście/wejście na dvd. tym dziwnym kablem przesyłane są i dźwięki z dvd jak i przez niego sobwoofer daje zasilanie do odtwarzacza(odtwarzacz nie ma własnego zasilania. bez sobwoofera dvd by nie chodziło:/
-w dvd mamy tak: 2 wejścia stereo, wyjście euro, s-video, component i composit. to wszystko :/ nic więcej tam nie ma...a no i do anteny radiowej.
Co do pokoju to narazie nie mam za dużych warunków bo telewizor lcd 32' kino , komputer i sofa przed tv mieści się w 1/2 pokoju (5m2) :p taki swój mały kącik :), ale cenie sobie wysoki i mocny bass(używam sprzętu do muzyki, gier PC i filmów), do tego myśle przyszłościowo, bo niedługo raczej metrarz się zmieni na większy.
 
Do góry