Lg Rz23lz55 do dobrzy LCD??? Pomocy.

f5k

New member
Kupiłem ostatnio Samsunga 23r51b i myślałem że to dobry zakup ale po dłuższym czasie okazało się że syczy(szumi) podczas pracy dość głośno i jest wyraźny szum, który jest głośniejszy od mojego kompa a ten do cichych nie należy. Teraz szukam innego TV LCD w tej kwocie i znalazłem ostatnio Lg rz23lz55, wada jest taka że (tak przynajmniej pisze w specyfikacji) ten tv nie ma złącza na słuchawki, ale poza tym nieżle: 1366x768, 8ms i nawet ma złącze dvi. czy opłaca mi się go wziąść? dobry jest to telewizor w tej cenie? Prosze o szybką radę, odpowiedź.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Samsung LE-XXR31/41/51 "horizontal tearing" przy 6

Moim zdaniem dyskwalifikuje go brak progressive scan przy podłączeniu przez komponent. Gniazdo obsługuje tylko 480i i 1080i.
 

f5k

New member
Mnie też to zaintygowało ale zobaczyłem na LG 32 LX1 i też pisze "480i-1080i", ja myśle że to chodzi o to że telewizor obsługuje rozdzielczości od 480i do 1080i, bo nie wierze żeby telewizor LCD o rozdziałce 1366x768 nie obsługiwał 720p i dużo niższego 480p. Ale dalej nie wiem czy to dobry TV LCD. Czy ktoś widział go w akcji lub ma go w domu? Za wszelkie rady z góry dziekuje.
 

f5k

New member
Re: Benq 3750 - zamówione!

Szkoda. Choć muszę stwierdzić że na Samsungu le23r51b nie udało mi się uzyskać obrazu nawet 480p, wyskakiwał niebeski ekran i nic. To jaki jeszcze dobry telewizor mogę znaleść do 3000 zł?
 

korkodyl

New member
f5k napisał:
Szkoda. Choć muszę stwierdzić że na Samsungu le23r51b nie udało mi się uzyskać obrazu nawet 480p, wyskakiwał niebeski ekran i nic. To jaki jeszcze dobry telewizor mogę znaleść do 3000 zł?

Niebieski ekran ?? :shock:
Z czego chciales uzyskac tryby 480p, 720p itp i jakim podlaczeniem ??
Te TV bardzo dobrze obsluguja te wszystkie tryby!
 

f5k

New member
Re: LCD z najlepszym obrazem do 7 tys. ?

No z PS2 chciałem odpalić Soul Calibur II przez progresiwa i wyskakiwał za każdym razem niebieski ekran, czym podłączałem... wiadomo jakie złącza ma PS2: compositive czyli trzy kabelki i eurozłącze ale jak właczeyłem przez eurozłącze to lepiej nie mówić choć tragicznie nie było ale gorzej niż rzez compositive. Jak puściłem kompa przez D-Sub to było ok. Czy ktoś wie jaki ten TV LCD dobry do 3000 zeta?
 

korkodyl

New member
f5k napisał:
No z PS2 chciałem odpalić Soul Calibur II przez progresiwa i wyskakiwał za każdym razem niebieski ekran, czym podłączałem... wiadomo jakie złącza ma PS2: compositive czyli trzy kabelki i eurozłącze ale jak właczeyłem przez eurozłącze to lepiej nie mówić choć tragicznie nie było ale gorzej niż rzez compositive. Jak puściłem kompa przez D-Sub to było ok.

Hmm..
Czy probowales podlaczenia w ten sposob PS2 do jakiegokolwiek innego LCD??
Tez byly problemy? Moze wina lezy po stronie PS2...
Powtarzam - R51 podlaczalem przez komponent (Xbox)oraz HDMI(Samsung HD945) i wszystko chodzilo cacy we wszystkich trybach!
 

f5k

New member
Hmm..
Czy probowales podlaczenia w ten sposob PS2 do jakiegokolwiek innego LCD??
Tez byly problemy? Moze wina lezy po stronie PS2...
Powtarzam - R51 podlaczalem przez komponent (Xbox)oraz HDMI(Samsung HD945) i wszystko chodzilo cacy we wszystkich trybach!
Niestety nie miałem okazji podłaczyć PS2 do innych LCD, myślę że może to wina złączy bo compositive i component to podobno nie to samo. A co ty myślisz o tym że ten LCD rz23lz55 o rozdziałce 1366x768 nie umie obsługiwać formatów 480p i 720p?
 

korkodyl

New member
Niestety nie miałem okazji podłaczyć PS2 do innych LCD, myślę że może to wina złączy bo compositive i component to podobno nie to samo. A co ty myślisz o tym że ten LCD rz23lz55 o rozdziałce 1366x768 nie umie obsługiwać formatów 480p i 720p?

Sam sie nie bawilem LG ale czytalem ze model LZ50 mial problemy z 720p i 1080i przez DVI...
Wiem jedno - nie decyduj sie jesli nie masz pewnosci i ewentualnie nie bedziesz mogl wymienic!
Najlepiej wez pod pache PS2 i po prostu zobacz w sklepie.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Prawdopodobnie wina leżała po stronie PS2, a nie R51. Próbowałem podłączać swoją przez komponent i zero obrazu (stary modchip - Ripper 2). Pożyczyłem od kumpla i ta działała idealnie z komponentem.

A LG nie obsługuje componentu z progressivem. Jeśli nie wierzysz - przeczytaj jeszcze recenzję magazynu kino domowe http://www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/48279.html

Ja to widziałem na własne oczy.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam. Aby puscic sygnal component z ps 2 musisz ustawic w menu konsoli nie rgb a YPB(cos w tym stylu), powinienes miec rowniez taka przejsciowke z euro na 3 x RCA ( ale nie zwykle chinche, gdzie 2 to fonia a 1 obraz) Kolory tych rca to zielony, niebieski i czerwony. Podlaczasz to to gniazda component tv LCD. Poza tym gra musi obslugiwac progressive scan.
Tak sie sklada, ze kumpel posiada ps 2 oraz lcd lg 23LZ50. Probowalismy ostat. zagrac w Gran turismo 4 w trybie 420 p oraz 1080 i, ale.... nie bylo zadnego obrazu, obraz skakal. Nadmienie ze byla to kopia zapasowa nagrana na plycie 4,7 gb, a jak wiadomo GT 4 oryginalne jest nagrane na plycie DL. Byc moze w wersji zapasowej gra ta jest pozbawiona wlaczenia wspomnianych trzbow graficznych, jednak w opcjiach mozna je wybrac.
\reasumujac, ciezka sprawa... jakbys doszedl do jakichs nowych wnioskow, to czekam na odp.
pozdarwiam
 

irzi

Member
Wczoraj w sklepie MixElecrtronics stały koło siebie Lg Rz23lz55 Samsung 23r51b i stałem i wpatrywałem się w obraz i co stwierdziłem : kolory ładniejsze i żywsze na Samsungu ale jakoś napisów w tym samsungu to porażka ! Leciało demo i raz był napis Panasonic, potem Philips na na 1/4 ekranu - w samsungu krawędzie literek były bardzo postrzępione ( odrazu rzucało się to w oczy ), natomiast w LG wyglądały bardzo ładnie, bez żadnych postrzępień ! Odrazu skojarzyło mi się to z grami komputerowymi i filtrowaniem anizotropowym i wygładzaniem obrazu ! :)
 

f5k

New member
Wiem jedno - nie decyduj sie jesli nie masz pewnosci i ewentualnie nie bedziesz mogl wymienic!
Ja niestety musze decydować w ciemno tak jak to było z Samsungiem le23r51b, kiedy się zorientowałem w domu że szumi i poszłem wymienić to gościu powiedział żebym złożył jakieś podanie do samsunga i wyszło na to że musiałem zostawić tv aż go sprzedają i dopiero wtedy zamówią mi inny, czekam już trzeci tydzień.
Jeśli nie wierzysz - przeczytaj jeszcze recenzję magazynu kino domowe http://www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/48279.html
Nie moge przeczytać tego artykułu bo tzreba coś wykupić.
Aby puscic sygnal component z ps 2 musisz ustawic w menu konsoli nie rgb a YPB(cos w tym stylu), powinienes miec rowniez taka przejsciowke z euro na 3 x RCA ( ale nie zwykle chinche, gdzie 2 to fonia a 1 obraz) Kolory tych rca to zielony, niebieski i czerwony.
Teraz już wiem czemu nie szedł mi progresiv w Soul Calibur II, jak bedę miał znowu tv lcd w domu to musze kupić tą przejściuwkę. Dzięki.
Leciało demo i raz był napis Panasonic, potem Philips na na 1/4 ekranu - w samsungu krawędzie literek były bardzo postrzępione ( odrazu rzucało się to w oczy ), natomiast w LG wyglądały bardzo ładnie, bez żadnych postrzępień !
Przynajmniej wiem że ten rz 23lz55 jest dobry. Wiesz może czy syczy(szymi) podczas pracy bo le23r51b syczy i to tak że ten szym słysze mimo że mam włączony komp, który do cichych nie należy. Dzięki[/quote]
 

korkodyl

New member
Ile warto wydać

Leciało demo i raz był napis Panasonic, potem Philips na na 1/4 ekranu - w samsungu krawędzie literek były bardzo postrzępione ( odrazu rzucało się to w oczy ), natomiast w LG wyglądały bardzo ładnie, bez żadnych postrzępień !
Przynajmniej wiem że ten rz 23lz55 jest dobry. Wiesz może czy syczy(szymi) podczas pracy bo le23r51b syczy i to tak że ten szym słysze mimo że mam włączony komp, który do cichych nie należy. Dzięki

Jezu...
Chcesz sie oprzec na jednej opini z jakiegos "dema" z napisem ?? :shock:
Przeciez ludzie Ci pisza ze ten TV ma problemy z HD!
Do tego piszesz ze musisz kupic w ciemno...
Biez pod pache konsole i zasuwaj do sklepu bo inaczej BEDZIESZ TEGO ZALOWAL!!! :x
 

f5k

New member
Jezu...
Chcesz sie oprzec na jednej opini z jakiegos "dema" z napisem ??
Przeciez ludzie Ci pisza ze ten TV ma problemy z HD!
Do tego piszesz ze musisz kupic w ciemno...
Biez pod pache konsole i zasuwaj do sklepu bo inaczej BEDZIESZ TEGO ZALOWAL!!!
Wcale się nie chcę oprzeć na jednej opinii ale chodzi o to że ten głupkowaty sklep ma tylko jeden tv lcd za 8000zł i to jest jakiś Sharp, a poza tym ten telewizor musi najpierw ten gość musi zamówić więc muszę być go pewny.
 

korkodyl

New member
Wcale się nie chcę oprzeć na jednej opinii ale chodzi o to że ten głupkowaty sklep ma tylko jeden tv lcd za 8000zł i to jest jakiś Sharp, a poza tym ten telewizor musi najpierw ten gość musi zamówić więc muszę być go pewny.

No to niezly kanal...
Wiec wez konsole i podjedz do najblizszego sklepu gdzie jest kilka roznych modeli i dokladnie sprawdz!
To nic nie kosztuje a bedziesz wiedzial czy przynajmniej po czesci TV spelnia Twoje oczekiwania!
Naprawde szkoda potem nerwow!!!
 

geowik

New member
Panasonic NV GS 75 czy coś innego

Witam. Nie jestem starsznie obcykany w temacie ale a propos tego LG 23LZ55 to jest taka informacja w instrukcji,że model ten po componencie obsługuje 576i/576p/720p/1080i. Tak samo jest w modelu LG 26LZ55, który posiadam. Pozdrawiam
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Nie wiem co jest napisane w instrukcji obsługi, ale LZ55 niezależnie od wielkości NIE OBSŁUGUJE progressive scan. Sprawdziłem to osobiście i na Xboxie i na odtwarzaczu DVD z ps. Po włączeniu progressive robi się na ekranie sieczka, po wyłączeniu jest ok. Działa tylko w interlace, dlatego PS2 przez komponent będzie działać bez problemu, gdyż 99% gier jest robione bez progressive'a.
 

geowik

New member
Re: Samsung LCD

Trochę dziwne to co piszesz, bo ja mam LG 26LZ55 i mam podpięte DVD po komponencie i chodzi zarówno 576i jak i 576p. Z tego co wiem to nie obsługuje progesive-a tylko w najwyższym trybie 1080.
 
Do góry