LG seria LZ55 poszukuja za i przeciw (26LZ55, 32LZ55, 27LZ55)

bandi

New member
Mam ten telewizorek i powiem że jestem bardzo miło zaskoczony jakością przez złącze DVI.

Obraz jest bardzo kontrastowy - nieporównywalnie lepszy od samsunga 32T51b (już nie pamiętam modelu ale w podobnej cenie)

Przede wszystkim ten LG ma super kontrast i bardzo dobry czas reakcji - 8ms, co sprawia że jest bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym (do 4000 zł)

Polecam - zastąpi ci monitor w PC przez złącze DVI lub VGA, bo pracuje się wyjątkowo komfortowo.

Niestety nie sprawdziłem do końca reszty w tym TV, ale jeżeli nie oczekujesz od TV więcej niż świetny obraz to nie będziesz zawiedziony.
 

okko19

New member
osobiście mając do wyboru 32T51 samsunga i 32 LZ 55 LG wolałbym dorzucić i kupić samsunga.LZ ma fioletową matryce zamiast czarnej a i sama jakość matrycy i obrazu nie jest ciekawa. Za naturalną czerń i lepszy obraz z anteny naziemnej lepiej jest wydać 500 PLN wiecej i kupić samsunga.podłączając LZ po componencie jest tużo gorszy niż przy antenie a i wygląd panelu jest tragiczny.Wieć zanik cokolwiek kupicie i wydacie na 26 cali 3 000 to przemyślcie czy nie lepiej dołożyć 700-800 PLN i kupić np.LXgdzie i designe i jakośćjest na poziomie
 

teosmt

New member
Cubol napisał:
Witam...

No wreszcie kupiony w sobotę... chyba za dobrą ceną 3799...
Wrażenia:
1. Obraz z kablówki - jak to powidzieć... przesiądę sie chyba na CYFRĘ+...bo na niektórych kanałach jeeeeezuuu... Ale obejrzałem sobie F1 w niedzielę na 4-ce... jakiś slalom gigant na eurosporcie...bardzo fajnie. Nie było smużenia. Ale niestety niektóre kanały nie za bardzo...no ale to kwestia sygnału. :mad:
2.Obraz z DVD - nie mam się co przyczepiać. Dla "videofila" na pewno czerń nie będzie super hiper smoła. Dla mnie jest akceptowalna.
3. Zakupiłem również DVD HD (Philips DVP 5900)... Ponieważ w jakimś wątku była dyskusja odnośnie 32LZ55 i progressive scan... potwierdzam, że chodzi bez problemu. Tylko musi być podłączony przynamniej przez kabel component do DVD. Obejrzałem "Piąty Element" w B.Willisem wczoraj w nocy - miodzik :D
4. Jest też wejście DVI, (jeszcze nie podłączałem). DVD ma wyjście HDMI, a kabalek mam DVI-DVI (muszę kupić przejściówkę HD-DVI). Chyba dobrze kombinuję, że mogę podłączyć wyjście DVD HDMI i wejście DVI w TV.. ??
5. Podsumowując jestem zadowolny... za tą cenę 32 cale panorama LCD myślę że ok. Wiem , że pewnie są lepsze LCD 32 od tego, ale chyba jak to mówił KIKI wymagaj od sprzętu tyle ile za niego zapłaciłeś ;) Matryca równomiernie podświetlona... nigdzie nie ma żadych plam, przejaśnień czy coś takiego, nie buczy, nie brzęczy żadna cewka czy co tam jeszcze ;). Ogólnie w skali 1-5 daję mu 4+.


A jaka kablwka? Ciekaw jestem jak będzie śmigał na kablwce UPC w Gdańsku
 

Ptak

New member
Powitanie

Witam wszystkich użytkowników forum. Jestem na tym forum pierwszy raz i mam pewnego rodzaju problem z tv LG RZ26LZ55 - ostatnio zauważyłem dwa czerwone pionowe paski.Paski te widoczne są przy ogladaniu dvd jak i tv. Nie wiem czy to są jakieś typowe objawy czy mam problem i muszę atakować serwis. Wdzieczny będe za każdą informację. Dziękuję i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
jeśli występuja na różnych źródłach to zdecydowanie sprawa serwisu.
Sprawdź czy jest również problem z nimi / te dwa paski/ wtedy gdy masz podłączone dvd i telewizję?
pozdrawiam
 

Ptak

New member
Tak dokładnie jest na dvd te paski są nawet bardziej widoczne:( czyli serwis.
Dziekuje za szybką odpowiedź i muszę przyznać ze to forum to jedno z lepszych:)
pozdrawiam i obiecuje pozostać z wami na dłużej:)
 

limalo

New member
:razz:Witam!
Mam LG RZ-27LZ55 z którego jestem bardzo zadowolony!!!
Podpięte są XBox,DBox,PS2oraz magnetowid Thomson.
Bardzo wiele zależy od żrudła obrazu najlepszy efekt-to gry,oraz
satelita.Telewizja naziemna daje wiele do życzenia,myślę że zmieni
sie to po przejściu na nowy system(mam nadzieję).Polecam!;)
Cena 2300
 
Ostatnia edycja:

Stefansa

New member
Wolne przełączanie programów LG 32LZ55

Witam,

Zauważyłem, że LCD LG 32LZ55 ma tendencję do powolnego a wręcz zółwiego czasu przełączania pomiedzy programami. Czy ma ktoś doświadczenia w jaki sposób możnaby przyśpieszyć ten czas reakcji telewizorka aby był taki jak w starych kinespokowcach? Czy menu serwisowe umożliwia przyśpieszenie tej niedogodności?

pozdrawiam

Stefansa
 

murfel

New member
Lg Rl-27lz55

CZEŚĆ może ktoś doradzić lub poradzić czy warto kupić LG RL-27LZ55 ? Jest teraz w promocji za 1844 pln wiem że cena nie jest najważniejsza ale czy warto go kupić ? Dzieki z góry za pomoc .
 

DrOzda

New member
Chyba w mix-agd ale był w tej cenie w Saturnie :)
No i jest w pełni HD-Ready ma HDCP na wejściu DVI (co prawda na razie nie dziala z "n".
Doscovery HDi i Luxe wygladają zajefajnie na nim :)hhhhhh
 

Ptak

New member
Witam ponownie - już po bólu wymieniono mi płytę główną tak powiedzieli w punkcie.
Dziękuję raz jeszcze za poradę pozdrawiam:)
 

Lasica

New member
Ptak nie chcę Cię straszyć, ale sprawdź czy prawidłowo CI działa DVI-D. Mi w 27LZ50 po wymianie płyty głównej zawsze przestawało działać złącze DVD-D(DVI-DVI podłączenie z kompem - brak obrazu i "Tryb DPM", DVI-DSub działało normalnie). Radzę Ci to sprawdzić bo problem pojawiał się po każdorazowej naprawie(w sumie z poprawianiem awarii z DVI było ich cztery, dlatego dali mi 27lz55 :>).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

c00lbar

New member
Witam!
Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos w miare taniego telewizorka i tak mysle nad 27LZ55 . Wiem ze nie jest to moze cud techniki ale ja rowniez nie jestem wideofilem tylko zwyklym przecietnym widzem.Telewizje ogladam stosunkowo rzadko. Mam w zwiazku z tym pare pytan: zakladajac ze podlacze go do zwyklej anteny na jaka jakosc obrazu moge liczyc? i drugie pytanie z jakiej mniej wiecej odleglosci nalezy patrzec na ta matryce tzn mam w domu jeszcze tv Sony lcd 32' i tam aby obraz byl 'dobry (na moje oko) musi to byc ok 2-3 m. W pokoju do ktorego chce kupic tego LG mam ok 2m wiec czy nie bedzie to zbyt bliska odleglosc na 27'? jesli tak to co polecacie? 23'? z gory dzieki za odp.
 

pyra1980

New member
Witam
Jakiś miesiąc temu rozglądałem sie za TV głównie do x360 do tego czasu konsole podłączałem do monitora LCD,niewidziałem jak konsola śmiga na HDTV więc udałem sie do znajomego który miał właśnie ten model tv o który pytasz właśnie 27lz55.Nie uważam sie za znawce i pisze wyłącznie o swoich odczuciach (ktoś może mieć całkowicie odmienne).Ale po podłączeniu konsoli do tego TV obraz wydawał mi sie mniej niż słaby.Konsola była podłączona componentem tv ustawiony na 720p oraz 1080i w obu przypadkach jakość mierna.Kiepska ostrość kolory też.Przez chwile pomyślałem że chyba daruje sobie tv hd ale w następny dzień wziąłem konsole do sklepu i podłączyłem do samsunga r71.Obraz to poprostu inna epoka jak dla mnie,poprostu całkowicie inna jakość na plus oczywiście dla samsunga.Więc jeśli będziesz miał zamiar kupić ten tv to w miare możliwości wypróbuj go przed kupnem bo możesz żałować.Zaznaczam że testowałem ten TV tylko na konsoli,możliwe że na innych sygnałach jest inaczej.
 
Ostatnia edycja:

c00lbar

New member
Chyba faktycznie bede musial przejsc sie do Saturna albo MM i sam zobaczyc. Tyle ze oni maja tam pewnie lepszy sygnal niz moj ze zwyklej anteny wiec i tak pewnie niewiele mi to da.
 

bugi77

New member
Mam Lg 32lz55

Witam jestem szczesliwym posiadaczem LG 32LZ55 i moge powiedziec ze jes to bardzo dobry wybor pod kazdym wzgledem (dla mnie). przed zakupem szukalem i sprawdzalem wszystkiego o tym telewizorze, i byl to najlepszy sprzet w maju tego roku do1200 euro. lcd takie jaksamsung, sony brawia o ciut lepszych parametrach ktorych nie jestes wstanie zobaczyc kosztowaly ok 300 euro wiecej. ceny podaje w euro bo mieszkam w irlandi, mam podlaczona cyfre+, i X-boxa a wrazenia podczas gier niesamowite, jezeli masz jakies pytania wal smialo. pozdawiam
 

Jacat

New member
c00lbar napisał:
Witam!
Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos w miare taniego telewizorka i tak mysle nad 27LZ55 . Wiem ze nie jest to moze cud techniki ale ja rowniez nie jestem wideofilem tylko zwyklym przecietnym widzem.Telewizje ogladam stosunkowo rzadko. Mam w zwiazku z tym pare pytan: zakladajac ze podlacze go do zwyklej anteny na jaka jakosc obrazu moge liczyc? i drugie pytanie z jakiej mniej wiecej odleglosci nalezy patrzec na ta matryce tzn mam w domu jeszcze tv Sony lcd 32' i tam aby obraz byl 'dobry (na moje oko) musi to byc ok 2-3 m. W pokoju do ktorego chce kupic tego LG mam ok 2m wiec czy nie bedzie to zbyt bliska odleglosc na 27'? jesli tak to co polecacie? 23'? z gory dzieki za odp.
mam ten model od okolo pol roku i jestem z niego bardzo zadowolony szczegolnie jesli ogladm DVD po Componencie - naprawde swietna sprawa, obraz z kablowki tez OK, ogladam go na lezaco z odleglosci 2m i czuje sie jak w kinie (mam DVD i amplituner Yamahy). Pokoj ma 2,5x3,5m. Ja za swojego dalem 2500zl. Jesli teraz kosztuje 1900zl to nawet bym sie nie zastanawial.
 
Do góry