LG SM8600- obraz rwie momentami

srssrs

New member
witam

Kupiłem ten tv głównie przez to ,że jest idealny pod sport i konsole z racji odświeżania 120Hz. Grając na konsoli w Fife 20 online zauważyłem, że czasem obraz nie jest płynny tylko rwie. Też zauważyłem, ze na niektórych stadionach dużo gorzej odświeża. objawy te również występowały podczas meczu na dwa pady. Podczas oglądania jakiegos programu lub reklamy również ten obraz momentami szarpał...
Co może być przyczyną? Przeprowadziłem kalibracje tv wysłaną od Kikiego. Miał ktoś podobne akcje?
Kabel HDMI może być tego przyczyną?
 

srssrs

New member
są - może chodzi o opcje TrueMotion? do wyboru jest:
Wył.
Gładki
Wyczyść
Użytkownik i tu sie ustawia De-Judder od 0 do 10 i De-Blur od 0 do 10.
Co najlepiej ustawić?
 

QbaaM

New member
Uplyniacze to opcja TrueMotion. Polecam przy graniu włączyć tryb obrazu gra. Wyłącza to wszystkie uplyniacze i zmniejsza input lag. Jeśli chodzi o oglądanie filmów to trzeba ustawić to pod siebie. Deblur zmniejsza smużenie ale tyczy się to chyba materiałów przesyłanych w 60 klatkach np. niektóre transmisje sportowe. Dejuder zmniejsza charakterystyczne szarpanie i poprawia płynność ruchu w filmach (24 FPS). Ja mialem ustawione deblur 7 dejuder 2. Ale ogólnie zalecam to wyłączyć bo funkcja ta powoduje występowanie artefaktów.
 

QbaaM

New member
A co ma kalibracja do funkcji upłynniacza ?
Chcąc oglądać filmy w formie takiej jak widział to reżyser twórcy zalecają wszelkie upłynniacze i sztuczne polepszacze obrazu wyłączyć. Co kto lubi. Kalibracja ma na celu zmniejszenie błędu odwzorowania barw a tu mowa o uplyniaczach obrazu. Jeżeli chodzi o gry polecam grać z włączonym trybem gra który wyłączy wszystkie polepszacze i uplyniacze i zmniejszy tym samym input lag. Rwanie obrazu o którym piszesz może wynikać z faktu że uplyniacze mogą powodować różne artefakty a sama gra przycina bo input lag skacze do nieakceptowalnego poziomu. Polecam spróbować w trybie gra
 

srssrs

New member
Kai masz wybrany tryb podświetlenia matrycy ?

Kiki kalibrację mam zrobioną tą co mi wysłałeś na e-maila. Ale podczas gry w ps 4 gram na "tryb GRA" Gdzie sprawdzić jakie mam ustawione podświetlanie matrycy?

Problem głównie polega na tym, iż grając na PS 4 w Fife 20 mecz offline to obraz nie jest tak płynny jak powinien, rwie, nie bardzo mocno ale ewidentnie widać rwanie. Jak gram online to już ten problem nie występuje. Jedynie w niektórych przypadkach jak zagram mecz online i mecz rozegrywa się na stadionie z murawą o takiej bardziej realistycznej strukturze to widać, że telewizor sobie nie radzi chyba z przetwarzaniem kolorów, nie wiem jak to nazwać, bo widać takie delikatne smużenie. Spróbuje nagrać filmik jak to wygląda i tu udostępnić. Grająć w PS4 gram na ustawieniach obrazu "Tryb Gra".
Nie rozumiem, czemu grając offline występuje taki problem a online nie.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Kiki kalibrację mam zrobioną tą co mi wysłałeś na e-maila. Ale podczas gry w ps 4 gram na "tryb GRA" Gdzie sprawdzić jakie mam ustawione podświetlanie matrycy?

Problem głównie polega na tym, iż grając na PS 4 w Fife 20 mecz offline to obraz nie jest tak płynny jak powinien, rwie, nie bardzo mocno ale ewidentnie widać rwanie. Jak gram online to już ten problem nie występuje. Jedynie w niektórych przypadkach jak zagram mecz online i mecz rozegrywa się na stadionie z murawą o takiej bardziej realistycznej strukturze to widać, że telewizor sobie nie radzi chyba z przetwarzaniem kolorów, nie wiem jak to nazwać, bo widać takie delikatne smużenie. Spróbuje nagrać filmik jak to wygląda i tu udostępnić. Grająć w PS4 gram na ustawieniach obrazu "Tryb Gra".
Nie rozumiem, czemu grając offline występuje taki problem a online nie.

A grasz tylko na trybie GRA jak grasz na konsoli ?
 

srssrs

New member
cofam to co napisałem, że gram na trybie gra. Po wejsciu na konsole zmieniał tryb na inny. jak zmieniłem na tryb gra to już nie przerywa :) więc puki co jest ok.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Bo na trybie GRA podejrzewam że upłynniacze obrazu są wyłączone , gdybyś przeszedł na Osobiste lub Naturalne i wyłączył upłynniacze to także obraz nie był by rwany
 

QbaaM

New member
W trybie innym niż gra i po włączeniu upłynniacza input lag podskoczy do wartości grubo powyżej 60 ms. Z takim inputlagiem nie da się komfortowo grać zwłaszcza w tak dynamiczne gry jak FIFA a szczególnie w trybie online niski input lag jest bardzo ważny.
 

QbaaM

New member
Ja napisałem że na innym oprócz gra i upłynniacze wyłączyć a nie włączyć jak napisałeś

Sorki masz rację mój błąd :) Myślę jednak że rozsądniej jest zostać na trybie gra w innych trybach trzeba by też powylaczac różne polepszacze obrazu, redukcję szumów itd. Lepiej nie obciążać zbytnio procesora tv bo to również może wpłynąć na opóźnienia w grach.
 
Do góry