LG PS508000 vs Samsung PS50B550/650 vs Panasonic TX50S10E

smoose

New member
Przy wyborze 50" plazmy kilku forumowiczów zwróciło moją uwagę na plazmę LG 50PS8000. Bardzo mało jest na temat tej plazmy napisane mimo że jest w sprzedaży dość długo, ale co istotne wiele opinii jest bardzo pozytywnych i przy wyborze porównuje sie ten model z Panasonic 50V10E który kosztuje obecnie prawie tyle co 2 takie LG. Podobno parametry maja bardzo zbliżone. Czy ten LG to jakiś czarny koń zawodów, model dla wtajemniczonych czy jednak cicha robota speców od marketingu w LG?. Skoro porównuje się go z V10 to nawet gdyby był trochę gorszy od V, można przypuszczać ze będzie lepszy od Sama B550/650 czy Panasa S10. Czy ten LG jest pozbawiony wad które mają w/w Sam i Panas? Pomóżcie bo trzeba cos w koncu wybrac :confused:
 

kapsell

New member
Bez reklam
samsung

Dziwne ze w swoim rankingu nie ujales Samsunga b850, bo nad nim powinienes sie w pierwszej kolejnosci zastanowic... A ten lg nie ma podejscia nawet do wspomnianego Panasonica serii v czy b850.
 

smoose

New member
Dziwne ze w swoim rankingu nie ujales Samsunga b850, bo nad nim powinienes sie w pierwszej kolejnosci zastanowic... A ten lg nie ma podejscia nawet do wspomnianego Panasonica serii v czy b850.

Nie ująłem dlatego że LG 50PS8000 (ok 3900) jest cenowo zbliżony do Sama B650 (ok. 3700) i Panasa S10E (ok 4100) a do 850 trzeba już dołożyć przynajmniej pare dodatkowych stówek a to już mocno przekracza granicę 4000. Poza tym ten bzyczek w 850 to czysta loteria. Szczerze dołożyłbym do 850 nawet te parę stówek, ale nie przy takim ryzyku, można zyskać trochę lepszy obraz albo wtopić prawie 5 tysięcy, a nikt oficjalnie nie potwierdził żeby ten problem zniknął.

Możesz napisać coś więcej o tym LG, piszesz że nie ma podejścia do Panasa V czy Sama 850 ale co to znaczy, jakieś konkrety możesz podać? w czym jest gorszy? porównywałeś je może, widziałeś koło siebie?
Chociaż pytanie dotyczyło porównania z 650 i S10E bo jak napisałem to mniej więcej ta sama polka cenowa? Który z tych trzech byłby optymalnym wyborem, czy LG jest pozbawiony szarej bieli i ciemnego panelu? Może ma jakieś inne wady?

Pewnie nie zwróciłbym uwagi na LG ale zdziwiło mnie trochę że sporo osób wypowiadało się o nim bardzo dobrze i stawiałowybór pomiędzy nim a V, który jest z innej półki cenowej? Dlatego zacząłem się zastanawiac o co w tym wszystkim chodzi?
 

Hartson

New member
Bez reklam
Z tego co wyczytałem w teście w miesięczniku "Płaskie Ekrany", to LG oddaje bardzo dobrze kolory (są naturalne), ma bardzo dobry skaler, natomiast ma trochę gorszą czerń od konkurencji (Samsung, Panas).
 

smoose

New member
Z tego co wyczytałem w teście w miesięczniku "Płaskie Ekrany", to LG oddaje bardzo dobrze kolory (są naturalne), ma bardzo dobry skaler, natomiast ma trochę gorszą czerń od konkurencji (Samsung, Panas).

A orientujesz się może jak wygląda biel i jasność panelu w tym LG, bo własnie opisywana przez użytkowników szara biel i przymulony (ciemny) panel zdecydowanie zniechęciły mnie do 650 i S10E, resztę bym jakoś wytrzymał :)
 

kapsell

New member
Bez reklam
czy czy

Widze dla ciebie jedno wyjscie: zamow w dobrym sklepie prezentacje w domu, cena nie jest wyzsza a wybierzesz to co ci sie podoba. I wtedy masz pewnosc ze 850 przyjedzie do ciebie nie bzyczacy. postawisz tv obok siebie i sam ocenisz ktory w twoim domu bedzie najlepszy (kazdy ma inne warunki).
Przykladowo, bylem napalony na b850 (oczywiscie sprawdzony nie bzyczacy) ale przegral z jvc dv1 i toshiba zv.
LG widzialem w sklepie i obraz byl slabszy niz w b850 - biel w obu jest slaba. Panas to troche wyzsza polka tv (choc moim osobistym zdaniem b850 jest nawet moze lepszy pod pewnymi wzgledami).
 

don111

Banned
A orientujesz się może jak wygląda biel i jasność panelu w tym LG, bo własnie opisywana przez użytkowników szara biel i przymulony (ciemny) panel zdecydowanie zniechęciły mnie do 650 i S10E, resztę bym jakoś wytrzymał :)
zależy jaki obraz lubisz i jak podkręcasz kontrast - jak mocno to faktycznie będziesz widział problem
jak wolisz obraz stonowany to ta niby "szara" biel to jest ogromna zaleta plazm, zwłaszcza bez lub przy małym oświetleniu...
przykład pierwszy z brzegu - australian open w nocy u mnie na plaźmie i na LCD rodziców, po 10 minutach na LCD miałem dość (mimo ściemnienia panelu, poustawianych ciepłych barw bieli itd) - linie kortu jaskrawe tak że oczy bolały, na plaźmie tenis to z kolei prawdziwa przyjemność oglądania
 

smoose

New member
Widze dla ciebie jedno wyjscie: zamow w dobrym sklepie prezentacje w domu, cena nie jest wyzsza a wybierzesz to co ci sie podoba. I wtedy masz pewnosc ze 850 przyjedzie do ciebie nie bzyczacy. postawisz tv obok siebie i sam ocenisz ktory w twoim domu bedzie najlepszy (kazdy ma inne warunki).
Przykladowo, bylem napalony na b850 (oczywiscie sprawdzony nie bzyczacy) ale przegral z jvc dv1 i toshiba zv.
LG widzialem w sklepie i obraz byl slabszy niz w b850 - biel w obu jest slaba. Panas to troche wyzsza polka tv (choc moim osobistym zdaniem b850 jest nawet moze lepszy pod pewnymi wzgledami).

kapsell, co zadecydowało o wyborze jvc dv1 i toshiby zv nad 850, bo to chyba lcd-eki są? zdecydowałeś się na któryś z powyższych?
 

kapsell

New member
Bez reklam
krotko wiec...

Mialem na prezentacji JVC 47DV1, plazme Samsunga B850 50" i Toshibe 47zv

Plazma samsunga odpadla z powodu ciemnosci ekranu, krotko mowiac biel byla szara (zreszta powidoki, docieranie ekranu, slyszalna praca, czy dziwne przejsciowki do componenta lub brak wyjscia sluchawkowego to tez byly minusy).
Choc w czerni wygrywa Samsung. Moze nie sama "czern" czerni (bo wydaje mi sie ze najciemniejszy odcien czarnego zobaczylem na zv) ale szczegolowosc w scenach bardzo ciemnych.

W jvc uderzyly mnie dwie rzeczy: dwa razy mi szczena opadla jak ogladalem obraz na tym tv - jak zobaczylem karaibskie krajobrazy w full hd- miod, cud i orzeszki, piekny, wyrazny jasny obraz, niesamowite przejscia tonalne w jasnych partiach... Drugi raz mi szczenka opadla jak zobaczylem ciemne sceny na tym tv - tragiczna czern, a raczej ciemno-szare plamy, szumy i zaklucenia. Np. tancerka na ciemnej scenie w otaczajacym polmroku i mroku. w JVC byla jedna czarna plama i jakas postac zamazana w srodku (w samsungu bylo widac kazdy szczegol, jak deski na podlodze, super odseparowanie postaci od tla - zv zdecydowanie lepiej niz jvc a gorzej niz b850)
Druga rzecz to kiepski obraz w ruchu na jvc - staly obok siebie zv i dv1 - lecial obraz w hd a na nim biegacze, pedzace konie czy Forza Mororsport 3 z x360 - na zv super plynnosc, zero smuzenia a na dv1 zamaznie, ciecie...

Dzwiek super Toshiba, Jvc kiepsko, Samsung - nizej niz dno.

Jvc fajny matowy ekran, w toshibie blyszczacy, mi akurat nie przeszkadza ale niektorym moze.
Skalowanie sygnalu slabszej jakosci najlepiej Toshiba, o hd nawet nie wspominam - miazga galek ocznych - ale tu wszystkie tv sobie dobrze radzily.
W jvc przerazily mnie lacza i ich umiejscowienie, zupelnie niepraktyczne (super chromowana podstwaka - fajny smaczek).
Ogolnie najlepiej wypadla dla mnie Toshiba.
To wszystko oczywiscie moje subiektywne sady i odczucia.
 

spanker

New member
jako byly posiadacz b550 ktory ma super biel, obecny s10 i po tescie b650 moge napisac ze s10 jest nieco ciemniejszy od b550, ale wiele jasniejszy niz b650, sprobuje to wytlumaczyc obrazowo, sama biel w s10 i b650 jest podobna, moze troche lepsza w panascanicu, ale s10 jest przedewszysytkim wiele jasniejszy ogolnie od b650, tzn sam panel daje wieksza jasnosc, pomimo ze biel jest podobnie przytlumiona, zreszta wystarczy pojsc do sklepu w jasnym oswietleniu przypatrzec sie tym modelom, panasonix nie odstaje mocno od lcd, natomiast b650 jakbym przez okulary sloneczne ogladal, natomiast duza przewaga szajsu nad pensoniciem rto przejscia tonalne, gdyz tu panascanic to niezla padlina, z drugiej strony wady podswietlenia w szajsach i powidoki schjadzace dniami... to nire dla mnie stres
 

sobolew

New member
widze, ze sporo jest osob takich, ktore maja dylemat szczegolnie miedzy panasem, a samsungiem.
Ja takze nie jestem wyjatkiem... mecze sie od 2 lat... raz panasonic, raz samsung, raz panasonic, raz samsung...

to ja mam dwa pytania:

1) czy warto doplacac do g10 (z s10)? jesli tak to czym sie kierowaliscie dokonujac takiego wyboru?

2) czy ktos jeszcze ma jakies info/doswiadczenie co lepiej radzi sobie z powidokami b650 czy s10/g10 ?

gram troche na ps3, dlatego odpowiedz na drugie pytanie jest dosc wazna
To, ze powidoki sa to ok, ale czy to prawda ze z samsunga "schodzą" wolniej?
Jesli schodza wolniej czy je zobacze z odleglosci 2.5 m? (domyslam, sie ze nie, ale wolalbym zeby ktos mi jasno odpowiedzial).
 
Do góry