LG PZ950s 60' - problem z Modulem CI Aston v 2.26

Wiorek13

New member
Witam wszystkich,

jestem posiadaczem TV LG PZ9s, 60 cali oraz abonentem Cyfry +.
W zwiazku z dostepnym w TV wejsciem na moduly CAM, zakupilem Astona Seca.

Pojawia mi sie nastepujacy problem: wlozylem do modulu karte Cyfry, umiescilem to w slocie w TV i wszystko dobrze zadzialalo. Wyszukalem liste programow satelitarnych, obslugiwane sa programy w HD. Natomiast srednio 2-3 razy na godzine w czasie ogladania telewizji ekran robi sie czarny, wyswietla sie napis "Program kodowany" (chociaz jeszcze przed chwila go ogladalem i na pewno nalezy do programow, za ktore place Cyfrze). Trwa to okolo 2-5 minut, po czym pojawia sie napis "Wykryto modul CAM" i obraz pojawia sie z powrotem. Niekiedy pomaga szybkie przelaczenie pomiedzy programami i powrot do tego programu, na ktorym zniknal obraz. Zazwyczaj jednak potrzeba wlaczyc i wylaczyc TV.

Wyglada to tak, jakby co pewien czas (bez zadnej ingerencji uzytkownika) TV tracil polaczenie z modulem.

Oddalem TV do serwisu - LG twierdzi, ze cos musi byc nie tak z Modulem (w co nie chce mi sie do konca wierzyc). Rozmawialem ze sprzedawca modulu i ten jest zdania, ze niestety wiekszosc popularnych telewizorow nie wspolprauje poprawnie z tymi modulami i jedynym wyjsciem jest zakup dekodera zewnetrznego i polaczenie przez HDMI.
Serwis LG zresetowal mi TV do ustawien fabrycznych. Problem nie zniknal a wrecz nasilil sie. Dodam, ze mam najnowszy z mozliwych softow do tego modelu TV.

Czy ma ktos podobne doswiadczenia? czy probowac cos ustawic w TV, czekac na nowszy firmware? czy dac sobie spokoj i kupic dekoder, np. Fergussona Arriva 202 E, bo ten problem dotyczy nie tylko mojego modelu TV a w ogole telewizorow takich marek, jak Samsung, Sony, Panasonic (popularnych marek).

Z gory dzieki za info.

Pozdrawiam,
Michal
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ja mam podobne problemy z modułem Ci na Pv350, u mnie to wygląda tak ze czasem jak przełączę program to go nie rozkoduje, jak zmienia ścieżkę dźwiękowa na niektórych to nagle program zostaje zakodowany. Nie wiem do końca czy to nie wina mojej kablówki, ale wiem jedno na początku ten problem nie występował.
 

Wiorek13

New member
A jak czesto to u ciebie wystepuje? srednio w ciagu godziny/dnia?

Dodatkowo mam wrazenie, ze po dluzszym ogladaniu badz przelaczeniu pomiedzy kanalami SD i HD, problem sie nasila.

Z zalem, ale jednak, zdecydowalem sie wymienic ten modul na dekoder HD. W weekend tracil Aston sygnal w czasie meczow pilkarskich akurat przed strzeleniem bramek... zlosliwosc rzeczy martwych do potegi :)

Jestem prawie pewien, ze LG (czy inny producent) nie przyzna sie sam, ze maja problem z ich wbudowanymi tunerami SAT, ktore nie chca wspolpracowac z modulami CI. Moze to jest zbyt swieza sprawa, moze zbyt nowe modele z przypadlosciami wieku dzieciecego, byc moze Cyfra+ cos kombinuje, bo przeciez przez 6 miesiecy byly w sprzedazy do Cyfry+ podobne moduly po 49 PLN ale zaraz je wycofano, nie podajac przyczyny. Zbyt wiele niewiadomych i brak doswiadczenia z usunieciem temu podobnych usterek.

Jezeli komus cos wpadnie do glowy, dajcie znac.
 

Andrzej_R

New member
Moduł CI Aston v. 2.26 w Panasonic'u

Witam.
Wsadziłem moduł do TX-P50VT30 Panasonic. Chodzi szybciej niż oryginalny moduł sprzedawany przez Cyfrę + ale efekt podobny jak opisany przez twórcę wątku. Przełączając kanał, statystycznie raz na 10 przełączeń, otrzymuję komunikat, że kanał jest zakodowany. Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót. Raz na dwa tygodnie zdarza się, że żaden kanał nie włącza się. Na to z kolei pomaga ponowne włączenie TV. Wynika stąd, że to nie telewizory są problemem, lecz sam moduł CI Aston v. 2.26.
Używam ten, bo oryginał (sprzedawany kiedyś przez Cyfrę+) zdążyłem puścić na Allegro (nawet nie mogę sprawdzić jak zachowywał się pod tym względem). W sumie i tak pewnie szybciej działa nawet z tym ponownym przełączaniem.
Pozdrawiam.
 
D

Deleted member 141725

Guest
ja mam 37LV375S i na Astonie 2.26 dokładnie te same rzeczy się dzieją plus to, że nawet oglądając DVD, Blu-ray czy komputer poprzez HDMI częściej niż raz na godzinę znikał mi obraz i musiałem restartować TV. Już miałem TV wysyłać do serwisu ale wyjąłem moduł CAM i wszystko super. Teraz posiadam moduł CYFRY i wprawdzie przełącza kanały z 2-3 sekundowym opóźnieniem ale jeszcze nigdy nie miałem problemu z zakodowanym programem czy innymi zawieszkami. Fajnie gdyby był moduł stabilny jak Cyfry, ale szybki jak Aston...
 

JAZ99

New member
Problemem może być zbyt słaby sygnał, a zwłaszcza jego jakość.
U mnie pojawiło się to po wymianie uszkodzonego konwertera i słabym dostrojeniu sygnału przy quality ~50%.

Drugą przyczyną może być przegrzewanie się modułu CI.
Z tego powodu musiałem zrezygnować z dekodowania sygnały MPEG4 w Sony poprzez moduł NP4. Pojawiała się tragiczna pixeloza.
 
Do góry