lg seria lx2 wszystko o serii

krzysiek67

New member
W sobotę nabyłem w MM w promocjnej cenie bez vat 3277zł LG 26lx2. Chciałbym się odnieść do wielu opini o tym lcd. Sygnał z kablówki ASTER zaskoczył mnie pozytywnie.Myślałem że będzie gorzej. Dwa lub trzy odbierają gorzej reszta programów wyrażna i ostra. Minimalna odległość od ekranu 2.5-3m. Im dalej tym lepiej. Sygnał cyfrowy z tunera sat wydaje się być gorszy niz na moim starym PHILIPSIE crt jest jak by bardziej rozmazany ale moze uda się coś zmienić w ustawieniach. Na forum było wiele opinii o niebieskawej poświacie w którą wpada czerń. w moim LG ta wada nie występuje. Kąt widzenia jest bardzo duży. W innym MM oglądałem ten sam model i obraz był beznadziejny. Juz przy małym kącie czarny robił sie siny. Nie wiem czym to jest uwarunkowane. Wydaje mi się że może być spowodowane jakąś wadą.Jeden egzemplarz odbiera dobrze drugi żle. W tym lcd napewno denerwują szare pasy przy różnych formatach obrazu oraz długi czas przełączania kanałów. Problem mam z obrazem z konsoli PS2 jest o wiele gorszy niż na tradycyjnych tv. Tu prosiłbym o pomoc. Jak można inaczej niż przez euro połączyć PS2 z tym lcd dla poprawy jakości obrazu? Czy można jakoś wykorzystac te ilosć wejść? Co napewno jest dużym plusem tego LG. Po dniu testów jestem zadowolony z tego lcd. Choć napewno trzeba się przyzwyczaić do oglądania telewizji na telewizorach lcd
 

master64

New member
krzysiek67 napisał:
Problem mam z obrazem z konsoli PS2 jest o wiele gorszy niż na tradycyjnych tv. Tu prosiłbym o pomoc. Jak można inaczej niż przez euro połączyć PS2 z tym lcd dla poprawy jakości obrazu? Czy można jakoś wykorzystac te ilosć wejść? Co napewno jest dużym plusem tego LG. Po dniu testów jestem zadowolony z tego lcd. Choć napewno trzeba się przyzwyczaić do oglądania telewizji na telewizorach lcd

Trochę dziwna ta sprawa z podłączeniem PS2. Mam taki sam LCD LG i obraz przy podłączeniu wszystkich typów konsol do gier przez złącze RGB jest super pod każdym względem (na zwykłym TV jest znacznie słabszy obraz). Może spróbuj podłączyć przez złącze component (powinno być lepiej niż przez RGB).
 

kamilek665

New member
Lg 26lx2 Brak Dźwięku Przez Hdmi

Czy może ktoś spodkał się z problemem braku dźwięku w telewizorze LCD LG 26lx2 przy podłączeniu odtwarzacza DVD LG DVX9900H przez złącze HDMI....
 

Tanhauser

New member
Oglądam ostatnio ze sporym zainteresowaniem 26LX1R. Szukam TV, który zastąpiłby monitor do PC i ekran do X360. Ciągle mam jednak wątliwości co do jakości sygnału po DVI. Czy będzie wystarczająco dobry, by oglądać go z odległości 1 m (będzie stał na biurku). Nie martwię się specjalnie o filmy w HD, ale mam obawy o jakość obrazu w Wordzie czy programach graficznych....
Inna sprawa, że nie wiem, czy ekran nie będzie za duży jak na taką odległość oglądania.
Może ktoś ma doświadczenie z podobyn rozwiązaniem?
 

Tanhauser

New member
Udało mi się wczoraj wypożyczyć do testów LG 26LX1R. Dzięki uprzejmości sprzedawcy dostałem TV do testów do domu. Testy przebiegały następująco:
TV miał w założeniu pracować jako monitor do komputera oraz ekran do konsoli X360. Odległość ekranu od oka około 1m (maszyna postawiona na biurku, docelowo miała zawisnąć na ścianie za biurkiem).
Na pierwszy ogień poszedł X360 i gry: Oblivion, Ghost Recon, Burnout, Lost Planet, Fifa WC, filmy z gier m.in. Gears of War i trailery w HD.
Pierwsze wrażenie..... powalające.... dosłownie... oczy wychodzą z orbit, zachodzą mgłą i łzawią :D ... bo ustawienia fabryczne są tragiczne!!!! Dosłownie wypalają wzrok. Trzeba bardzo zjechać z kontrastem i jasnością, by nie oślepnąć.
Po dostrojeniu parametrów ukazał się przepiękny obraz, z żywymi kolorami, bez jakichkolwiek smużeń nawet w wymagających samochodówkach.
Niestety 1m to jednak za mało do oglądania materiałów w 720p. Delikatnie widać siatkę pikseli, co obniżą komfort grania.
Drugi test, znacznie ważnieszy, miał sprawdzić TV pod kątem pracy w roli monitora. Tu niestety porażka na całej linii... Choć sygnał po DVI jak i D-sub jest ostry i bez jakichkolwiek zakłóceń, to jednak ponownie okazało się, że 1 m, to zdecydowania za mała odległość do komfortowej pracy. Po 2 godzinach surfowania w necie i korzystania z poczty oczy bolą straszliwie :( Z tej odległości nie wygląda też za dobrze materiał HD (Coral Reef Adventure w 720p) - widać przejścia tonalne pomiędzy kolorami.
Kolejna sprawa to jakość czerni w tym TV. Jak już pisano wcześniej, oglądając TV na wprost obraz jest dobrej jakości, ale niewielkie odchylenia, rzędu 10-20 stopni, powodują, że obraz staje się fioletowo-siny.
Koniec końców zmuszony jestem z ciężkim sercem zwrócić ten TV, choć naprawdę miałem nadzieję, że zagości on u mnie na stałe.
Inna sprawa, że "eldżik" niesamowicie spodobał się mojej żonie, która raczej nie przejawia emocji w odniesieniu do sprzętów RTV ;) . Tak więc wszystko to kwestia subiektywnych odczuć użytkownika i jego wady wzroku ;)
 

empe

New member
LG 32LX2R ograniczenie ilości kanałów

Witam i pytam :
Czy jest mozliwość ograniczenia doo 10 ilości kanałów wybieranych pilotem w tym modelu.
Chciałbym aby po naciśniecu przycisku z "1" telewizor nie oczekiwał kilku sekund na naciśnięcie kolejnej cyferki.

Maciek
 

lej4

New member
nie ma takiej możliwości! jeśli nie chcesz czekać kilku sekund po wcisnieciu cyferki to: wciskasz np "1" i zaraz po tym "OK" - kanał zmieni sie natychmiast. inna możliwość nie istnieje.
 

gaga

New member
jak polaczyc z PC TV LG LX2R ?

Czy mozna polaczyc TV LG LX2R z PC za pomoca kabla DVI-D HDMI ?
Mam karte graficzna ATI RADEON X550 z wyjsciem DVI- D a chce polaczyc do TV do wejscia HDMI, czy to jest mozliwe ?
Czy musze podlaczac dodatkowo kabel audio by miec dzwiek w TV ?
Jesli Tak jakie kable kupic ?
Wtyczka DVI -D nie przejdzie mi przez dziure w scianie a HDMI Tak .
Jak rozwiazac problem?
Prosze o pomoc

gajgaj@interia.pl

dziekuje

Gaga
 

MasterTomster

New member
Lg 32lx2r

W czwartek kupiłem taki lcd. Ogólnie jestem zadowolony, nawet bardzo bo to najlepszy tv jaki do tej pory miałem. Kilka dni wczesniej w Lidlu kupiłem dvd (+ divixy, mpeg 4 i inne) , które posiada złacze hdmi. Obecnie mam tak podłączony sprzęt;
Cyfra+ ==> lcd przez "euro"
Komp ==> lcd przez dvi/dvi (jack do foni)
dvd ==> lcd przez kabel hd
Lcd ==> komp/karta telewizyjna S-video
Nie moge sie jednak odnależć w ustawieniach nVidia aby tylko wideo "szło" na lcd.
Próbki mpeg1080p i inne materiały hd wideo śmigają na lcd w hd przez windows media playera (wow).
Mój komp to: athlon 64+ 3700, 2 gb ramu, karta gforce 6800.
Macie jakies uwagi , jak najlepiej skonfigurować taki sprzet, jestem poczatkujacy w tym temacie...
 

autorus

New member
To ja mam inne pytanko czym różni się lx1 od lx2?
Jaki maja p[ilot, tzn ja mam 42px5r i am taki dość duzy pilocik. Jakby co mogę poszukać i podać nr. Interesuje mnie czy ten model ma taki sam. Rozumiecie, fajnie by mieć dwa takie same piloty, jakby jeden przypadkiem zdechł byłoby jakieś wyjście.

Przy jakim kącie widzicie tę poświatę niebieska? Myślę żeby go w łóżku oglądać. Ok 3,5m, no ale teraz ogladam 21cali crt i jakoś nie narzekam.
A ponieważ cena oscyluje w granicach 3kzł to jestem zainetersowany :)

Autorus
 

Irenty

New member
Ja też się dołączam do pytania kolegi autorus_a... chcę nabyć Lx1 lub Lx2 a widzę że różnią się dużo ceną nawet 600 zł.... a co pozatym oprócz wyglądem, ktoś pisał że w L2 nie widać niebieskiego pod kątem a w L1 ?widać... czy to o to chodzi? to może jeszcze coś jest innego?.


pozdrawiam.....Irenty
 

Spidey

New member
Witam uprzejmie, od wczoraj jestem posiadaczem LG 32lx1r (wczesniej samsung 32t51b)
Czy byłby ktos taki miły i zamieścił tutaj jakieś swoje ustawienia ekranu (lub zamieścił jakiegos linka).
Bardzo byłby wdzięczny.
Pozdrawiam
Spidey
 

X360

New member
A mi sie trafił jakiś pechowy model :( LX2R. Po podłązceniu do Laptopa poprzez VGA-DVI obraz jest ciemny jak noc. Druga sprawa żeby nikt z Was przypadkiem w menu serwisowym nie wyłączył obsługi pilota bo wówczas kapota na całej linii. Jedynie serwis jest wstanie to odwrócić. Mój TV został oddany i dostane nowy. Zobaczymy jak teraz będzie się sprawować podłaczenie z laptopem.
pozdr
 

MasterTomster

New member
Chciałem napisać że po "dwóch" a to po jak widzę trzech latach użytkowania (w zeszłą sobotę) telewizor zaniemógł. Wieczorem oglądałem, wyłaczyłem a rano już kaplica, zimny Herbert.
Ktoś też tak miał? Nie reaguje z pilota ani z przycisków na TV. Nie świeciła się dioda ani ten niebieski pasek... Po kilku godzinach zapaliła się czerwona dioda (standby) ale telewizor nie rusza...
Jak ktoś miał taką przypadłość to może napisze ile go kosztowała naprawa....
 
Do góry