LG rezygnuje z plazm

SCOTI

New member
Po rezygnacji Pioneera z produkcji plazm wygląda na to że również LG zrezygnuje. Jeśli tak się stanie to na placu boju pozostanie tylko Panasonic, nie licząc Samsunga, który jest liderem rynku pod względem sprzedaży LCD. Sam posiadam plazmę i zawsze byłem zwolennikiem tej technologii ale coś mi się wydaje że plazmy znikną dość szybko z rynku TV.

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4940
 

bluray

Banned
Jak podaje DisplaySearch sprzedaż paneli plazmowych w pierwszym kwartale bieżącego roku była o 28% niższa niż w kwartale poprzednim i o 22% niższa niż w pierwszym kwartale roku poprzedniego. W pierwszym kwartale 2009 sprzedano 2.8 mln sztuk paneli PDP.
http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4965
Licząc rok do roku spadek 22% !

Leżeli Panas nie wyjdzie na swoje z seriami 2009 to też w drugiej połowie roku upadnie.
Migotanie, brak bieli, smużenie, powidoki, zielone kontury nie rekompensują problemów z czernią technologii LCD.
To każdy widzi w sklepie natychmiast.
Sprzedażowo: 90% to LCD a 10% to PDP.
Wyjątek stanowi PDP KURO 9G. Totalna referencja.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w tym artykule zainteresowaly mnie jeszcze inne informacje
- spadek sprzedazy PDP spowodowany jest miedzy innymi wycofaniem sie producentow z ekranow o przekatnych 32" - dziwi mnie ze ktos w ogole kupowal plazmy 32"...?!
-zwieksza sie udzial w sprzedazy ekranow 50" i wiekszych ,gdzie plazmy moga konkurowac z LCD....?!
- producenci promuja panele 720p w rozmiarach 42"- 50".....?!- musze przyznac ze moja wiedza na ten temat jest bardzo powierzchowna- wydawalo mi sie ze nie sprzedaje sie juz LCD-kow 50" HD ready.....?!

wedlug mnie z informacji zawartych w tym artykule wynika ze produkcja paneli PDP jest bardziej kosztowna - czyli mniej oplacalna- wiec producenci klada wiekszy nacisk na produkty tansze, czyli latwiej sprzedawalne ,ktorych produkcja jest jednoczesnie bardziej rentowna....
ot , skutki swiatowego kryzysu....
 

robaczniki

New member
Znowu gorsze wypiera lepsze :( Jeśli pozostali zrezygnują, a nie wprowadzą TV laserowych to wszyscy będą skazani na LCD :(
 

centur

New member
robaczniki napisał:
Znowu gorsze wypiera lepsze :(
to normalnie w świecie gdzie kluczowe decyzje podejmują ządni krociowych zysków księgowi i urzędasy UE a nie inzynierowie i konsumenci .......
 

Hopkirk

New member
Konsumenci też mają coś do powiedzenia i powiedzieli. Inżynierowie również.
Konsumenci wybrali LCD, a inżynierowie "od plazm" okazali się gorsi od tych "od LCD".
Takie są prawa rynku.
 

KKuba

New member
Bez reklam
"Konsumenci też mają coś do powiedzenia i powiedzieli." Aleś powiedział. Pamiętam taką grę gdzie wychodziły galaretowaty stwór i mówił "Naive human...". Akurat konsumenci wybrali. Takie decyzje zapadają w dusznych gabinetach, w świetle jarzeniówek, gdzie konsumentów nikt nigdy nie widział. Są za to rzędy cyfr z których wynika co najtańszego by można nabywcy wcisnąć i ile włożono w budowę fabryk paneli LCD, których rynek nie jest w stanie wchłonąć. Czyli np. sprzedamy papkę z chlorelli jako kotlet schabowy. :) Jest kryzys... Z tego samego powodu właśnie Sony topi technologię OLED niestety, a Mitsubishi utopiło telewizory laserowe. Za chwilę będziemy jedli LCD bo miliony much nie mogą się mylić (parafrazując oryginalne brzmienie tego powiedzenia).
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
myslisz ze wszyscy konsumenci sa w pelni swiadomi wyboru ktory podjeli ?!
hahahah......... kilkanascie lat pracowalem w handlu - 75% (liczac "ostroznie") konsumentow kupuje to co sprzedawca im sprzedaje.... a chyba nie musze ci tlumaczyc co i dlaczego sprzedaje sprzedawca.....;)
 

Hopkirk

New member
Jasne, jasne - konsumenci to stado matołów, którzy mając na półce lepszy towar kupują gorszy bo im sprzedawca go wciska. Czyli wszędzie obecna teoria spisku.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a powiedz mi - jak cie zona wysle do sklepu po material na firanki to jaki kupisz madralo ?!?!?!?!
myslisz ze wszyscy ktorzy maja zamiar kupic TV lub DVD lub inny sprzet AV siedza i uwaznie analizuja fora internetowe ?!?!?
to nie jest zadna teoria spisku tylko lata przepracowane w branzy.....
i nie uwiezylbys jakie bzdury jest w stanie "lyknac" umiejetnie obsluzony konsument......:D co prawda w innej branzy ,ale sprzedawalem sprzet o wiele drozszy niz ten o ktorym tu rozmawiamy i wiem co mowie....;)
 

ivf

New member
dokładnie jest jak kolega wyżej opisuje.. znajomy nawet głupi papier do pakowania prezentów odpowiednio układa tak, żeby zawsze sprzedał się ten, na którym ma największy zysk, choć będzie to jeden z najbrzydszych papierów..

poza tym, do LCD byliśmy przyzwyczajani stopniowo bo od 21" CRT poprzez 32" CRT i 26" i 32" LCD, ba, nawet wcześniej, bo już od 14 cali byliśmy przyzwyczajani jak wchodziły monitory komputerowe LCD. dopiero dziś standardem stają się odbiorniki 42-52 calowe (czyli rozmiary, które równolegle zaserwowano nam razem z odpowiednio mniejszymi ekranami LCD).

wg mnie to właśnie ograniczenia w minimalizacji matrycy plazmowej dobiły plazmę.. plazma była od dawna, jednak była za duża żeby przeciętny kowalski sobie ją kupił, przyjęło się więc, że plazm się nie kupuje i masz babo placek.. jak w końcu dziś kupowanie tak dużych rozmiarów nie jest niczym niecodziennym, to klient ma niestety wyrobioną pseudo opinię..
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
... tak czy inaczej ja już 3'go lcd nie kupie. W sklepie wygląda to fajnie ale w domu szkoda słów, kolory przejaskrawione albo za słabe, tudzież brak prawdziwej czerni i detali w niej, (led dodaje zaś (d)efekt halo). Wole poczekać na oled za 2 lata powinny już być 37 calowe np panas już zapowiedział. LCD nigdy wiecej
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
Jasne, jasne - konsumenci to stado matołów, którzy mając na półce lepszy towar kupują gorszy bo im sprzedawca go wciska. Czyli wszędzie obecna teoria spisku.

No właśnie, nawet porównując to co stoi na półce dokonasz błędnego wyboru, bo warunki sklepowej ekspozycji znacznie się różnią od warunków w domu. Poza tym LCD przez długi czas było znacznie droższe od plazmy, (nie wiem jak jest teraz, osobiście bawią mnie nieco większe gabaryty ekranu i tak uważnie rynku nie śledzę... ;) ) i wszystkim się sprzedaż LCD bardziej opłacała (większa jednostkowa marża).

Przypomina mi się podsłuchana przypadkiem rozmowa dwóch panów, jeden właśnie kupił LCD "i w życiu żadnej plazmy, podobno panele się rozszczelniają i plazma (gaz?) się ulatnia"... :D
 

ravaillez

New member
Kapral_Hicks napisał:
... tak czy inaczej ja już 3'go lcd nie kupie. W sklepie wygląda to fajnie ale w domu szkoda słów, kolory przejaskrawione albo za słabe, tudzież brak prawdziwej czerni i detali w niej, (led dodaje zaś (d)efekt halo). Wole poczekać na oled za 2 lata powinny już być 37 calowe np panas już zapowiedział. LCD nigdy wiecej

Trochę przesadzasz z tym krytycyzmem na LCD, ale cóż na OLED długo nie będziesz musiał czekać. Panas już zapowiedział zaraz po LG i Sony wprowadzenie sensownych przekątnych w 2010 roku
 

SCOTI

New member
Moim zdaniem jeżeli LCD będą się nadal tak dobrze sprzedawały to możemy się tak szybko nie doczekać oledów. Premiery telewizorów w technologii oled są ciągle z roku na rok przekładane. Wiadomo że jak coś się bardzo dobrze sprzedaje to nie ma sensu na siłę tego zmieniać.
 

popmart

New member
Jaziko napisał:
Z telewizorami to jak z samochodami z napędami hybrydowymi czy elektrycznymi

nie kumam porównań ?>

moze chodzi o hybryde priusa która w mieście łyka 7-8 l/100 etyliny :hmm: ja mój crdi 7 / ropy ..... może to jest właściwe porównanie
 
Do góry