LG SM8600 - Pytanie o herce i czerń

Anarch

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu tv LG SM8600, ale SM8200 jest tańszy, a różnią się chyba tylko hercami. Stąd dwa pytania:

1. Czy 120hz w telewizorze LG SM8600 ma znaczenie przy oglądaniu netflixa/hbo go/nc+? Jestem w tym temacie zielony i nie rozumiem, czy warto w ogóle do tego dopłacać? Czy to nie jest tak, że aby mieć te 120hz na telewizorze, to dany film/program w tv też musi być "robiony" w ten sposób?

2. Czy są tutaj osoby, które widziały ten tv w akcji i mogą się wypowiedzieć na temat czerni i bleedingu? Telewizję zawsze oglądam przy zapalonym świetle (stojąca lampa podłogowa), czy w takich warunkach ta słaba czerń i białe poświaty są bardzo widoczne?

Będę dozgonnie wdzięczny za odpowiedzi.
 

tutrus

New member
Przy tym telewizorze najlepiej oglądać właśnie z włączonym światłem. Wtedy nie widać poswiaty....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ale sie uśmiałem.
Jezeli zamierzasz kupic 65 cali to odświeżanie ma ogromne znaczenie.
Co do powiaty jest widoczna na ustawieniach które nie nadaja się do oglądania. Wystarczy tryb filmowy, niepamiętam juz nazwy ale eliminuje piswiate.
Pinysl nad sony xf8505 65 cali ma ma matryce VA Która sobie lepiej poradzi.
 

Ryszard48

Member
Ale sie uśmiałem.
Jezeli zamierzasz kupic 65 cali to odświeżanie ma ogromne znaczenie.
Co do powiaty jest widoczna na ustawieniach które nie nadaja się do oglądania. Wystarczy tryb filmowy, niepamiętam juz nazwy ale eliminuje piswiate.
Pinysl nad sony xf8505 65 cali ma ma matryce VA Która sobie lepiej poradzi.

ale ma za to duży input lag
 
Ostatnia edycja:

Anarch

New member
Ale sie uśmiałem.
Jezeli zamierzasz kupic 65 cali to odświeżanie ma ogromne znaczenie.
Co do powiaty jest widoczna na ustawieniach które nie nadaja się do oglądania. Wystarczy tryb filmowy, niepamiętam juz nazwy ale eliminuje piswiate.
Pinysl nad sony xf8505 65 cali ma ma matryce VA Która sobie lepiej poradzi.
W moim przypadku w grę wchodzi tylko tv o przekątnej max 50 cali. Miałem Philipsa PUS7334 55 cali, korzystałem z niego przez 8 dni i ciągle bolały mnie oczy.

Co do odświeżania, to przy 50 calach nie jest mi te 120hz do niczego potrzebne i wystarczy standard 60hz? Bo nie do końca rozumiem ;)
 

Ryszard48

Member
Tzn?
Input lag na poziomie 14ms jest duzy?

Na neonet znalazłem taki opis

Na 55-calowym modelu XF8505 obejrzałem liczne fragmenty z munidalu 2018 i nie dopatrzyłem się żadnych mankamentów. Matryca VA gwarantuje lepszy kontrast i czerń, ale modele z matrycą IPS oferują lepsze kąty, co też jest dużym atutem, gdy oglądamy mecze w większym gronie. Graczy powinien zadowolić input lag na poziomie 23 ms

Też zastanawiam sie nad zakupem tego modelu XF8505 warto kupic czy model XG8505
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jak 50 cali to jakis fajny panas na ips wystarczy.
Pamietaj ze ustawienie tv ma duze znaczenie. Ja mam samsunga nu8042 i cały czas ogladam na trybie film bo inne tryby nie wygladaja za dobrze. Chyba ze masz mocno naswietlone pomieszczenie wtedy uzywasz inne ustawienia.

Zapytaj KIKIego on doradzi
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

W moim przypadku w grę wchodzi tylko tv o przekątnej max 50 cali. Miałem Philipsa PUS7334 55 cali, korzystałem z niego przez 8 dni i ciągle bolały mnie oczy.

Co do odświeżania, to przy 50 calach nie jest mi te 120hz do niczego potrzebne i wystarczy standard 60hz? Bo nie do końca rozumiem ;)


Miałeś Philipsa 55 cali, czy teraz 55 cali Ci już nie wchodzi ?
Dozbieraj kasy i kup OLEDA 55 cali
 

Anarch

New member
Miałem philipsa pus7334 55 cali i nie mogłem go znieść. Za duży, za jasny, oczy bolały. Zwróciłem do media expert korzystając z gwarancji satysfakcji, a pieniądze oddali mi na kartę podarunkową, więc w grę wchodzi zakup tylko w media expert. Oledy są za drogie.

Nadal nie wiem, co z tymi hercami, oglądany będzie netflix, hbo go, satelita, głownie seriale, filmy, piłkarska liga mistrzów i hokej (gdy tylko jest transmisja w tvp sport). Głównie oglądam wieczorem i nocą przy zapalonej stojącej lampie. Stad pytanie, czy wystarczy mi ten LG SM8200, czy dopłacać do SM8600, czy w cenie do 3000 zł jest coś lepszego?
 

Anarch

New member
Ok, dzięki :) A mógłby mi ktoś tak łopatologicznie wytłumaczyć te herce? Czy te 120hz będą widoczne na wszystkim co włączę na tym telewizorze? Na monitorach do pc jest to zrozumiałe, mam monitor 144hz i ile wycisnę z karty graficznej tyle będę mieć. Jak jest z telewizorami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z karty graficznej OK.
Teraz telewizje nadają masz w 60HZ (USA , Azja) i 50HZ Europa.
Gry masz obecnie w 60FPS, więc nie musisz się spinać.
A żeby oczy nie bolały telewizor wymaga kalibracji obrazu.
I Philips ten byłby po kalibracji idealny !
 

Anarch

New member
Z karty graficznej OK.
Teraz telewizje nadają masz w 60HZ (USA , Azja) i 50HZ Europa.
Gry masz obecnie w 60FPS, więc nie musisz się spinać.
A żeby oczy nie bolały telewizor wymaga kalibracji obrazu.
I Philips ten byłby po kalibracji idealny !
W ogóle nie rozumiem o czym piszesz :p Chyba ze trzy razy już pytałem, czy na zwykłej tv z nc+, streamingu netflix lub hbo go widać te 120 hz czy nie i nikt nie odpowiedział wprost.

A ten philips własnie był po kalibracji. Sam widziałem, jak typek w sklepie ją robił.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie widać z programów telewizyjnych.


To opisz proszę jak robił na sklepie kalibrację ?
Jaki miał sprzęt i czy wyłączyli światło wówczas na sklepie przy kalibracji ?
 

Anarch

New member
Nie widać z programów telewizyjnych.


To opisz proszę jak robił na sklepie kalibrację ?
Jaki miał sprzęt i czy wyłączyli światło wówczas na sklepie przy kalibracji ?
Ok, czyli już wiem, że z programów tv nie widać. A z Netflixa lub hbo go?

Przyniósł lapka, na którym chyba mieli zapisane konfiguracje różnych tv i ustawił wg tego co tam miał. Światła nie gasili. W domu z ciekawości sprawdzałem, jak wygląda obraz na innych predefiniowanych stylach i był koszmarny. Na tym co on ustawił obraz był świetny.
 

kosa666

New member
no jak nie widać??? ludzie co wy gadacie???

zobaczcie piłkę nożną albo skoki narciarskie na jednym i drugim... o konsoli nawet nie wspomnę
 
Ostatnia edycja:

QbaaM

New member
Mam sm8600 od jakiegoś czasu. Jeśli chodzi o filmy na Netflix itp. to matryca 50/60 Hz wystarczy w zupełności. Filmy są oryginalnie tworzone w 24 klatkach oczywiście jak ktoś lubi można oglądać filmy z włączonym uplyniaczem ale twórcy i reżyserzy radzą wszelkie uplyniacze wyłączyć. Jeśli chodzi o sport to zależy z jakiego źródła się go ogląda przy oglądaniu sportu z naziemnej nie widzę specjalnej różnicy. Jeśli chodzi o konsolę to na chwilę obecną gry mają problem żeby chodzić w 60 klatkach a produkcji w 120 nie ma wgl. Moze nowa generacja konsol coś zmieni ale raczej w to wątpię. Z matrycy 120hz w grach skorzystasz jedynie podłączając dobrego pc pod tv
 
Ostatnia edycja:

Anarch

New member
Mam sm8600 od jakiegoś czasu. Jeśli chodzi o filmy na Netflix itp. to matryca 50/60 Hz wystarczy w zupełności. Filmy są oryginalnie tworzone w 24 klatkach oczywiście jak ktoś lubi można oglądać filmy z włączonym uplyniaczem ale twórcy i reżyserzy radzą wszelkie uplyniacze wyłączyć. Jeśli chodzi o sport to zależy z jakiego źródła się go ogląda przy oglądaniu sportu z naziemnej nie widzę specjalnej różnicy. Jeśli chodzi o konsolę to na chwilę obecną gry mają problem żeby chodzić w 60 klatkach a produkcji w 120 nie ma wgl. Moze nowa generacja konsol coś zmieni ale raczej w to wątpię. Z matrycy 120hz w grach skorzystasz jedynie podłączając dobrego pc pod tv
A mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat obrazu w tym sm8600? Bardzo widać te białe plamy? Ogólnie, wart swojej ceny?
 

kosa666

New member
Mam sm8600 od jakiegoś czasu. Jeśli chodzi o filmy na Netflix itp. to matryca 50/60 Hz wystarczy w zupełności. Filmy są oryginalnie tworzone w 24 klatkach oczywiście jak ktoś lubi można oglądać filmy z włączonym uplyniaczem ale twórcy i reżyserzy radzą wszelkie uplyniacze wyłączyć. Jeśli chodzi o sport to zależy z jakiego źródła się go ogląda przy oglądaniu sportu z naziemnej nie widzę specjalnej różnicy. Jeśli chodzi o konsolę to na chwilę obecną gry mają problem żeby chodzić w 60 klatkach a produkcji w 120 nie ma wgl. Moze nowa generacja konsol coś zmieni ale raczej w to wątpię. Z matrycy 120hz w grach skorzystasz jedynie podłączając dobrego pc pod tv

Ty tak na serio uważasz, że częstotliwość odświeżania ekranu jak nie ma pokrycia w klatkach jest niepotrzebna??? Ludzie co Wy piszecie???

Słyszałeś o czymś takim jak smużenie??

:confused:
 
Do góry