LG SM8600 ustawienia obrazu

newinlg

New member
No to skalibrowałem.

Oto moje ustawienia tego telewizora oglądając telewizję naziemną po miesiącu użytkowania:

Podświetlenie ustaw adekwatnie do pomieszczenia. W dzień 80 to u mnie absolutne min.ale wieczorem przy sztucznym oświetleniu jest ok. Ja mam ustawione 90 bo mam nie będzie zmieniać ustawień na dzień i na noc.

Kontrast na podstawie tablic kalibracyjnych to u mnie 89

Jasność po kalibracji to 54

Ostrość. Przy kalibracji włączyć opcję super rozdzielczość na wysoka i ja mam ustawione na 20.

Kolor 50

Odcień G 10 ale i tak opcję Dynamiczny Kolor mam na Auto co dało bardzo dobre rezultaty włącznie z czerwienią która nie razi.

Temperatura barwową mam C20.

Sterowanie zaawansowane:

Kontrast dynamiczny wyłączony. W trakcie oglądania denerwowała mnie ciągła zmiana oświetlenia scen. Obraz też jest dość mocno przyciemniony.

Kolor dynamiczny Auto

Super rozdzielczość Wysoka

Gama kolorów Auto aby telewizor dobrał ją do źródła

Gamma Wysoka1, tutaj nawet oglądając telewizję widać różnicę w ustawieniu

Opcje obrazu:

Redukcje szumów niskie aby nie rozmyć obrazu

Płynna gradacja Wysoka. Świetnie to widać na tej grafice:

https://www.wallpaperflare.com/colo...ic-design-gradient-pink-color-wallpaper-pdpyw

Patrzymy na dół słupków które wydłużają się w miarę włączaniu z niższych do wyższych ustawień

Poziom czerni Auto

Prawdziwe kino Włączone

Kontrola jasności w celu ochrony oczu Włączona co radykalnie ociepla obraz.

Lokalizacja przyciemnienia LED koniecznie Wyłączona

TrueMotion Wyłączony bez wad płynnego obrazu.

Miłego kalibrowania :)
 

newinlg

New member
Ciągle coś zmieniam żeby więcej wycisnąć z tego tv i jest parę uwag odnośnie tego co napisałem wcześniej:

Płynną Gradację nie polecam wysoką bo kolory są zbyt jaskrawe.
Odnośnie Regulacji jasności w celu ochrony oczu opisałem Tryb komfortowy dla oczu w dodatkowych ustawieniach, to ona ociepla obraz. Regulacja jasności nie dużo zmienia.
Ostrość polecam 10 na telewizji naziemnej a nie 0 jak polecają na necie.

Opisane opcje dotyczą trybu standardowego co podbija kolory. Jeśli chcesz mieć realistyczne użyj profilów ISF.
 

cysiu100

New member
Jeśli chodzi o podświetlenie Edge i widoczne latarki głównie prawy bądź lewy dolny róg polecam delikatnie przez szmatkę podociskać matrycę. Ja popróbowałem docisnąć troche w okolicach narożnika potem bliżej środka i cudownie efekt nierównego podświetlenia zmniejszył się o co najmniej 50%
 

magbag

New member
Wczoraj kupiłam ten model telewizora 49 cali (większego bym nie wcisnęła ;)).

Z góry przepraszam, że tak od razu, w swoim pierwszym poście na forum - zamiast grzecznie się przywitać proszę o pomoc :). Próbuję ustawić obraz i cały czas coś mi nie pasuje.

@kiki - czy mogę napisać PW w sprawie tych ustawień?
 

norbik11

New member
Witam. Zakupiłem ten TV . Ma ktoś może jakieś dobre ustawienia ( to poproszę ) bo moje cały czas wydaja się nie najlepsze.
 

pietrow3

New member
Witam. Zakupiłem ten TV . Szperam w necie, ale nie mogę wyszukać jakichś fajnych ustawień. Ma ktoś może jakieś dobre ustawienia ( to poproszę ). Z góry dziękuję
 

cinek13pl

New member
Witam. Ja również prosiłbym o ustawienia obrazu w telewizorze LG 55lm 8600. Kiki napisałem na priv. Jeżeli mógłbyś pomoc to bym prosił. Pozdrawiam.
 
Do góry