LG seria LH7000 - wszystko o ........

lexo

New member
Zastanawiając się nad 47 calowymi TV od LG serii LH nie wiem czy lepszą propozycją nie była by seria 4000. Kosztuje o 1000 mniej niż LH7000 a patrząc na papier różni się brakiem Bluetootha, jednym mniej złączem HDMI 0,6msek czasu reakcji matrycy i kontrastem dynamicznym notabene oglądając dziś dwa obok siebie obraz bardzo porównywalny jeśli nie taki sam.
Osobiście nie wiem czy dołożyłbym dodatkowego klocka złotych. Rzeczywiście różnicę zauważyłem dopiero w stosunku do LH5000 (ale to z kolei plus pół tysiąca do ceny LH7000!). Szkoda, że nie można było porównać bezpośrednio na tym samym sygnale do innych 100 hercówek bo sam do końca nie wiem czy to LH5000 ma tak dobre TrueMotion (w końcu 200hz) czy pozostałe (LH 4000 i 7000) tak słabe.
Zastanawiam się osobiście nad LH4000 bo cena jest dośc rozsądna, natomiast za cenę LH7000 to już można w czym wybierać, choćby nawet Sharp dh77 czy Samsung 46b620(nie wiem czemu bardziej mi się to 100hz w samsungu podoba niż LG).
 

maruco

New member
wiesz, w ten sposób porównując to można powiedzec nie kupuj LH7000 tylko LH5000 i sie okaże, że jest jeszcze bardziej konkurencyjny od samsunga :/ a bedziesz mial 200Hz, czas reakcji matrycy na poziomie 2ms i audio przygotowane we współpracy z Markiem Levinstonem :) i niech ktoś powie że słaba jakośc dzwieku :p
 

lexo

New member
Akurat dźwięk w LCD jest dla mnie tyle ważny ile końcówka w radiu samochodowym - nic:). No może przesadziłem trochę ale wystarczy, że wiadomości da się posłuchać nie włączając zewnętrznego sprzętu.

Ale wracając do tematu nie widzę różnicy w obrazie między LH4000 a LH7000. Przy różnicy cenowej tysiąca złotych za modele 46 cali LH7000 nie wydaje mi się atrakcyjny. Jakość obrazu moim zdaniem prędzej jest warta dorzucenia ale z tych trzech to moim zdaniem tylko LH5000 się wyróżnia.
 
Ostatnia edycja:

viera

New member
lh5000

nie wiem jakie masz ceny tych tv ,a ja np widzialem 42 ''lh5000 miedzy 3500 a 3600 zl przyjmujac ze 47 cali jest okolo 1000zl drozszy to tylko 4500zl,,chyba ze dostaniesz lh 90 na ledach 42 cale za 1800dolarow na amazonie i ebayu...jak gdzies piasalem test tego tv lh5000jest w video mixie nr 5/2009...modele lh4000 i lh 7000 odpusc sobie jezeli chcesz ogladac w miarę poprwny obraz zakup lh5000...
 

lexo

New member
A gdzie takie ceny widziałeś? Na ceneo 42 zaczyna się od 4000 w jednym sklepie później 4200, a 47 od 6200 również w jednym sklepie po czym 6600. Jeżeli widziałeś gdzieś 47lh5000 to zdradź gdzie bo to okazja którą nie natrafiłem.

Zagraniczne wysyłkowe sklepy odpadają. Nie chcę ryzykować otrzywania lewego modelu (co często się zdarza czytając opiinę na forum) żeby później bawić się w międzynarodowe reklamacje.
 

viera

New member
42 lh5000

z tymi cenami to tak..otóz podalem cene jaka jest zapisana duzymi literami w czasopismie video mix 5/2009. .3599zl za 42lh5000 nie pisze czy to cena brutto czy netto ale zazwyczaj podaja ceny brutto ,tylko skad ta cena jest ,bydz moze to cena producenta...sam szukalem takiej ceny na polskich stronach ale jedynie znalazlem 879 euro w niemczech...
 

maruco

New member
viera napisał:
z tymi cenami to tak..otóz podalem cene jaka jest zapisana duzymi literami w czasopismie video mix 5/2009. .3599zl za 42lh5000 nie pisze czy to cena brutto czy netto ale zazwyczaj podaja ceny brutto ,tylko skad ta cena jest ,bydz moze to cena producenta...sam szukalem takiej ceny na polskich stronach ale jedynie znalazlem 879 euro w niemczech...


dokładnie, pewnie to sugerowana cena producenta, a jeżeli chodzi o sklaepy to wiadomo jak to jest z nowościami :/
 

amelia25

New member
coraz poważniej sie zastanawiam nad kupnem tego 42 LH5000 - ale słyszałam, że mode ten ma byc dostepny tez w wersji 55" - to było by cos :)
 

amelia25

New member
lexo napisał:
A gdzie takie ceny widziałeś? Na ceneo 42 zaczyna się od 4000 w jednym sklepie później 4200, a 47 od 6200 również w jednym sklepie po czym 6600. Jeżeli widziałeś gdzieś 47lh5000 to zdradź gdzie bo to okazja którą nie natrafiłem.

Zagraniczne wysyłkowe sklepy odpadają. Nie chcę ryzykować otrzywania lewego modelu (co często się zdarza czytając opiinę na forum) żeby później bawić się w międzynarodowe reklamacje.

nie no w zaganiczne zakupy raczej nie oplaca sie bawic właśnie ze względu na gwarancja i serwis, ewentualne reklamacje

jeżeli chodzi o 55" to widziałam w sklepie w katalogu sprzedawcy - są w katalogu na rok 2009, ale dostępne jeszcze nie są :/
 

lexo

New member
A ja ostatecznie chyba odpuszczę sobie LG. W rozmiarach 46-47 za lh4000 wychodzi kolo 4500, dokladajac 400 mam samsunga b650. Jeśli o mnie chodzi to widać sporą różnicę w obrazie i dołożenie 400 ma sens.
 

glenior

New member
jakies konkretne opinie?

planuje zakup tego tv - wczesniej myslalem nad samsungiem, ale wszystkie maja te cholerne blyszczace matryce, a nie mam zamiaru ogladac odbic...
wyglada wiec, ze bedzie lg lh 7000 - tylko jakos malo opinii :(
 

maruco

New member
glenior napisał:
planuje zakup tego tv - wczesniej myslalem nad samsungiem, ale wszystkie maja te cholerne blyszczace matryce, a nie mam zamiaru ogladac odbic...
wyglada wiec, ze bedzie lg lh 7000 - tylko jakos malo opinii :(

mało opinii? masz nawet opis użytkownika- kilka postów wcześniej - jeżeli interesuje Cie coś konkretnego to pisz co chciałbys wiedziec :) z pewnościa znajdzie sie ktos kto z chęcia Ci opisze :)
 

p4ko

New member
Może mi ktoś dokładnie napisać jak dopasować te napisy, plz.
Robię tak:
W subtitleworks 4 otwieram napisy zmieniam na 25 fps ów zapisuje zmiany i dalej napisy nie pasują do filmu;/
 

adwokatka

New member
niedawno zakupiłem

Witam wszystkich
pragnę się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami na temat 42LH7000
mam go od 5 dni i .....
nic dodać nic ująć same ++++++++++++++++++++++
nie znalazłem nic do czego mógłbym się przyczepić.
- wygląd
to ponoć rzecz gustu ale mi i małżonce bardzo się podoba
ładnie wystylizowana obudowa, wszystko "połysk" smukła nóżka.
wahałem się nad 42LG7000 - sporo niższa cena lecz dla mnie mniej atrakcyjny wygląd i brak "USB" czytającego DIVX
- odbiór
po podłączeniu i wstępnym zaprogramowaniu kanałów (trochę to trwa lecz nie robi się tego na co dzień)
odbiór bardzo ładny. (posiadam TV kabel "multimedia")
posiada MNÓSTWO ustawień, oszczędzanie energii, inteligentne "oko" dopasowujące jasność obrazu do pory dnia (oświetlenia) i wiele innych.
-funkcjonalność
posiada w dolnej części włącznik zasilania (a to rzadkość) nie widać go (ukryty)
środkowy włącznik dotykowy (zmieniający kolor [czerwony w czuwaniu, lekko niebiesko fioletowo biały podczas pracy]) jest delikatny i nie przeszkadzający.
oglądając TV w sklepie zwróciłem uwagą iż kolibie się na nóżce, lecz w domu przy prawidłowym montażu jest dość stabilny, a jest niesamowicie cienki a sama nóżka jest dość smukła.

gdzieś czytałem że nie można przypisać nazwy kanałom (kłamstwo) oczywiście MOŻNA 5 znaków.
ogólnie meni jest bardzo proste i czytelne.
książka - instrukcja jest potwornie duża i ciężka a do tego potrzebna tylko przy montażu podstawy (lecz nie koniecznie) reszta na CD lecz sam jeszcze nie zaglądałem - nie mam po co.
bluetooth - świetna rzecz gdy chcemy pokazać np. foto bez zgrywania na PC. i oczywiście bez kabli :)
posiadam również kino LG więc funkcja "simplink" jest tu nieoceniona, pilot od kina (w zapomnienie)
DIVX na USB działa bez problemowo, film idzie płynnie bez żadnych zacięć.
muza i foto również.:D

oczywiście nie mógłbym się nie pochwalić a-la "ambilight" własnej roboty opartych na samoprzylepnych modółach LED
całość prezentuje się wspaniale :):D:):D:):D

jeśli ktoś potrzebuje jakiejś podpowiedzi lub ma zapytanie to proszę na GG 7878527.

zadowolony właściciel TV LG 42LH7000
:):):):):):):):):):):):):):):):):D
 

viera

New member
42 lh7000

jak zwykle wtrącę cos od siebie otoz widzialem test tego tv w ktoryms czasopismie fachowymnie pamietam czy to jeszcze byl numer z maja czy z czerwca niestety juz czasopisma nie widze z tym testem a wracajac dalej do sprawy to zapewnie test jest w czasopismie PŁASKIE EKRANY dOBRY DZWIEK 2009 NUMER POWINIEN TRAFIAC DO SPRZEDAZY, u mnie jeszcze w kioskach niema..
 

maruco

New member
adwokatka napisał:
Witam wszystkich
pragnę się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami na temat 42LH7000
mam go od 5 dni i .....
nic dodać nic ująć same ++++++++++++++++++++++
nie znalazłem nic do czego mógłbym się przyczepić.
- wygląd
to ponoć rzecz gustu ale mi i małżonce bardzo się podoba
ładnie wystylizowana obudowa, wszystko "połysk" smukła nóżka.
wahałem się nad 42LG7000 - sporo niższa cena lecz dla mnie mniej atrakcyjny wygląd i brak "USB" czytającego DIVX
- odbiór
po podłączeniu i wstępnym zaprogramowaniu kanałów (trochę to trwa lecz nie robi się tego na co dzień)
odbiór bardzo ładny. (posiadam TV kabel "multimedia")
posiada MNÓSTWO ustawień, oszczędzanie energii, inteligentne "oko" dopasowujące jasność obrazu do pory dnia (oświetlenia) i wiele innych.
-funkcjonalność
posiada w dolnej części włącznik zasilania (a to rzadkość) nie widać go (ukryty)
środkowy włącznik dotykowy (zmieniający kolor [czerwony w czuwaniu, lekko niebiesko fioletowo biały podczas pracy]) jest delikatny i nie przeszkadzający.
oglądając TV w sklepie zwróciłem uwagą iż kolibie się na nóżce, lecz w domu przy prawidłowym montażu jest dość stabilny, a jest niesamowicie cienki a sama nóżka jest dość smukła.

gdzieś czytałem że nie można przypisać nazwy kanałom (kłamstwo) oczywiście MOŻNA 5 znaków.
ogólnie meni jest bardzo proste i czytelne.
książka - instrukcja jest potwornie duża i ciężka a do tego potrzebna tylko przy montażu podstawy (lecz nie koniecznie) reszta na CD lecz sam jeszcze nie zaglądałem - nie mam po co.
bluetooth - świetna rzecz gdy chcemy pokazać np. foto bez zgrywania na PC. i oczywiście bez kabli :)
posiadam również kino LG więc funkcja "simplink" jest tu nieoceniona, pilot od kina (w zapomnienie)
DIVX na USB działa bez problemowo, film idzie płynnie bez żadnych zacięć.
muza i foto również.:D

oczywiście nie mógłbym się nie pochwalić a-la "ambilight" własnej roboty opartych na samoprzylepnych modółach LED
całość prezentuje się wspaniale :):D:):D:):D

jeśli ktoś potrzebuje jakiejś podpowiedzi lub ma zapytanie to proszę na GG 7878527.

zadowolony właściciel TV LG 42LH7000
:):):):):):):):):):):):):):):):):D

fajny opis - byle wiecej takich opinii :)
no i przede wszystkim zycze miłych wrazen przy Lh7000
 

devildriver85

New member
a jak działa z playstation 3 ??

Witam, już od jakiegoś czasu myślę by kupić TV pod swoje ps3. Nie wiem czy samsung b650 czy teraz lg lh7000. I tu PYTANIE. Ktoś wie jak pod lh7000 działa ps3 i bluray?jakieś zwolnienia itp?
 

regius

New member
Jak sprawa wygląda z szybkimi scenami i czarnymi scenami w filmach , oglądanymi w ciemnym pokoju ? Czy obraz smuży mocno ? Czarny wygląda jak prawie czarny czy raczej jak granat ?
Znalazłem w internecie takie ustawienia, ktoś może je przetestować ?

AV Mode: Expert 1
Energy Saving: Off​
Oszczędność energii: Wyłączony
Aspect Ratio: Just Scan​
Aspect Ratio: Just Scan
Backlight: 52 (gives 200 cd/m²)​
Podświetlenie: 52 (daje 200 cd / m²)
Contrast: 90​
Kontrast: 90
Brightness: 54​
Jasność: 54
H Sharpness: 50​
O Sharpness: 50
V Sharpness: 50​
V Sharpness: 50
Color: 50​
Kolor: 50
Tint: 0​
Odcień: 0
Expert Control Submenu:​
Expert Control Podmenu:
Dynamic Contrast: Off​
Dynamiczny kontrast: Wyłączony
Noise Reduction: Off​
Redukcja szumów: Wyłączony
Gamma: Medium (ca. 2.2)​
Gamma: Średni (ok. 2,2)
Black Level: Low​
Black Level: Low
Real Cinema: On​
Real Cinema: Tak
TruMotion 100 Hz: See section on Picture uniformity and digital picture errors​
TruMotion 100 Hz: Zobacz sekcję dotyczącą Zdjęcie jednolitości i cyfrowe zdjęcie błędy
Color Gamut: Standard​
Gama kolorów: Standard
Edge Enhancer: High​
Edge Enhancer: Wysoki
OPC: On​
OPC: Na
White Balance:​
Balans bieli:
Method 10 Point IRE​
Metoda 10 pkt IRE
10 IRE R-1/G-2/B-6​
10 IRE R-1/G-2/B-6
20 IRE R4/G0/B-1​
20 IRE R4/G0/B-1
30 IRE R9/G0/B-1​
30 IRE R9/G0/B-1
40 IRE R7/G0/B-1​
40 IRE R7/G0/B-1
50 IRE R13/G0/B-3​
50 IRE R13/G0/B-3
60 IRE R11/G0/B-6​
60 IRE R11/G0/B-6
70 IRE R14/G-1/B-7​
70 IRE R14/G-1/B-7
80 IRE R13/G0/B-10​
80 IRE R13/G0/B-10
90 IRE R7/G0/B-15​
90 IRE R7/G0/B-15
100 IRE R3/G-1/B-12​
100 IRE R3/G-1/B-12
 

maruco

New member
devildriver85 napisał:
Witam, już od jakiegoś czasu myślę by kupić TV pod swoje ps3. Nie wiem czy samsung b650 czy teraz lg lh7000. I tu PYTANIE. Ktoś wie jak pod lh7000 działa ps3 i bluray?jakieś zwolnienia itp?

mam poprzednia wersje tego TV czyli LG7000 i działa bez zastrzerzeń - także i w LH7000 nie powinno byc najmniejszych problemów
 
Do góry