LG seria LH7000 - wszystko o ........

Lethias

New member
Witam
Dzis kupilem LG 42LH7000. Pierwsze parogodzinne wrazenia bardzo pozytywne mimo podlaczonego jedynie analogowego sygnalu i to kiepskiej jakosci. Duzo jest przebic i ogolnie mozna sie lekko rozczarowac gdyz na 42 calach widac bardzo dobrze niedoskonalosci sygnalu, ale wszystko zmienia sie po ogladnieciu na tym TV chociazby divixa lub dvd. Rewelacja. Juz nie moge sie doczekac podlaczenia PS3 (zakup planuje niedlugo ) oraz sciaganych z netu 1080p.x264 odtwarzanych bezposrednio z usb. Do tego wszystkiego dosyc ciekawie dziala funkcja przegladania zdjec z Bluetooth, bardzo wygodnie, prosto z telefonu lub laptopa... Wyglad zewnetrzny tez bardzo ladnie sie prezentuje, oczywiscie to kwestia gustu ale jak dl mnie super.
Polecam kazdemu zakup tego TV a cos wiecej bede mogl napisac po paru dniach-tygodniach jaktroche sie z nim zapoznam
Pozdrawiam
 

maruco

New member
Lethias napisał:
Witam
Dzis kupilem LG 42LH7000. Pierwsze parogodzinne wrazenia bardzo pozytywne mimo podlaczonego jedynie analogowego sygnalu i to kiepskiej jakosci. Duzo jest przebic i ogolnie mozna sie lekko rozczarowac gdyz na 42 calach widac bardzo dobrze niedoskonalosci sygnalu, ale wszystko zmienia sie po ogladnieciu na tym TV chociazby divixa lub dvd. Rewelacja. Juz nie moge sie doczekac podlaczenia PS3 (zakup planuje niedlugo ) oraz sciaganych z netu 1080p.x264 odtwarzanych bezposrednio z usb. Do tego wszystkiego dosyc ciekawie dziala funkcja przegladania zdjec z Bluetooth, bardzo wygodnie, prosto z telefonu lub laptopa... Wyglad zewnetrzny tez bardzo ladnie sie prezentuje, oczywiscie to kwestia gustu ale jak dl mnie super.
Polecam kazdemu zakup tego TV a cos wiecej bede mogl napisac po paru dniach-tygodniach jaktroche sie z nim zapoznam
Pozdrawiam

gratuluje wybrou
pamiętam jakie to wrażenie jak przywiozą TV do domu - obraz zwala z nóg :) mam starsza wersje tego LCD, ale i tak wrażenia są nieziemskie
 

jurcz

New member
Lethias, no i jakie wrażenia po kilku dniach użytkowania?

Lethias napisał:
Witam
Dzis kupilem LG 42LH7000. Pierwsze parogodzinne wrazenia bardzo pozytywne mimo podlaczonego jedynie analogowego sygnalu i to kiepskiej jakosci. Duzo jest przebic i ogolnie mozna sie lekko rozczarowac gdyz na 42 calach widac bardzo dobrze niedoskonalosci sygnalu, ale wszystko zmienia sie po ogladnieciu na tym TV chociazby divixa lub dvd. Rewelacja. Juz nie moge sie doczekac podlaczenia PS3 (zakup planuje niedlugo ) oraz sciaganych z netu 1080p.x264 odtwarzanych bezposrednio z usb. Do tego wszystkiego dosyc ciekawie dziala funkcja przegladania zdjec z Bluetooth, bardzo wygodnie, prosto z telefonu lub laptopa... Wyglad zewnetrzny tez bardzo ladnie sie prezentuje, oczywiscie to kwestia gustu ale jak dl mnie super.
Polecam kazdemu zakup tego TV a cos wiecej bede mogl napisac po paru dniach-tygodniach jaktroche sie z nim zapoznam
Pozdrawiam

Zamierzam kupić ten model, tyle, że 32-calowy, wiem, że jest 100Hz, a nie 200Hz jak przy większych matrycach. Poza tym wszystko jednakowe, więc jestem zainteresowany opiniami. Jak w warunkach domowych prezentuje się ta szeroka rama od dołu w proporcji do obrazu, bo mam jednak pewne wątpliwości co do tego? Jak jest z tą grubością, bo na stronie LG podane są dwie sprzeczne informacje. W opisie ogólnym jest podana grubość 39,7mm (cóż za precyzja! ;-) ), a na tej samej stronie w tabelce specyfikacji - 75mm).

tu chciałem zamieścić link, ale niestety nie jestem jeszcze wiarygodnym uczestnikiem forum (za mało wypowiedzi)

Niby ta rozbieżność nie ma znaczenia, ale niestety nasuwa pewne wątpliwości co do rzetelności innych, ważniejszych informacji o produktach tej firmy. Bardzo chciałbym nabrać pewności, że pod innymi względami wszytko się znakomicie sprawdza, bo nastawiłem się już na zakup.

Pozdrawiam i liczę na odzew!
 

viera

New member
lglh7000

telewizory seri lh7000 maja tuner i inne podzespoly umieszczone pod matryca a nie jak w wypadku w czesniejszych modeli tuz za matryca..w ten oto sposob zmniejszono grubosc i to znacznie..tak wiec seria lh7000 jest napewno gruba na 39,7 mm...tylko ze 32 cale to malenstwo....ale to twoj wybor..
 

maruco

New member
jurcz napisał:
Zamierzam kupić ten model, tyle, że 32-calowy, wiem, że jest 100Hz, a nie 200Hz jak przy większych matrycach. Poza tym wszystko jednakowe, więc jestem zainteresowany opiniami. Jak w warunkach domowych prezentuje się ta szeroka rama od dołu w proporcji do obrazu, bo mam jednak pewne wątpliwości co do tego? Jak jest z tą grubością, bo na stronie LG podane są dwie sprzeczne informacje. W opisie ogólnym jest podana grubość 39,7mm (cóż za precyzja! ;-) ), a na tej samej stronie w tabelce specyfikacji - 75mm).

tu chciałem zamieścić link, ale niestety nie jestem jeszcze wiarygodnym uczestnikiem forum (za mało wypowiedzi)

Niby ta rozbieżność nie ma znaczenia, ale niestety nasuwa pewne wątpliwości co do rzetelności innych, ważniejszych informacji o produktach tej firmy. Bardzo chciałbym nabrać pewności, że pod innymi względami wszytko się znakomicie sprawdza, bo nastawiłem się już na zakup.

Pozdrawiam i liczę na odzew!

wszystko ładnie napisałeś, z tym, że seria LH7000 bez względu na wielkośc matrycy ma 100Hz :) 200Hz ma LH5000 powyżej 32"
 

jurcz

New member
maruco napisał:
wszystko ładnie napisałeś, z tym, że seria LH7000 bez względu na wielkośc matrycy ma 100Hz :) 200Hz ma LH5000 powyżej 32"

Istotnie, mój błąd. Trochę się już gubię , bo początkowo przymierzałem się do 32LH5000. Trzeba prostować takie sprawy, żeby innych nie wprowadzać w błąd. Ale z drugiej strony, nawet konsultant LG w rozmowie telefonicznej informował mnie, że 32LH7000 jest 200 hercowy i dopiero na wyrażoną wątpliwość poprosił o chwilę na sprawdzenie, po czym przyznał: tak, to 100Hz, dopiero większe matryce są 200Hz (co, jak wiemy, jest pomyłką)... Ale był pełen dobrej woli, bo zaskoczony moim pytaniem o rozbieżność danych co do grubości TV na stronie LG, sprawdził fizycznie na dostępnym egzemparzu i orzekł, że grubość jest ok. 4cm. Jednak w następnej rozmowie - bo obejrzałem w sklepie i jakoś mi się nie wydawało, że jest tak cienki - okazało się, że mierzył przy krawędzi.
W ogóle rzetelność specyfikacji ustępuje chyba względom marketingowym. Na stronie EURO AGD podano, że 32LH5000 jest wyposażony w DVB-C (kablowy tuner cyfrowy), czego nie powtórzono już przy 32LH7000. Konsultant LG wyjaśnił zaś, że w Polsce żaden model nie obsługuje tego standardu. Nie wspomnę już o nonszalancji, z jaką wyszukiwarki sprzętu i sklepy internetowe traktują dane w specyfikacjach, np. "ceneo" podaje dla LH7000 jako czas reakcji matrycy 4ms, a w innych źródlach znajdujemy 2,4ms.
Dlatego cenne są po prostu praktyczne obserwacje użytkowników.
 

jurcz

New member
viera napisał:
telewizory seri lh7000 maja tuner i inne podzespoly umieszczone pod matryca a nie jak w wypadku w czesniejszych modeli tuz za matryca..w ten oto sposob zmniejszono grubosc i to znacznie..tak wiec seria lh7000 jest napewno gruba na 39,7 mm...tylko ze 32 cale to malenstwo....ale to twoj wybor..

Maleństwo? No to jestem zachęcony. Obawiałem się, że 32 cale to będzie zbyt dużo jak na parametry pomieszczenia (oglądanie z 1,5-2m), tym bardziej, że w porównaniu z innymi 32-calowcami ten robi wrażenie nad wiek "wyrośniętego". Początkowo optowałem za 26", ale żaden nie miał DVB-T, na którym mi zależy (sygnał będzie z normalnej anteny dachowej). Dziekuję też za ciekawostkę o tajnikach zmniejszonej grubości.
 

maruco

New member
jurcz napisał:
Istotnie, mój błąd. Trochę się już gubię , bo początkowo przymierzałem się do 32LH5000. Trzeba prostować takie sprawy, żeby innych nie wprowadzać w błąd. Ale z drugiej strony, nawet konsultant LG w rozmowie telefonicznej informował mnie, że 32LH7000 jest 200 hercowy i dopiero na wyrażoną wątpliwość poprosił o chwilę na sprawdzenie, po czym przyznał: tak, to 100Hz, dopiero większe matryce są 200Hz (co, jak wiemy, jest pomyłką)... Ale był pełen dobrej woli, bo zaskoczony moim pytaniem o rozbieżność danych co do grubości TV na stronie LG, sprawdził fizycznie na dostępnym egzemparzu i orzekł, że grubość jest ok. 4cm. Jednak w następnej rozmowie - bo obejrzałem w sklepie i jakoś mi się nie wydawało, że jest tak cienki - okazało się, że mierzył przy krawędzi.
W ogóle rzetelność specyfikacji ustępuje chyba względom marketingowym. Na stronie EURO AGD podano, że 32LH5000 jest wyposażony w DVB-C (kablowy tuner cyfrowy), czego nie powtórzono już przy 32LH7000. Konsultant LG wyjaśnił zaś, że w Polsce żaden model nie obsługuje tego standardu. Nie wspomnę już o nonszalancji, z jaką wyszukiwarki sprzętu i sklepy internetowe traktują dane w specyfikacjach, np. "ceneo" podaje dla LH7000 jako czas reakcji matrycy 4ms, a w innych źródlach znajdujemy 2,4ms.
Dlatego cenne są po prostu praktyczne obserwacje użytkowników.

różnie to wygląda jeżeli chodzi o źródła informacji, ale najlepiej zwsze jest sprawdzic na stronie producenta - tam napewno będzie prawidłowe info :)
 

jurcz

New member
viera napisał:
telewizory seri lh7000 maja tuner i inne podzespoly umieszczone pod matryca a nie jak w wypadku w czesniejszych modeli tuz za matryca..w ten oto sposob zmniejszono grubosc i to znacznie..tak wiec seria lh7000 jest napewno gruba na 39,7 mm...tylko ze 32 cale to malenstwo....ale to twoj wybor..

Sprawa grubości się wyjaśniła podczas mojej wizyty w "Media Markt". Razem ze sprzedawcą zmierzyliśmy 32LH7000 i wyszło ponad 7cm. Ale dostrzegłem na oryginalnej dowieszce zdobiącej ten TV napis 39,7mm, a pod spodem - 42" only. No to powędrowaliśmy do egzemplarza 42-calowego i ten rzeczywiście ma ok. 4cm.
Prawidłowe dane dla każdego rozmiaru są na stronie EURO AGD. Respect.
 

magic79

New member
Wytłumaczcie mi dlaczego starszy model czyli 37LH5000 ma 200 HZ natomiast nowszy 37LH7000 nie ma.
Jak dla mnie to trochę dziwne ale może się nie znam.
 

maruco

New member
magic79 napisał:
Wytłumaczcie mi dlaczego starszy model czyli 37LH5000 ma 200 HZ natomiast nowszy 37LH7000 nie ma.
Jak dla mnie to trochę dziwne ale może się nie znam.

LH5000 nie jest starszym modelem, a że sie różnią to poprostu decyzja LG - każdy LCD czy ogólniej TV ma jakieś cechy wyróżniające go sposód innych - LH5000 ma 200Hz, a LH7000 ma opcje typu bluetooth, czy inne :)
 

myszaxp

New member
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem 42LH7000. Puki co z nabytku jestem zadowolony a mam podpiętą dopiero szeropasmową :) Filmy HD z pendrive wyglądają bosko mimo braku ustawień obrazu.
Teraz pytania do was:
czy jest możliwośc włączenia napisów do plików mkv. ???
jakie macie najnowsze firmware???
 
Ostatnia edycja:

maruco

New member
myszaxp napisał:
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem 42LH7000. Puki co z nabytku jestem zadowolony a mam podpiętą dopiero szeropasmową :) Filmy HD z pendrive wyglądają bosko mimo braku ustawień obrazu.
Teraz pytania do was:
czy jest możliwośc włączenia napisów do plików mkv. ???
jakie macie najnowsze firmware???

pocztaj sobie recenzje na hdtvmania.pl bodajże dzisiaj sie pojawiła - jakoś na bank da sie to zrobic :)
 

amelia25

New member
myszaxp napisał:
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem 42LH7000. Puki co z nabytku jestem zadowolony a mam podpiętą dopiero szeropasmową :) Filmy HD z pendrive wyglądają bosko mimo braku ustawień obrazu.
Teraz pytania do was:
czy jest możliwośc włączenia napisów do plików mkv. ???
jakie macie najnowsze firmware???

najnowszy firmware zanjdziesz na stronie producenta pl.lge.com :)
 

jurcz

New member
myszaxp napisał:
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem 42LH7000. Puki co z nabytku jestem zadowolony a mam podpiętą dopiero szeropasmową :) Filmy HD z pendrive wyglądają bosko mimo braku ustawień obrazu.
Teraz pytania do was:
czy jest możliwośc włączenia napisów do plików mkv. ???
jakie macie najnowsze firmware???

Mogę odpowiedzieć na ostatnie pytanie: V3.12.00 .
Telewizor dostarczony przez kuriera 11 sierpnia 09.

Mam firmware ściągnięty nieco wcześniej ze strony LG, jest to wersja V3.15.00 i waham się czy go instalować. Jest przeznaczony dla całej gamy różnych modeli LG, a więc nie adresowany konkretnie do 32LH7000. Nie wiadomo co właściwie poprawia. Poza tym widnieje w dołączonym pliku aktualizaji następująca uwaga:

Uwaga!!!
Użytkownik dokonuje aktualizacji na własne ryzyko, ewentualne uszkodzenia powstałe w skutek nieprawidłowej aktualizacji nie podlegają gwarancji.

Proces aktualizacji powoduje przywrócenie do stanu fabrycznego wszystkich ustawień telewizora oraz listy kanałów.

Więc w sumie nie wiem, czy warto.
 

jurcz

New member
maruco napisał:
najlepiej sprzwdzic na lgacademy.pl jakie zmiany są w tym nowym firmware i czy sie opłaci je instalowac

Dzięki, Maruco, nie znałem tej witryny. Ale w międzyczasie rozmawiałem z konsultantem z LG i dowiedziałem się, że wersja firmware V3.15.0 została wycofana ze strony LG, ponieważ nie całkowicie spełniała oczekiwania. A miała eliminować stuki slyszalne podobno przy sygnale z kablówki. Mnie to nie dotyczy, bo używam DVB-T. Dla modeli LH7000 firma nie przewiduje na razie nowego oprogramowania.

Przy okazji: czy ktoś wie kiedy Emitel włączy nadawanie EPG w sygnale DVB-T? Wiadomo, że nie później niż 30 września, bo od tej daty emisja testowa przechodzi w oficjalną, a EPG należy do standardu, podobnie jak teletekst, którego też nie nadają na TVP Info, Pulsie i TVN-ie. Ale podobno EPG już było, tylko wyłączyli z jakichś powodów technicznych.
 
Do góry