LG SM 8600 PLA i hevc

newinlg

New member
Chciałem zapytać czy użytkownicy mojego telewizora mieli jakieś problemy ze standardem dvbt 2.
Mój instalator mówi, że z anteną wszystko w porządku a ten tv przecież obsługuje hevc. Kupowaliście dekoder czy może to coś innego?
 

Puma2014

New member
Jeżeli odbierasz poprawnie kanał na MUX 3 'sprawdzam tv' to jest połowa sukcesu, oznacza że masz kodek HEVC.
 

newinlg

New member
Tak, działał mi ten kanał jak był ale teraz mam tylko kanały analogowe. W strojeniu automatycznym nie widzi żadnego cyfrowego a w necie częstotliwości do strojenia ręcznego nie znalazłem. Co jeszcze sprawdzić?
 

Puma2014

New member
Jak to kanały analogowe ? Analogowych nie ma od kilku lat.
Wnioskuje z tego że masz antenę zbiorczą lub kablówkę, jeżeli tak jest to zwróć się do instalatora sieci aby to poprawił. Możliwe że w Twoim regionie MUXy zmieniły częstotliwość i instalator musi na wzmacniaczu kanałowym zmienić kanały (MUXy) które puszcza dalej.


Na stronie LG jest napisane że masz w telewizorze głowicę DVB-T2 a skoro odbierałeś kanał 'sprawdzam tv' to masz też kodek HEVC czyli wszystko powinno działać.


Podaj jeszcze region gdzie mieszkasz.
Zapytaj najlepiej na forum Emitel, tam ludzie znają się dużo lepiej niż ja.
 
Ostatnia edycja:

Puma2014

New member
Nie spotkałem się z tym aby LG blokowało na Polskę, przeważnie dotyczy to telewizorów Thompson ale warto spróbować.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A ja się spotkałem i to w tym tygodniu. Znajoma dzwoniła z problemem że po zmianie standardu nadawania nie wyszukuje jej kanałów. Tv LG UM7450 po przestawieniu na Niemcy wyszukał bez problemu a na PL nie chciał za nic.
 

newinlg

New member
Wypróbowałem antene pokojową i coś zadziałało ale nie zdało egzaminu więc zostaje kablówka albo internet. Dziękuje za pomoc
 
Chciałem zapytać czy użytkownicy mojego telewizora mieli jakieś problemy ze standardem dvbt 2.
Mój instalator mówi, że z anteną wszystko w porządku a Showbox jiofi.local.html tplinklogin ten tv przecież obsługuje hevc. Kupowaliście dekoder czy może to coś innego?
Na stronie LG jest napisane że masz w telewizorze głowicę DVB-T2 a skoro odbierałeś kanał 'sprawdzam tv' to masz też kodek HEVC czyli wszystko powinno działać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry