LG sm8600 prosba o pomoc

Elgik

New member
Witajcie! Prosze o pomoc bardziej doswiadczonych uzytkownikow. Jestem zadowolony z telewizorka w tych pieniadzach. Chodzi o to ze ustawilem go sobie po hdmi z PC jako 2 monitor w trybie "rozszerz ekrany" i kiedy ustawiam rozdzielczosc w ustawieniach na PC 3840 na 2160 w 60Hz
w menu telewizora mam opcje Trumotion gdzie moge ustawic De-blur i De-judder. Jesli chodzi o rozdzielczosc 4k maksymalnie mozna wybrac 60Hz. Natomiast jesli w PC wybiore rozdzielczosc 1920 na 1080 w 100Hz wtedy w telewizorku nie wyswietla sie opcja Trumotion czyli nie moge regulowac De-blur i De-judder. Dlaczego tak sie dzieje i ktora opcja bedzie lepsza? 4k w 60Hz z Trumotion czy Full HD w 100Hz bez Trumotion. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Trumotion : De-blur i De-judder , Te dwa suwaki co masz i opisujesz o nich nic nie mają wspólnego z rozdzielczością jak opisujesz

Te suwaki są do ustawienia płynności obrazu a nie do rozdzielczości !!!!

TruMotion jest jak najlepsze odwzorowanie obrazów ruchomych, czyli poprawa (optymalizacja) ich jakości, i to nie tylko w szybkich, dynamicznych scenach, lecz także we wszystkich scenach, w których mamy do czynienia z jakimkolwiek ruchem obiektów na ekranie.
 

Elgik

New member
Dziekuje za odpowiedz. Tak wiem ze Trumotion odpowiada za plynnosc a to o co chcialem zapytac to wlasnie czy plynniej bedzie z rodzielczoscia 4k w 60Hz i uruchomionym Trumotion czy z rozdzielczoscia Full HD w 100Hz ale bez mozliwosci Trumotion.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja np w swoim philipsie mam powyłączane wszystkie ulepszacze itp związane opcje z płynnością obrazu , matryca 120 Hz natywna , Jak miałem LG także z natywnym panelem 120 Hz to miałem także powyłączane , Jak komu pasuję ?
 

Elgik

New member
Witam! Nie kalibracji nie robilem. Nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi dlaczego kiedy na karcie graficznej wybiore rozdzielczosc czy to 4K czy FULL HD w 100Hz wowczas w menu telewizora funkcja Trumotion jest niedostepna, natomiast po wybraniu 4K czy FULL HD w 60Hz opcja Trumotion w telewizorze robi sie dostepna. Z tego co samemu udalo mi sie zaobserwowac to uwazam ze obraz jest plynniejszy kiedy wybiore czestotliwosc 60Hz i ustawie De-blur na wartosc 10 suwak De-judder trzymam na wartosci 5 natomiast Trumotion trzymam wylaczone poniewaz powoduje migotanie co mnie bardzo drazni.
 
Do góry