LG prezentuje telewizor OLED W7 "tapetę".

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG prezentuje telewizor OLED W7 "tapetę".

Południowokoreański producent elektroniki na targach CES 2017 zaprezentował kolejną generację technologii OLED. To ultra cienki grubości karty kredytowej ekran zwany "tapetę OLED TV".
Model W7 ma być w wersji 65 i 77-cali . Cena około 10.000 euro.

LG W7 Oled tapeta TV

Ekran W7 jest ultra-cienki i ma zaledwie 1 milimetr grubości i można powiesić go na ścianie. Cała elektronika jest zintegrowane z panelem obsługi mim dźwiękowym co widać poniżej telewizora. Zestaw SoundBar obsługuje dźwięk Dolby Atmos i łączy się z telewizorem za pomocą tylko jednego kabla płaskiego.

LG mówi, że szczytowa jasność jest o 25% wyższa niż w zeszłorocznych modelach, które osiągnęły wartość około 650-700 nitów. LG podaje że 65-calowy W7 będzie kosztować około 10.000 euro, a 77-calowy W7 będzie kosztować około 25-30.000 euro. To z pewnością nie jest tanie, ale to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii TV.


webOS 3.5 i formaty HDR

W 2017 roku firma LG będzie uaktualnić swoją platformę webOS do wersji 3.5.
LG twierdzi, że obsługa będzie coraz szybszy.
WebOS 3.5 dodaje również nowe funkcje, takie jak ulepszony Magic Remote, szybszy dostęp do aplikacji, a nowa funkcja "Magic Link" pozwala na znalezienie nowej zawartości informacji - uzyskując dane na temat aktorów na ekranie za naciśnięciem przycisku. Nowy pilot zdalnego obejmie dedykowane przyciski dla Netflixa i Amazon Video.
m-lgw7oledces.jpg


W 2017 roku wszystkie telewizory OLED będą obsługiwać cztery formaty HDR, w tym HDR10, Dolby Vision, Advanced HDR i High HLD. Czwarty jest formatem HDR opracowanym przez przemysł transmisji dla treści HDR pobieranej z powietrza.

flatpanelshd


 

pantomima

Banned
" W 2017 roku wszystkie telewizory OLED będą obsługiwać cztery formaty HDR, w tym HDR10, Dolby Vision, Advanced HDR i High HLD. Czwarty jest formatem HDR opracowanym przez przemysł transmisji dla treści HDR pobieranej z powietrza. "

Naprawde nie wyrabiam z tymi formatami , a myslalem ze jestem na biezaco ;)
 

Fireblade

New member
Ciekawi mnie na jakiej zasadzie będą transmitowane dane do takiej tapety na ścianie. Na zdjęciu nie widać żadnego kabla... Chyba że został gdzieś sprytnie ukryty.
 

Felix

New member
" W 2017 roku wszystkie telewizory OLED będą obsługiwać cztery formaty HDR, w tym HDR10, Dolby Vision, Advanced HDR i High HLD. Czwarty jest formatem HDR opracowanym przez przemysł transmisji dla treści HDR pobieranej z powietrza. "

Naprawde nie wyrabiam z tymi formatami , a myslalem ze jestem na biezaco ;)

Depresji można dostać. :p

Kupiłem TV i teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem, a z drugiej strony to za rok dodadzą kolejne 6 formatów HDR czy kolejne jakieś nowinki wykluczające TV 'stare' (roczne)

Niby śledzę ostatnie parę tygodni co nowego w świecie TV się dzieje, a też już zdębiałem. :|
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Depresji to można dostać, jak przez rok będziesz tyrał na nowy tv, a on na drugi dzień Ci spadnie na sprzęt który masz na raty i będziesz go jeszcze spłacał przez następne 3.
Ty się po prostu ciesz z tego co masz i korzystaj ; )
 

collider

New member
Bez reklam
No i niech zasuwa. Sztuka nie polega na tym by dogonic te wszystkie nowosci a na tym by czerpac z nich gdy te juz beda czyms naturalnym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Depresji można dostać. :p

Kupiłem TV i teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem, a z drugiej strony to za rok dodadzą kolejne 6 formatów HDR czy kolejne jakieś nowinki wykluczające TV 'stare' (roczne)

Niby śledzę ostatnie parę tygodni co nowego w świecie TV się dzieje, a też już zdębiałem. :|

Nigdy nic byś nie kupił jakby tak czekać co roku.. coś trzeba i dokonałeś wyboru i ciesz się tym co masz..
A teraz mocno pogłębię Naszą depresję:
HDMI 2.1
HDMI 2.1 supports 8K, 10K, dynamic HDR and requires a new cable ...
http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_1/index.aspx
The HDMI group says that partners can start implementing the specification in early Q2 2017.

Na kwiecień trzeba gotować się na zakupy. Wymiana całego sprzętu nas czeka.

Nic nie musisz - tylko możesz - chyba że ktoś Ci pistolet przykłada do głowy :) ale mam nadzieję że nie :)
 
Do góry