LG RZ27 LZ55 Promocja w MM

MariuszOgon

New member
Witam wszystkich. Mam kilka pytań. jutro w MM zaczyna sie promocja na telewizor lcd lg RZ27 LZ55. Doradzcie czy wart jest swojej ceny. Najbardziej zastanawia mnie fakt że nie ma nic o nim na stronie producenta. Brak też jest złącza hdmi jest za to dvi-i. czy jest jakaś przejściówka dvi-hdmi. to tak na przyszlosc jak bym chcial podlaczyc jakies urzadzenie z interfejsem hdmi. mam do wydania okolo 3000 - 3500 tyś. może poradzicie cos innego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to jest najtańszy model.
Nie kupuj ceny bo pożałujesz.
Poczytaj forum. Sporo osób zwracało tanie LCD . Nie da sie oglądać - jesli nie dysponujesz doskonałym sygnałem.
Duze smuzenie - widać masakrę przy zwolnieniach i powtórkach, brak czarnego - rozmazuje inne kolory.
Ale decyzja należy do Ciebie.
 

mzdral

New member
Odnośnie kupna tego modelu, nie będę się wypowiadał - myślę że kiki wyjaśnił sprawę wystarczająco i mogę się tylko z tym zgodzić. Zadałeś jednak pytanie czy istnieje przejściówka miedzy DVI i HDMI. Odpowiedź brzmi: tak. Kosztuje od 35 PLN dla 1m wzwyż (w zależności od producenta i długości kabla).
 

Cubol

New member
Witam.
Całkiem może być że ten model jest jednym z najtańszych... ale... ;)... Sam posiadam 32LZ55 (nie wiem jak się ma model 27" do 32" - czy różnią się tylko calami czy czymś jeszcze) ale na wszelki wypadek trochę stanę w jego obronie ;)... Za te pieniądze chyba nie kupisz nic lepszego zdaje mi się... chyba że Daewoo, Thomson (chociaż akurat ta firma robi czasem niezłe TV... ale z tych droższych raczej i dotyczyło to CRT chyba). Ja kupiłem 32" za 3799... żaden 32 calowy LCD nie kosztował do 4000... a 26" cali zdecydowałem jednak że za mały. Jak na razie jestem zadowolony - jeszcze zobaczymy jak bedzie chodzila Cyfra+ z nim.. wtedy coś napiszę. IMHO trudno kategorycznie mówić NIE... jeśli masz 3000-3500 na 26 cali... może kupisz coś lepszego... MOŻE... ale np JVC (bardzo chwalone,sam zresztą widziałem, faktycznie gra ładnie) to już 3900. I tak trzeba po prostu rozważyć co chcesz osiągnąc za określoną kwotą. Popatrz i wybierz ten który dla twoich oczu gra najlepiej . Wybierz kilka modeli z pułapu cenowego i dobrze porównaj... tak chyba najpewniej nie zrobisz zlego wyboru.
Aha..odnośnie wejścia DVI... kupiłem przjściówkę (nie kabel) HDMI-DVI. I tak podłaczyłem DVD..wszytko chodzi OK wraz progressive + upscalling 720p.
 
Ostatnia edycja:

Graba

New member
LCD 27" LG z MediaMarkt

MariuszOgon napisał:
... jutro w MM zaczyna sie promocja na telewizor lcd lg RZ27 LZ55. Doradzcie czy wart jest swojej ceny....

Witam Wszystkich !
Pierwszy mój post na tym forum i trochę się rozpiszę w tym temacie, tymbardziej że dotyczy również mojego zainteresowania zakupu w miarę taniego LCD ;-)

Otóż zwabiony promocją udałem się do MM (w Łodzi) i postanowiłem obadać sprawę "z bliska"
Trafiłem na uczynnego sprzedawcę, który pomimo usilnych próśb nie potrafił jednak podać parametrów tego sprzętu. I tu zwracam uwagę na różnice w ulotkach informacyjnych samego MM:
Dla przykładu

Olsztyn:

rozdz. 1366x768
jasność:550
kontrast:1000

Bydgoszcz:

rozdz. 1280x768
jasność:600
kontrast:600

a obsługa MM nie potrafi przybliżyć parametrów, bo "nie mają dokładnych wytycznych", a strony producenta pomijają skrzętnie ten model.
I tyle minusów, bo później facet z obsługi spełnił moją prośbę i podłączył do tego samego źródła (stały obok siebie) 3 szt. LCD:
- Samsung 27T51
- Samsung 26R51
- LG 27LZ55
Co ciekawe - stało kilka osób, tak jak ja niezbyt obieganych w temacie LCD i każdy stwierdził subiektywnie - że LG najładniej (najbardziej wiernie, naturalnie) odzwierciedlał obraz zarówno z kiepskiego sygnału kablówki jak i puszczonego demo Samsunga i LG przez złącza component. Biel była biała, czerń (ehmmm...) prawie czarno-szara, (ale nie fioletowa !)

Za to co przykuło uwagę wszystkich - to naturalizm wyświetlanych barw ! Skóra twarzy miała właściwy odcień - gdzie w przypadku obydwu samsungów była jakby plastikowa, z przebarwieniami, nienaturalna... Drobne szczegóły (np.liście) W lg wyraźne, ze zróżnicowaną powierzchnią - w samsungach wyglądały jak jednolite płytki. Dodatkowo 27T51 miał jakieś jakby interferencje zniekształcające obraz.
Reasumując - ja i kilku mi podobnych klientów (zaznaczam - nie jestem fachowcem w materii LCD) zapakowaliśmy pudło na wózek i .... do kasy. 2990 zł za 27" LCD to bardzo przyzwoita cena. Tym bardziej - że obok stojący model 26LZ55 kosztuje 3449 zł !
Po kilku dniach użytkowania pewnie wyjdą jakieś "kwiatki" o czym nie omieszkam poinformować.

Pozdrówka.
 

Cubol

New member
No to gratulacje z okazji zakupu :).
A tak na serio, ciekaw jestem Twoich wrażeń... ja musiałem sie przyzwyczać po pierwsze do panoramy 32 ;), po drugie do LCD. Cyfra+ już u mnie chodzi, zaledwie 9 zł drożej od kablówki a więcej programów, no i jakość... tylko pokazać tym z kablówki co za "gówno" puszczają w ten kabel. Od razu przyjemniej sie ogląda i TV zaczął spełniać oczekiwania.
...a tak przy okazji... mnie osobiście Samsung też nie podchodzi :D.. siakiś takiś sztuczny obraz miał - oczywiście subiektywnie mówiąc, ale przecież to JA mam oglądać, a nie ktoś inny.
 

Graba

New member
Cubol napisał:
No to gratulacje z okazji zakupu :).
A tak na serio, ciekaw jestem Twoich wrażeń... ja musiałem sie przyzwyczać po pierwsze do panoramy 32 ;), po drugie do LCD. Cyfra+ już u mnie chodzi, zaledwie 9 zł drożej od kablówki a więcej programów, no i jakość... tylko pokazać tym z kablówki co za "gówno" puszczają w ten kabel. ...
Wrażenia - opisze jak ochłonę trochę, bo to jednak świeży zakup i człowiek ma jeszcze trochę radochy z wydanych pieniędzy. Poczekam aż przejdą emocje, jak się nim trochę pobawię. Co do formatu - panorama zawsze wydawała mi się formatem naturalnym (format kinowy też); w większości przypadków oglądam filmy DVD, programy informacyjne, czasem jakieś przyrodnicze... Ciekaw jestem tylko reakcji żony, która obejrzy swój ulubiony "M-jak masło" w nowym formacie ;-) hehehehe....
Na kablówkę nie mam co narzekać - u nas nadają dość czysty silny sygnał. Oczywiście z Cyfrą się nie porówna - ale to śpiewka przyszłości.
 

izon

New member
Pamiętajcie ze w sklepie widzicie telewizorki dobrze oswietlone a czesto z LCD tak jest ze po ciemku radza sobie gorzej.Ja ostatnio bylem w mm wymienic Samsunga Le26R51B na takiego samego gdzyz muj byl wadliwy.Zobaczylem tego lcd porposilem o pokazanie mi paru rzeczy na nim i nie wiem czym sie tu zachwycac jakosc naprawde marna przynajmniej w porownaniu do Samsunga.W dodatku sprzedawcy straszne kity cisneli kupującym widac ze chcieli sie pozbyc tego modelu.Co mnie tez zdziwilo 26 cali u Samsunga to znacznie wiecej niz 26 cali u LG dziwne to...Zaznaczm ocywiscie ze jest to moja opinia i nikt nie musi sie znią zgadzac:)
 

dimas

New member
wyglada na to ze po crt to wlasnie lcd stanie sie volksTV ze wzgledu na min rozmiary plazmy nie znajdzie ona zastosowania w blokach.tez mam lg i narazie smiga
 
Do góry