LG SL10Y vs SL8Y - czy warto dopłacać?

tomekzc

New member
Dzień dobry,
jak wyżej. Czy osoba ogarniająca temat audio coś podpowie w tej kwestii? Przeglądałem specyfikację i wydaje mi się, że nie ma zbyt dużej różnicy aby dopłacać prawie 50% ceny.


Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
Hej. Modele SL ,są chyba z 2019 r. w 2020 były SN, a teraz na 2021 jest SP.
Ja kupiłem Model SN10 i jestem mega zadowolony. W niedalekiej przyszłości rozbuduje zestaw o tylne głosniki .
 

tomekzc

New member
Budżet 4k. Najbardziej zależy mi na dobrym, przestrzennym dźwięku w filmach oraz grach.
A z czym ten G1 jest lepszy od SN10Y? Mniej kanałów, mniejsza moc.

STARY1977MJ
dziekuje za opinie. Jak na nim działa Atmos, słychać coś przestrzeni?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację nie jest lepszy od G1
Cena nowych sztuk to 3300 zł.
Taniej są po refreshingu .
Oczywiście, że słychać przestrzeń.
Słychać już w G1, a G1 masz detal za 3999 zł.
Ale dla niebieskich cena specjalna.
 

VitoCx

Member
Mam SL10Y rozbudowane o dwa dodatkowe głośniki surround spk-8 i zestaw gra super. Mocy wystarczająco a efekty przestrzenne robią robotę. Co do Atmos to wszystko zależy od nagrania. Nie w każdym filmie czy serialu słychać. Poza tym to tylko namiastka tego co oferuje prawilny system DA z głośnikami w suficie.
Niemniej dla osób z mała przestrzenią na tego typu instalacje, zestaw od LG potrafi pozytywnie zaskoczyć.
 

tomekzc

New member
Mam SL10Y rozbudowane o dwa dodatkowe głośniki surround spk-8 i zestaw gra super. Mocy wystarczająco a efekty przestrzenne robią robotę. Co do Atmos to wszystko zależy od nagrania. Nie w każdym filmie czy serialu słychać. Poza tym to tylko namiastka tego co oferuje prawilny system DA z głośnikami w suficie.
Niemniej dla osób z mała przestrzenią na tego typu instalacje, zestaw od LG potrafi pozytywnie zaskoczyć.




Wielkie dzięki za odpowiedź. Niestety mam zbyt mały pokój na tyle głosniki. Mam pytanko, czy ty miałeś tylne od razu czy dokupywałeś po czasie? Ciekawi mnie jak ten soundbar gra bez tylnych głośników. No i czy miałeś doświadczenia wczesniej z jakimś soundbarem czy to twój pierwszy?
 

VitoCx

Member
Akurat to mój pierwszy, ale wyboru dokonałem świadomie.
Dokupowałem bo brakowało mi przestrzennego efektu właśnie. Tzn bez tego belka gra super ale dopiero po ich dodaniu, oglądanie filmów czy granie na konsoli weszło na nowy poziom. Jeśli się zastanawiasz czy warto, to mogę Ci śmiało polecić ten zakup.
Czemu uważasz, że masz zbyt mały pokój? Ja mam zamontowane na ścianie tuż za plecami, gdzie się kanapa kończy. Na te głośniki nie potrzeba wiele miejsca.
 

tomekzc

New member
Akurat to mój pierwszy, ale wyboru dokonałem świadomie.
Dokupowałem bo brakowało mi przestrzennego efektu właśnie. Tzn bez tego belka gra super ale dopiero po ich dodaniu, oglądanie filmów czy granie na konsoli weszło na nowy poziom. Jeśli się zastanawiasz czy warto, to mogę Ci śmiało polecić ten zakup.
Czemu uważasz, że masz zbyt mały pokój? Ja mam zamontowane na ścianie tuż za plecami, gdzie się kanapa kończy. Na te głośniki nie potrzeba wiele miejsca.




Małe mieszkanie i mała odległość od TV, gdzie siedzę z 1.5m max. W zasadzie jestem przekonany na ten soundbar, tylko tak teraz patrzę na rozmiary i czy on rzeczywiście jest aż taki wielki? Stolik pod TV mam szeroki na 150 cm a ten soundbar to az 144 cm? :shock: Dotychczas miałem soundbar sony 100 cm i był dość spory a ten prawie o połowę dłuższy.
 

VitoCx

Member
No jest spory natomiast u mnie az tak się nie rzuca w oczy bo idealnie komponuje się po tv 65 cali, ta sama długość.
Surroundy zawsze możesz dokupić, ale uwierz mi warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wszystkie modele do wyboru.
Do 65"są one specjalnie zaprojektowane.
Pytanie końcowe ile przeznaczasz kasy ?
 

tomekzc

New member
Pisalem juz wczesniej, ze 4 tysiace. TV mam 55 cali LG Bxa.
Poogladalem na internecie recenzje i ten SN10Y jest chyba za duzy na moj stolik i prawdopodobnie kupie tegoroczny sp8y...
 
Do góry