LG seria LM i ogladanie filmow z PC jak to zrobic?

andreas2012

New member
Zastanawiam się jak skonfigurować PC i TV LG seria LM żeby dalo się ogladac filmy z PC na TV. Mam router i karte wi-fi w PC, z routera podpialem kablem LAN do TV i teraz co musze zrobić żeby majac PC z wi-fi i router wpięty pod TV odbierać filmy na TV z PC?
 

andy970

New member
Zainstaluj sobie dedykowany do Lg serwer dlna Plex na pc i udostępnij przez niego folder z filmami,będziesz miał okładki i napisy do filmów
 

Adamson_PL_

New member
andy970, przez chwilę bawiłem się Plexem, mimo dobrej konfiguracji PC strasznie zamulał przy podstawowych operacjach (przewijanie=przycinanie). Dlatego zmieniłem na klienta Nero (oficjalnie wspieranego). Po jakimś czasie sprawdziłem Serviio - i zostałem przy nim. Lekkość i żwawość Nero, możliwości Plexa (podpinanie zawartości online, np HDTrailers).
 

Adamson_PL_

New member
Generalnie oprawa graficzna jest ważna, ale nie może się odbijać kosztem funkcjonalności. Podpięcie HDTrailers, Twitcha to strzał w dziesiątkę :D
 

roratoga

Member
Pytanko odnosnie skalowania mam dwa tv jeden lg seria lm a drugi samsunga
Gdy puszczam film z komputera to na samsungu jest na calym ekranie a na lg mam po lewej i prawej stronie pasy czarne
Da sie to zmienic czy lipa
Czy forma udostepniania ma na to wplyw kozystam z WMP
I jeszcze jedno pytanko czego uzywac na ubuntu i na macu (dystrybucja iatkos na pc) zeby ogladac filmy udostepniane na komputerze

W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel
 
Do góry